امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/03/25 - 08:49 كد :955
دردسر از بندرعباس تا تهران/ گزارش خبرگزاری قوه قضاییه از تخلفات فدراسیون تیراندازی با کمان
خبر هرمزگان- خبرگزاری میزان مطلبی درباره تخلفات در فدراسیون تیراندازی با کمان منتشر کرده که ریاست آن با محمد علی شجاعی است که از مدیران نام آشنای هرمزگان بوده و در کارنامه وی معاونت شهرداری بندرعباس ثبت شده و هم اکنون نیز برخی محافل از وی به عنوان یکی از گزینه های شهرداری آینده بندرعباس نام می برند.

در گزارش خبرگزاری قوه قضاییه به تخلفات شجاعی در تیم فوتبال شهرداری بندرعباس نیز اشاره ای شده است.

در مطلب خبرگزاری میزان آمده است:

تخلفات گسترده در فدراسيون تيراندازي با كمان كه از چهار سال پيش شروع شده و تا امروز ادامه داشته در كنار نتايج ضعيف ورزشكاران باعث شده تا وضعيت اين رشته پرمدال در كشورمان بحراني شود. هيچ‌ كس از اهالي تيراندازي با كمان از شرايط كنوني راضي نيست و همه اميدوار به تعيين و تكليف سريع وضعيت اين رشته بودند اما مشخص نيست چرا وزارت ورزش و جوانان تصميمي براي كمانداران نمي‌گيرد و حمايت چه افرادي از مسوولان اين رشته باعث شده كسي تخلفات گسترده و محكوميت برخي مسوولانش را ناديده بگيرد.

جعل و تخلفات انتخاباتي

تخلفات از پنج سال قبل و پيش از المپيك لندن شروع شد كه وزير ورزش وقت به يكباره روساي فدراسيون‌ها را بركنار كرد. در آن زمان مسوولان تيراندازي با كمان براي فرار از تعليق مجبور شدند استعفانامه كريم صفايي رييس بركنار شده را به فدراسيون جهاني ارسال كنند. حالا بعد از اين‌ سال‌ها مشخص شده كه نامه و امضاي رييس سابق جعلي بوده و طبق گفته نصرالله سجادي معاون قبلي وزير ورزش انتخابات تيراندازي با كمان پر از تخلف بوده و رياست شجاعي در اين رشته قانوني نيست.

بي‌توجهي به نتايج ضعيف

در كنار تمام اين چهار سال رياست غيرقانوني و مدتي كه رييس تيراندازي با كمان دو شغله بود بايد به نتايج ضعيف كمانداران نيز اشاره كرد.

ملي‌پوشان تيراندازي با كمان ايران در كسب سهميه المپيك ريو ناكام بودند و در رقابت‌هاي مختلف بدون كسب نتيجه‌اي مناسب به كشور بازمي‌گشتند.

آنقدر نتايج ضعيف بود كه فدراسيون، مسابقات "وگاس شوت" را به جای جام جهاني جا زد و اعلام كرد كه ورزشكارانش مدال جهاني گرفته‌اند!

حتي رييس جمهور هم گمراه شد و پيام تبريك فرستاد اما مشخص شد مسوولان فدراسيون همه را گمراه كرده و به دنبال منافع خود بودند. در اين ميان باز هم كسي از فدراسيون براي نتايج ضعيفش توضيح نمي‌خواست.

حاميان پشت‌پرده

حالا زمان رياست شجاعي در تيراندازي با كمان تمام شده و وزارت ورزش بايد بالاخره تصميمي براي اين رشته بگيرد. هر چقدر از اين تخلفات گفته شد كسي از سئول نشينان توجهي نمي‌كرد.

فدراسيون، كارمند محكوم به حبسش (كسي كه امضاي صفايي را جعل كرده‌ بود) را به عنوان سرپرست راهي مسابقات برون مرزي مي‌كرد و باز هم وزارت ورزش واكنشي نشان نمي‌داد.

با تمام اين شرايط و پرونده مفتوح رييس تيراندازي با كمان در دادگاه عالي ورزش درباره اتفاق‌هاي تيم فوتبال شهرداري بندرعباس، مشخص نيست چه افرادي از او حمايت مي‌كنند كه هيچ كس نمي‌تواند برخوردي با تخلفات گسترده‌اش در فدراسيون داشته باشد.

*حمايت از درون مجلس

از گوشه و كنار شنيده شده كه دليل سكوت وزارت ورزش و جوانان در قبال اين همه تخلف و ناكامي در تيراندازي با كمان حمايت‌هايي از مجلس و خود وزارت ورزش است.

برخي افراد از درون مجلس باعث مسكوت ماندن پرونده قضايي رييس فدراسيون در بندرعباس هستند و برخي هم تلاش مي‌كنند كه تخلفات او در چند سال گذشته تيراندازي با كمان ديده نشود. برخي هم از درون خود وزارت ورزش هستند كه علاقه‌اي به بررسي شرايط بحراني تير و كمان ندارند.

در كنار اين‌ها مي‌توان اشاره كرد كه رييس غيرقانوني تيراندازي باكمان بارها از ارتباط نزديكش با برخي دولت‌مردان يا همشهري بودن با اهالي وزارت ورزش اشاره كرده كه شايد همين مساله باعث شده تخلفات تيراندازي با كمان پنج سال ادامه دار شود و كسي با آنها برخورد نكند.

