امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1400/04/10 - 23:03
كد :3520

دستیابی فولاد هرمزگان به ۵۲۰۰ میلیارد تومان سود خالص

خبر هرمزگان- گروه بازرگانی- در مجمع عمومی سالیانه فولاد هرمزگان دستیابی به ۵۲۰۰ میلیارد تومان سود خالص در سال ۹۹ در شرکت فولاد هرمزگان جنوب اعلام شد.

فولاد هرمزگان ۴۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۹ روز چهارشنبه دوم تیرماه، به ریاست غلامرضا طاهری به نمایندگی از شرکت فولاد مبارکه اصفهان و در محل سالن اجتماعات هتل همای بندر عباس و با حضور عطالله مدیر معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، مرتضی شبانی به عنوان ناظر از شرکت فنی و مهندسی مبارکه، فاطمه سادات هاشمی فشارکی به عنوان عضو ناظر از صندوق سرمایه گذارب اختصاصی بازارگردانی توسعه فولاد مبارکه، و شرکت بهراد مشار به عنوان بازرس و حسابرس قانونی و در حضور نماینده سازمان بورس برگزار شد.

عطا معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در این نشست ضمن تاکید بر عملکرد موفق این مجموعه عظیم فولادی در سال ۱۳۹۹ و کسب رکوردهای متعدد در حوزه های مختلف تولید و فروش، این موفقیت ها را ناشی از تلاش کارگران دلسوز و مدیران جوان این شرکت دانست.

وی در ادامه بر تداوم روند رشد تولید در سال جاری در این شرکت فولادی، ابراز امیدواری کرد.

در این جلسه مقرر شد ۴۵۰ ریال به ازای هر سهم در بین سهامداران تقسیم شود.

همچنین موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان بازرس اصلی و حسابرس و موسسه حسابرسی رازدار به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۰ انتخاب گردیدند،

در پایان روزنامه های دنیای اقتصاد و صمت نیز به عنوان روزنامه های رسمی شرکت معرفی شدند.

نگاهی کلی به فولاد هرمزگان در سال ۱۳۹۹

سرمایه و ترکیب سهامداران فولاد هرمزگان

آخرین تاریخ افزایش سرمایه قبلی این شرکت مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۸ بود که در نهایت سرمایه فولاد هرمزگان در این تاریخ به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال شامل تعداد ۲۵ میلیارد سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال افزایش یافته است.

فولاد مبارکه اصفهان با دارا بودن ۹۵.۲۱ درصد از سهام فولاد هرمزگان سهامدار برتر این شرکت است؛ صندوق سرمایه‌گذاری توسعه توسکا نیز ۰.۸۱ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد. همچنین ۰.۳۷ درصد سهام فولاد هرمزگان در اختیار شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ مبارکه اصفهان است. سایر سهامداران این شرکت نیز سهمی ۳.۶۱ درصدی در این شرکت دارند.

 عملکرد فولاد هرمزگان در بازار سرمایه

ارزش سهام شرکت فولاد هرمزگان ظرف سال گذشته رشدی قابل ملاحظه داشته؛ به گونه‌ای که ارزش هر سهم شرکت در تاریخ سی‌ام اسفند سال ۹۹ به ۱۴ هزار و ۹۹۰ ریال رسیده این در حالی است که ارزش هر سهم شرکت در تاریخ مشابه سال قبل (۹۸) برابر ۵هزار و ۱۲۵ ریال بوده است.

میزان سودآوری شرکت نیز در سال گذشته افزایشی قابل توجه داشته است. میزان سود عملیاتی فولاد هرمزگان در سال گذشته (۱۳۹۹) به رقمی بالغ بر ۵۹ هزار میلیارد ریال (۵۹۵۸۳۰۰۹ میلیون ریال) رسیده است که این رقم نسبت به میزان سود عملیاتی شرکت در سال قبل از آن رشدی ۲۵۵ درصدی داشته است.

همچنین سود خالص فولاد هرمزگان در سال ۹۸ برابر  ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده که این سود نیز با رشدی ۲۴۶ درصدی ۵۲ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹ رسیده است.

به این ترتیب سود واقعی هر سهم فولاد هرمزکان از رقم ۶۰۰ ریال در سال ۹۸ به ۲ هزار و ۸۲ ریال در سال ۹۹ رسیده است.

نگاهی به عملکرد تولید و فروش

 این شرکت موفق شد تا در سال گذشته برابر یک میلیون و ۵۲۲ هزار و۵۷۲ تن تختال تولید کند که این رقم نسبت به میزان تولید این محصول در سال ۹۸ افزایشی۶۵ هزار و ۸۶۰ تنی داشت.

میزان تولید آهن اسفنجی در این مجموعه نیز ظرف سال گذشته افزایشی بود و در نهایت فولاد هرمزگان موفق شد تا در این سال بالغ بر یک میلیون و ۶۵۱ هزار تن از این محصول را تولید کند.

شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۴۵۸ هزار تن تختال را در بازار داخلی و صادراتی کشور به فروش رساند.

همچنین در سال گذشته میزان فروش تختال داخلی فولاد هرمزگان به ۸۵۱ هزار تن رسید که این رقم نسبت به میزان فروش داخلی در سال ۹۸ افزایشی ۱۰۸ تنی داشت.

میزان درآمد حاصل از فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز در سال گذشته به ۱۳۴ هزار میلیارد ریال رسید که این رقم نسبت به میزان درآمد این شرکت در سال قبل رشدی ۱۱۹ درصدی داشت.

