امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/04/09 - 18:46 كد :2906
شمارش معکوس آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان
خبر هرمزگان- استاندار هرمزگان گفت: طرح تعطیلی یک هفته‌ای برخی از فعالیت‌ها در هرمزگان از جمله تعطیلی ادارات برای عبور از پیک بیماری کرونا و کمک به کادر درمانی استان به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ارائه شد و به محض تصویب در ستاد ملی، اجرایی می‌شود.

فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: این تعطیلی یک هفته‌ای در شش شهرستان و یک شهر دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا شامل شهرستان‌های بندرعباس، قشم، میناب، رودان، حاجی‌آباد، بندرلنگه و شهر کیش است و محدودیت جدی در بسیاری از فعالیت‌ها اعمال می‌شود.

استاندار هرمزگان برخی دیگر از محدودیت‌های جدید کرونا در هرمزگان را این‌گونه تشریح کرد:

فرمانداران نظارت کامل را بر اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشته باشند.

در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی، مراکز خدمات‌رسانی و صنوف مختلف استان هرمزگان استفاده از ماسک الزامی است.

در این زمینه نظارت های گسترده به ویژه توسط هزار بازرس ساماندهی شده در سطح شهرستان بندرعباس صورت می‌گیرد و با تخلفات برخورد خواهد شد.

برگزاری هرنوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان همچنان ممنوع است، نیروی انتظامی باید با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند.

مردم هم در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند.

در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت کنند و فرمانداران و بخشداران هم به طور جدی در این‌باره ممنوعیت را اعمال کنند.

با توجه به نابسامانی موجود در فعالیت دستفروشان در بندرعباس و ایجاد اجتماع و امکان انتقال بیماری در مناطق حضور دستفروشان، تاکنون چندین بار تذکرات لازم به شهرداری بندرعباس در این خصوص ارائه شده است.

ما موافق از بین رفتن شغل دستفروشان نیستیم اما شهرداری وظیفه دارد سریعاً دستفروشان را ساماندهی کرده و با استقرارشان در مکانی مناسب، امکان فعالیت آنها با رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کند.

در همه واحدهای صنفی استفاده از ماسک برای فروشنده و خریدار الزامی است و بازرسان در صورت مشاهده تخلف، اختیار برخورد قانونی، جریمه و پلمپ واحد صنفی متخلف را دارند.

در بازارهای بزرگ و پاساژها، مدیران این مجتمع‌ها و فعالان در آن وظیفه دارند تمامی پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توسط فروشندگان، خریداران و سایر افراد را رعایت کنند.

در صورت عدم رعایت این موارد و تبدیل شدن این مکان‌ها به کانون انتشار بیماری، پاساژها و بازارهای متخلف جریمه و پلمپ می‌شوند.

با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان، فعالیت تمامی آرایشگاه‌ها، تالارها، استخرها، سینماها و مهدهای کودک در این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و این واحدها تعطیل هستند.

باید به‌طور ویژه و جدی برای جلوگیری از فعالیت آرایشگاه‌های زنانه که در خانه‌ها و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند، نظارت و بازرسی شود.

هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد کرده و آنها را جریمه کند.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
392 نفر در پی ابتلا به کرونا فوت شده‌اند تندباد اسکله شهید ذاکری قشم را تعطیل کرد یک مسوول شهرداری: پلیس در پیشگیری از تخلفات شهری همراه نیست کرونا در هرمزگان؛ پنج فوتی جدید/ ۴۳ نفر با حال وخیم هرمزگان گران‌ترین استان کشور برای زنده ماندن پلانی از سوختگی و‌ پختگی کرونا در هرمزگان؛ ۱۰ فوتی جدید در یک روز/ تعداد جان باختگان از ابتدای تیر تاکنون به ۲۰۴ نفر رسید یک زن مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان شد تمدید محدودیت های کرونایی در هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز اخیر/ شمار فوتی‌ها به 372 نفر رسید آلودگی سه نقطه از ساحل بندرعباس اینجا پایان زندگی است/ تراژدی مرگ و غربت شمار جانباختگان کرونا در هرمزگان به 356 نفر رسید/ 22 فوتی در 48 ساعت تداوم سامانه مونسونی در هرمزگان/ افزایش نسبی دما تا اوایل هفته آینده قاچاقچی مسلح در میناب کشته شد کشف فرار مالیاتی ۱۱۰ میلیارد تومانی در هرمزگان/ متهم پرونده معروف واردات خودرو‌ روانه زندان شد فرشیدی: کرونا جان ۴۲۵ نفر را در هرمزگان گرفت/ یکی از مشکلات شیوع، برنامه ها و مراسم دولتی و بازدیدهای نمایشی است کرونا در هرمزگان؛ 13 فوتی در یک روز/ 38 بیمار با حال وخیم در آی سی یو آزمون استخدامی نهضت سواد آموزی، ثبت اسناد و صنایع شیر ایران در هرمزگان کارشناس رادیولوژی بیمارستان شهید محمدی بر اثر کرونا درگذشت کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز اخیر/ جهش تعداد بیماران حال وخیم در آی سی یو دریای عمان و تنگه هرمز از فردا مواج می‌شود افزایش شهرهای قرمز کرونا در هرمزگان به ۱۰ مورد سامانه مونسونی؛ آبی بر آتش جنوب کرونا در هرمزگان جان 7 نفر دیگر را گرفت احمد مرادی: مسبب اصلی مرگ مردم در هرمزگان رئیس جمهوری است کرونا در هرمزگان؛ ۱۱ نفر قربانیان یک روز اخیر دزدان محله های کیش در دام پلیس/ اخراج 24 معتاد از جزیره رییس اسبق آموزش و پرورش بندرعباس در پی ابتلا به کرونا درگذشت استاندار هرمزگان: اگر مردم آخر هفته خانه بمانند کمر کرونا را می شکنیم بازداشت متهم به تیراندازی و تهدید در فضای مجازی ساخت چهار مدرسه در مناطق محروم جاسک مرزنشین سالانه ۱۵۰۰ لیترگازوییل می گیرند آغاز محدودیت‌های کرونا در کیش از شنبه پلنگ گرسنه به جان گوسفندان روستای علی‌آباد افتاد 10 فوتی جدید کرونا در هرمزگان/ 31 بیمار با حال وخیم تقابل مناطق آزاد با استاندار هرمزگان نمایش عریان خودمختاری سه کشته در برخورد نیسان با موتورسیکلت در فین تداوم فعالیت سامانه مونسونی در ارتفاعات هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ یازدهم تیر/ هشت فوتی و ۲۶ نفر با حال وخیم در آی سی یو روستاهای جاسک پایتخت ترک تحصیل دختران/ دانش آموزانی که ‌شب خوابِ کلاس هفتم می‌بینند‌ اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان از جمعه/ کاهش 50 درصدی حضور کارکنان در ادارات فوتی های کرونا در هرمزگان به ۲۶۹ نفر رسید واکنش یک مسوول کیش به نامه استاندار: خودمان تصمیم می گیریم تصادف با شتر و‌ سه کشته در جاده های هرمزگان سیل‌زدگان هرمزگان، رها شده در کمپی میان بیابان+ عکس کودک هشت ساله و‌ ۹ زن و‌ مرد، قربانیان جدید کرونا در هرمزگان شمارش معکوس آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان دریا در محدوده جاسک تا شرق تنگه هرمز مواج است پیشنهاد تعطیلی هفت روزه در هفت شهر هرمزگان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.