به هر حال اگر مسوولان ورزش كشور به سرعت جلوي اين تخلفات را نگيرند قطعا فدراسيون جهاني از اتفاق‌هاي افتاده خبردار مي‌شود و حتي كريم صفايي مي‌تواند شخصا از وضعيت داخلي به مسوولان جهاني شكايت كند و حقش را بخواهد. آن روز سرنوشت تيراندازي با كمان كشورمان در دست مسوولان جهاني خواهد بود.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
کشف جسد دو کودک در بندرعباس مرحله دوم توزیع انسولین قلمی در هرمزگان از 5 آبان روند صعودی کرونا در هرمزگان/ بندرعباس، جاسک و کیش در وضعیت پرخطر مراکز توزیع انسولین نوورپید در هرمزگان اعلام شد آغاز موج سوم کرونا در هرمزگان / 63 نفر در یک ماه جان باختند صید ترال از اول آذرماه تا دو سال ممنوع شد شهادت یک مرزبان دیگر در میناب درس خوزستانی ها به نمایندگان هرمزگان/ به جای مهره چینی نظارت کنید شمار فوتی های کرونا در هرمزگان به 817 نفر رسید/ دوشنبه سیاه کرونا در کشور/ 337 نفر جان باختند دو نماینده هرمزگان طرح عدم کفایت روحانی را امضا کردند رئیس شرکت پودر ماهی سوزای قشم بازداشت شد وضعیت 14 بیمار کرونایی هرمزگان وخیم است/ شمار فوتی ها به 812 نفر رسید مرگ چهار کارگر در شرکت پودر ماهی سوزای قشم حال 15 بیمار کرونایی در هرمزگان وخیم است شهادت مرزبان هرمزگانی در قشم/ عاملان بازداشت شدند اعضای هیات والیبال هرمزگان استعفا کردند/ این ورزش بماند برای سیاست بازان و جناح ها استان های محروم سبقت گرفتند/ استانداری هرمزگان رتبه پانزدهم ارزیابی های وزارت کشور معاون استاندار هرمزگان: کارمندان ساکن خانه های سازمانی یک هفته فرصت تخلیه دارند آغاز کوچ پرندگان به سواحل و تالاب‌های هرمزگان فوت سه نفر بر اثر کرونا در هرمزگان/ شمار جانباختگان به 808 نفر رسید/ 41 نفر در آی سی یو مادر هرمزگانی به 3 نفر جان تازه‌ای بخشید فوت 47 نفر از ابتدای مهر تاکنون بر اثر کرونا در هرمزگان مرادی: اعضای شورای شهر باید مفاسد شهرداری را با مردم مطرح می‌کردند گرد و غبار پرواز تهران بندرعباس را در شیراز به زمین نشاند شمار قربانیان کرونا در هرمزگان به 800 نفر رسید/ 15 بیمار با حال وخیم همایون شجریان: هزاردستان موسیقی را به دست طبیعت سپردیم بندرعباس، قشم و کیش در صدر قربانیان کرونا مراسم اقامه نماز بر پیکر استاد شجریان انجام شد شمار قربانیان کرونا در هرمزگان به 796 نفر رسید تزریق بیش از ۹ هزار واکسن آنفلوآنزا در هرمزگان رهایی گروگان و دستگیری ۵ نفر از عاملان گروگانگیری در هرمزگان کشف یکصد هزار تن سنگ آهن قاچاق در هرمزگان 15 نفر جان باخته کرونا در دومین هفته مهرماه هرمزگان شمار جانباختگان کرونا در هرمزگان به 783 نفر رسید/ 14 بیمار با حال وخیم یک مسوول: بهترین زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا آبان ماه است تخریب رواق بازار ساحلی بندرعباس به دستور دادستان/ ضرب الاجل ۴۸ ساعته برای جمع آوری تأسیسات بستک و پارسیان در وضعیت قرمز/ وخامت حال ۱۵ بیمار کرونایی هرمزگان مسمومیت ۳ کودک مینابی بر اثر مصرف پفک آغشته به سم موش پایان کار خانم دکتر قلابی در بندرعباس پروژه ۱۵ میلیاردی فرهنگی بندرعباس نصیب معتادان و سارقان/ رد پای فرد وابسته نهاد خدماتی عمومی در سرقت اموال بیت المال آغاز تزریق واکسن آنفولانزا در هرمزگان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: وضعیت 15 کرونایی در هرمزگان وخیم است شمار فوتی های کرونا در هرمزگان به 776 نفر رسید/ 42 نفر در آی سی یو کشف بنز سه میلیاردی قاچاق در بستک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: برای عیادت از بیماران کرونا تلفن بزنید/ شمار فوتی ها به 775 نفر رسید پایان هفته اول مهر با 17 قربانی کرونا در هرمزگان آغاز گل‌دهی درختان کُنار در رودان دستگیری کلاهبردار ۷۰ میلیارد تومانی با ۹۲ شاکی در هرمزگان مرگ و میر کرونایی در هرمزگان صفر شد استخدام آتش نشان زن برای ایستگاه آتش نشانی مادر بندرعباس/ اخطار به درمانگاه ها و بیمارستان های نا امن مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.