فولاد هرمزگان در حوزه مسئولیت های اجتماعی عملکرد قابل توجهی داشت که کمک به حوزه سلامت استان در حوزه کرونا با تامین ونتیلاتور، اکسیژن ، ماسک و اقلام بهداشتی و همچنین کمک به ساخت مدرسه و آزادی زندانیان غیر عمد از مهترین آن هاست .  در حوزه فعالیت های ورزشی نیز با فعالیت ۱۶ تیم ورزشی ، موفقیت های گوناگونی در سطح استان و کشور کسب شد .

مطابق گزارش ایمیدرو، شرکت فولاد هرمزگان با تولید یک میلیون و ۵۲۲ هزار تن فولاد در رتبه چهارم تولید فولاد خام کشور قرار دارد و  ۷ درصد از سهم تولید فولاد خام کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

فولاد هرمزگان برای افق ۱۴۰۴ هدف تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات فولادی درجنوب کشور با توانایی تولید ۲ میلیون تن فولاد خام و ورق عریض، با گرایش به محصولات ویژه و حضور اثربخش در بازارهای صادراتی را دنبال می‌کند.

این شرکت بر این باور است که به‌عنوان سازمانی سرآمد، با تولید محصولات فولادی، نقش مؤثری را در توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه جنوب کشور ایفا خواهد کرد.

 


 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
مدیریت بحران هرمزگان: زمین لرزه خسارتی در پی نداشت هرمزگان رتبه چهارم خطر ابتلا به ایدز صعود نمایندگان هرمزگان به مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان کشور ‎برنامه‌ریزی هوشمندانه برای تکرار رکوردشکنی در فولاد هرمزگان تداوم رکورد شکنی فولاد هرمزگان در آبان در آبان ماه؛ 35 خانه مسکونی در بندرعباس آتش گرفت یارانه نقدی هرمزگانی ها از آذرماه قطع می شود ساعت کاری ادارات هرمزگان دوباره تغییر کرد/ تکرار وعده تعطیلی پنجشنبه‌ها خدمتی دیگر از شهرداری: توت خوری در قبرستان بندرعباس چهار کشته در تصادف پراید با پل در جاده میناب برداشت هزار تن ماهی از قفس‌های پرورش ماهی هرمزگان چهار شهرستان هرمزگان در وضعیت زرد کرونایی شیوع کوتاه قدی و لاغری در کودکان 4 استان محروم/ سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد 4 کشته و 2 زخمی در واژگونی خودرو ویتارا مدیرکل بحران: زلزله بندرعباس خسارتی نداشت خسارت ۳۰ میلیارد ریالی بارندگی و طوفان به شهرستان سیریک آخرین خبر از لنج غرق شده در بندرخمیر/ شش میلیارد کالا به دریا ریخت شرایط نامساعد جوی بنادر شهید ذاکری قشم، لافت و پُل را تعطیل کرد دانشگاه هرمزگان در جایگاه ۵۷ دانشگاه های کشور قرار گرفت احتمال بازگشت تعطیلی پنجشنبه ها در هرمزگان بیشتر شد/ تعطیلی پنجشنبه به جوانی جمعیت کمک می کند بندرعباس میزبان رقابت‌های تور آزاد والیبال ساحلی قهرمانی آسیا هشدار پلیس فتا: مراقب باشید کمک به نیازمندان کلاهبرداری نباشد برداشت خیار نوبرانه در شهرستان میناب آغاز شد راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی در هرمزگان واژگونی اتوبوس در جاده بندرلنگه- بندرعباس یک کشته برجای گذاشت موج بارشی از غرب هرمزگان وارد شد دورخیز دوباره کرونا در هرمزگان/ چهار شهرستان و دو جزیره در وضعیت زرد واژگونی مرگبار سواری لسکوس در بندرعباس/ دو نفر در دم جان باختند رکورد تولید تختال در در شرکت فولاد هرمزگان شکسته شد+ پیام مدیر عامل جولان آنفولانزا در هرمزگان/ ظرفیت بیمارستان کودکان بندرعباس تکمیل شد شیوع همزمان چند بیماری‌های ویروسی در هرمزگان تصادف آمبولانس با اتوبوس یک کشته برجای گذاشت پراید ناشی جان راننده پژو را گرفت افزایش شهرستان‌های زرد کرونایی در هرمزگان کشف یک تن مواد مخدر در هرمزگان تغییر ساعت کاری ادارات هرمزگان/ لغو تعطیلی پنجشنبه ها رطوبت نسبی هوا در قشم به ۱۰۰ درصد رسید هرمزگان صدرنشین بیکاری در کشور نوروزیان: تنها ۸ درصد هرمزگانی‌ها دُز چهارم واکسن را زدند فولاد هرمزگان راهی لیگ برتر فوتبال ساحلی شد یک فوتی و چهار مجروح در تصادف سه دستگاه پراید کارشناس هواشناسی: هوای هرمزگان خنک می شود توزیع بیش از ۲۰ هزار واکسن آنفلوآنزا در هرمزگان هشدار سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: واکسن آنفلوآنزا بزنید مدیر کل بحران: زمین لرزه ۴ ریشتری فین خسارتی نداشت سایه کمرنگ کرونا بر سر هرمزگان/ شمار بستری‌ها به ۹ نفر رسید رشد ابر با احتمال رگبار پراکنده باران در هرمزگان توقیف 250 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط سپاه در خلیج فارس سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد دو شهرستان هرمزگان در وضعیت زرد کرونایی مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.