امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/05/13 - 16:29 كد :3006
روزه سکوت شهردار بندرعباس سه ساله شد
خبر هرمزگان- دهه فجر می رسد و خبری از نشست خبری نیست، هفته دولت می رسد، پیوستن بندرعباس به جمع شهرهای خلاق یونسکو تبدیل به کلان شهر و این اواخر دستگیری دو شهردار از شهرداران مناطق سه‌گانه هیچ کدام نمی تواند روزه سکوت سه ساله شهردار بندرعباس را بشکند.

اکنون تقریبا ۲۵۰۰ روز از حکومت عباس امینی زاده بر مدیریت شهری بندرعباس می گذرد و بعد از نشست خبری ۲۷ اسفند ۹۵، وی در جمع خبرنگاران حاضر نشده تا عملکرد خود را توضیح دهد یا در برابر انتقادی پاسخگوی رسانه ها باشد.

از مهر ۹۲ که امینی زاده به عنوان شهردار انتخاب شده بیشترین علاقه مندی اش به دوربین و استودیوی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس بوده تا در اکثر این برنامه ها بدون پرسشی جدی، متکلم وحده باشد.

۳۰ شهریور ۹۲ اولین حضور تلویزیونی شهردار است و پس از آن به مناسبت هایی در این رسانه حاضر شد تا حداقل مردم چهره اش را فراموش نکنند.

پس از سال ۹۳ باز هم در صدا و سیما و برنامه پرس و جو حاضر شد و دیگر تا مرداد سال ۹۴ که در نشست خبری مشترک با رییس شورای شهر و تجلیل از خبرنگاران حاضر شد برنامه خبری قابل توجهی نداشت.

رکود بعد از رکورد

تابستان همان سال باز هم در ساختمان صدا و سیما حضور یافت تا در برنامه "شهر ما" از راه‌اندازی BRT بگوید که البته هنوز انجام شده و مردم بی آر تی مانده اند.

تقریبا هفت ماه بعد باز هم امینی زاده همان جایی که همیشه قرار می گذاشت حاضر شد و در اسفند ۹۴ درباره نوروز گفت.

سه مصاحبه در صدا و سیما در سال ۹۵ با سه موضوع فضای سبز، تخفیف عوارض و باز هم بی آر تی در کارنامه شهردار بندرعباس رکوردی محسوب می شود که همه آنها در صدا و سیما ثبت و ضبط شد.

اما ۲۷ اسفند ۹۵ روزی تاریخی در ارتباط رسانه ای شهردار با رسانه هاست که بالاخره نشست خبری برگزار کرد و این آغاز رکود بعد از رکورد بود.

سال ۹۶ و ۹۷ و ۹۸ آمد و آن دیدار سال ۹۵ حتی در حد عید مبارکی هم تازه نشد.

البته در تمام این مدت کارخانه خبرسازی روابط عمومی شهرداری به شدت فعال بود و از هر فعالیت انجام شده و نشده، خبری بیرون می داد که این روند همچنان با جدیت ادامه دارد.

مصاحبه با مدیران برخی سازمان های زیرمجموعه یا تعدادی از معاونان نیز ترتیب داده شد تا غیبت رسانه ای شهردار کمتر به چشم بیاید.

اما علت چیست؟

مسئول سابق روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس در این باره می گوید: در مدتی که این سمت را بر عهده داشته (حدود سه سال) تقریبا سه نشست خبری برگزار کرده است.

مجتبی سلیمی حضور در برنامه های صدا و سیما و پاسخ به درخواست های مصاحبه فردی رسانه ها را بخش دیگری از فعالیت خود در این مدت می‌داند.

کارمند خوب یعنی سپر بلا

اما رییس فعلی روابط عمومی شهرداری که حتی یک نشست خبری برای شهردار برگزار نکرده وفادارانه و مثل یک کارمند خوب خود را سپر بلای شهردار کرده و می گوید اگر شهردار نشست خبری برگزار نکرده تقصیر من است.

حامد رضوانی می گوید: در این مدت پیشنهادهایی داده ایم برای نشست خبری اما عملی نشده و امکان و فرصت آن پیش نیامده است.

رضوانی توضیح نمی دهد که چگونه ممکن است در مدت سه سال، شهردار یک یا ۲ ساعت فرصت حضور در یک نشست خبری را نداشته باشد.

وی اضافه می کند: البته در همین مدت شهردار مصاحبه های اختصاصی با برخی رسانه هایی که درخواست داشته اند داشته است که به نظر می رسد منظور همان نشست هایی است که معمولا خروجی آن یک گزارش تبلیغاتی با اهداف و منافع از پیش تعیین شده است.

روزه اتان قبول اما این سکوت کی می شکند؟

اما حدود ۶ ماه است شهردار بندرعباس تحت بیشترین فشار از سوی بخشی از افکار عمومی است.

وقتی یک شهر فقط سه منطقه شهرداری دارد و دو شهردار مناطقش در مدت پنج ماه به اتهام های مختلف دستگیر می شوند، پاسخگویی و توضیح عمومی در حضور رسانه ها بدیهی ترین وظیفه شهردار است.

شهردار منطقه سه، اسفند پارسال و همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی دستگیر شد و شهردار منطقه یک تیرماه امسال از پشت میزی که نامه ها و چک های میلیونی و میلیاردی را امضا و پاراف می کرد به پشت میز دیگری در بازداشتگاه نشست تا پاسخگوی همان امضاها باشد.

تمام این رویدادها که هر کدام یک زلزله خبری بود نتوانسته شهردار بندرعباس را برای پاسخگویی قدمی جا به جا کند و البته در این میان نمی توان تنها شهردار را مقصر دانست.

وقتی همه خوابیم

نبود رسانه های قوی و پرسش گر،  غیبت نهادهای مدنی مطالبه گر بی طرف و بی غرض، انففعال محض ناظران در شورای شهر، بی تفاوتی شورای اطلاع رسانی استان و ده ها دلیل ریز و درشت دیگر باعث شده پاسخگویی، شکست خورده‌ترین و بر زمین مانده ترین پروژه شهرداری باشد./ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
اعتراف باند سارقان به سرقت از 23 خانه در بندرعباس در پاتل تازیان چه خبر است تعداد قربانیان کرونا در هرمزگان به 748 نفر رسید/ 53 نفر در آی سی یو ابتلای ۲۲ نفر در یک مجلس ترحیم به کرونا/ هشت نفر از مبتلایان معلم هستند فوت بیمار هرمزگانی پس از ابتلای دوباره به کرونا ویژه نامه روزنامه نگار و سیاستمدار فقید هرمزگان در بخارا تصادف اتوبوس مسافری با تریلی سوخت در جاده حاجی آباد/ تردد غیرقانونی به سمت فاجعه بازگشت مدح ملوکانه به هرمزگان- شایان پویا ۱۶ کودک مبتلا به کرونا در هرمزگان/ مجموع فوتی‌های کرونا در استان به ۷۲۹ نفر رسید استقبال فعالان حوزه حمل و نقل از برخورد با فساد در پایانه بار و‌ گمرک بندرعباس خسارت طوفان به شبکه برق ۱۰۰ روستای بستک تمدید مهلت تکمیل ثبت‌نام طرح ملی مسکن/ مسکن هرمزگان در کمای رسانه ای کشف فساد مالی در پایانه بار بندرعباس/ بازداشت مدیران شرکت های حمل و نقلی انتخاب هشت شهر هرمزگان به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر راننده تاکسی قشمی، ۲۰ هزار پوند را به مسافر انگلیس بازگرداند مرگ سه کشاورز در بندرلنگه‌ بر اثر گاز گرفتگی فاصله‌ نگذاری اجتماعی در جشنواره شهید رجایی هرمزگان اوج‌گیری کرونا در هرمزگان هم زمان با بازگشایی مدارس/ هشت جان‌باخته در یک روز پیش بینی افزایش شمار بستری‌های کرونا در هرمزگان اعتراض سازمان فضای سبز به هرس غیر اصولی درختان بندرعباس توسط شرکت توزیع برق بستری ۵۴ بیمار کرونایی هرمزگان در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا در بندرعباس باز هم قرمز شد/ فوتی‌های هرمزگان به ۷۰۲ نفر رسید مدارس هرمزگان از شنبه آماده بازگشایی هستند پساب آب شیرین کن ها محیط زیست دریایی را تهدید می کند/ کاهش جمعیت ماهیان محبوب مردم در آب های استان جزییات شهادت محیط‌ بان بندرلنگه/ شلیک مستقیم گلوله شکارچی/ قاتل خودکشی کرد هرمزگان رتبه اول گرانی و تورم کشور در یک سال گذشته جزییات بازگشایی مدارس هرمزگان در دوره‌ی کرونا وخامت حال ۱۸ کرونایی در هرمزگان/ فوتی‌ها به ۶۹۶ نفر رسید آیین شام غریبان در هرمزگان "حمید سعید" هنرمند هرمزگانی درگذشت کرونا در هرمزگان؛ ۵ جان‌باخته در یک روز اخیر/ ۳۰ فوتی در ۹ روز افزایش موارد مثبت کرونا در جاسک و سیریک/ شمار فوتی‌های هرمزگان به ۶۸۹ نفر رسید سقوط در سطل آب کولر، جان کودک مینابی را گرفت هوای هرمزگان سه درجه گرم تر می‌شود کرونا در هرمزگان طی یک هفته 23 قربانی گرفت مجوز ۳۰ نشریه در هرمزگان لغو شد پیکر صیادان تیراندازی گارد ساحلی امارات به بندرعباس رسید سقوط یک خودرو به دریا در بندر پل نظام مهندسی معدن هرمزگان: اظهارات مدیر آب منطقه‌ای غیرکارشناسی و باعث تشویش اذهان عمومی است تازه‌ترین وضعیت کرونا در هرمزگان/ 5 شهر قرمز شدند فولاد هرمزگان در مسیر ارزش افزوده بیشتر پنج شتر بدون مجوز توقیف شدند کرونا در هرمزگان؛ کمترین میزان مرگ‌ و میر روزانه در سه ماه اخیر دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج می‌شود مشاهده لاشه یک نهنگ در ساحل سیریک کرونا در هرمزگان؛ 5 فوتی در اولین روز شهریور/ 57 نفر بستری در آی سی یو امام جمعه بندرلنگه پس از 41 سال کناره گیری کرد مرگ 202 شهروند هرمزگان در مردادماه/ 16 نفر با حال وخیم در آی سی یو هستند فاجعه در رودخانه های هرمزگان/ 200 هکتار از خور هدیش به نام یک نفر سند خورده است 189 نفر از ابتدای مرداد تاکنون در هرمزگان بر اثر کرونا جان باختند/ حال 19 نفر وخیم است مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.