امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/03/27 - 10:55 كد :2857
مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان؛ تقسیم ۱۵۰ ریال سود به‌ازای هر سهم
خبر هرمزگان- گروه اقتصادی- فولاد هرمزگان پس از برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت، ۱۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب برای سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۸ به‌صورت آنلاین و با حضور ۹۶.۶۳ درصد سهامداران برگزار شد.

این شرکت در شهر بندرعباس و در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار احداث شد. این مجموعه فولادی با ظرفیت تولید ۱.۵ میلیون تن تختال و اسلب فولادی در سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد.

فولاد هرمزگان با دو واحد احیای مستقیم ۸۲۵ هزارتنی با ظرفیت تولید یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن آهن اسفنجی، تاسیسات برای انتقال و شیرین‌سازی آب دریا با ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب در ساعت، ایستگاه توزیع برق، دو کوره قوس الکتریک و دو کوره پاتیلی بخش ریخته‌گری، فعالیت می‌کند.

در ابتدای این نشست فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب گزارشی از عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸، ارائه کرد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان سهامدار اصلی فولاد هرمزگان جنوب است و ۹۶ درصد سهام آن را در اختیار دارد. صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر ۱.۷ درصد، شرکت معدنی و صنعتی فولادسنگ مبارکه اصفهان ۰.۵ درصد و سایر سهامداران نیز ۱.۸ درصد در فولاد هرمزگان سهام دارند.

وی در ادامه به تشریح افتخارات شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته پرداخت.

از جمله این دستاوردها می‌توان به کسب تقدیرنامه چهار ستاره فعالیت سازمانی در جایزه ملی تعالی سازمانی در سال ۹۸، لوح تقدیر رضایت‌مندی مشتری، کسب گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، حضور در بین ۱۰۰ شرکت برتر در رتبه‌بندی IMI۱۰۰، کسب مدال زرین دومین مدیر جهادی حرفه‌ای در روابط عمومی، واحد نمونه صنعتی استان، صادرکننده نمونه استان، گواهینامه مدیریت انرژی، تندیس زرین سرآمدی روابط عمومی و ستاره طلایی روابط عمومی اشاره کرد.

دستاوردها در حوزه بهره‌برداری

این شرکت در سال ۹۸ توانست به رکورد تولید سالیانه تختال به میزان یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۷۱۰ تن دست یابد.

رکورد تعداد ذوب تخلیه شده روزانه در این مجموعه برابر ۴۹ ذوب در تاریخ پنجم آذرماه ۹۸ ثبت شد.رکورد تعداد ذوب ریخته‌گری شده روزانه برابر ۵۰ ذوب در تاریخ ۳۱ شهریور ماه گزارش شد.

رکورد تولید روزانه مدول A واحد احیا مستقیم به میزان ۲۹۴۸ تن در تاریخ شانزدهم اسفند ماه ثبت شد.متوسط عیوب تختال در بازرسی گرم از ۱.۸۸ درصد در سال ۹۷ به ۱.۶۳ درصد در سال ۹۸، کاهش یافت.

متوسط ذوب‌های خارج از رنج آنالیزی از ۰.۴۷ درصد در سال ۹۷ به ۰.۲۶ درصد در سال ۹۸ کاهش داشت.

مصرف نسوز نیز در سال گذشته کاهشی بود و از ۷.۴ کیلوگرم به‌ازای هر تن مذاب در سال ۹۷ به ۶.۹۴ کیلوگرم به‌ازای هر تن مذاب در سال ۹۸ رسید. مصرف الکترود در کوره‌های قوسی از ۱.۸۸ کیلوگرم به‌ازای هر تن به ۱.۸۵ کیلوگرم در هر تن کاهش یافت.

در همین حال باید خاطرنشان کرد گریدهای ویژه مربوط به صنایع ماشین‌سازی، صنایع سنگین، نفت و گاز و همچنین مخازن CNG تولید شدند. متوسط Pick up نیتروژن از ۳.۸۸ پی.پی.ام در سال ۹۷ به ۳.۱۷ پی.پی.ام در سال ۹۸ کاهش یافت. در همین حال ۹۹.۳ درصد محصول در واحد احیا مستقیم با متالیزاسیون بالای ۹۲ درصد انجام شد.

بزرگ‌ترین شات‌دان سالیانه شرکت با برنامه‌ریزی ۷۰۹۱ فعالیت تعمیراتی و ۲۱۰ هزار نفرساعت انجام شد.

میزان تولید آب صنعتی با اجرای پروژه‌های بهبود پیش تصفیه از ۵۱۰ به ۵۳۰ مترمکعب بر ساعت افزایش یافت. ۱۰ قطعه استراتژیک بومی‌سازی شدند.

توقفات ناشی از عدم جمع‌آوری سرباره با اجرای پروژه افزایش آماده بکاری تجهیزات جمع‌آوری سرباره، کاهش یافتند. سیستم کنترل و صدور دستور بارگیری کامیون‌های حمل تختال از طریق دوربین‌های پلاک‌خوان راه‌اندازی شد.


دستاوردها در حوزه تکنولوژی

مدیرعامل فولاد هرمزگان افزود: اقدامات لازم برای شروع پروژه‌های افزایش ظرفیت فولادسازی از ۱.۵ میلیون تن به ۲ میلیون تن انجام شده است.

احداث کارخانه نورد ورق عریض نیز در مرحله انجام مطالعات مهندسی و شروع تدوین اسناد مناقصه قرار دارد.

پروژه افزایش تولید فولادسازی از طریق نصب انس‌های اکسیژن، گرافیت و آهک و همچنین پروژه افزایش نرخ شارژ مواد به کوره‌های قوس الکتریکی در دست اجرا است.

اسناد قراردادی پروژه‌های تصفیه‌خانه احیاو نصب سولفورزدا در واحد احیا در حال تهیه و تدوین هستند.توسعه محصولات جدید با تولید گریدهای جدید اجرایی شده است.همچنین باید خاطرنشان ساخت نخستین کنفرانس ملی ریخته‌گری کشور توسط این مجموعه برگزار شد.

قرارداد و تفاهم‌نامه پژوهشی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان عقد شد و فعالیت‌های تحقیق و توسعه در شرکت گسترش یافت.

این مجموعه همچنین موفق به دریافت گواهینامه در برنامه‌های مقایسه‌ای بین آزمایشگاهی داخل و خارج کشور شد.

راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی مدیریت بودجه خرید را باید از دیگر دستاوردهای این مجموعه در سال گذشته دانست.

فولاد هرمزگان در سال گذشته موفق به دریافت تقدیرنامه ۴ ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی شد. ممیزی مراقبتی و تمدید گواهی‌نامه‌های نظام‌های مدیریت کیفیت، مدیریت آموزشی، مدیریت ایمنی و بهداشت، مدیریت محیط زیست، مدیریت شکایت مشتریان، اخذ گواهینامه مدیریت انرژی و … شد.

دستاوردها در حوزه خرید

ارزانی در تشریح دستاوردها در حوزه خرید در سال گذشته از تامین کمی و کیفی موجودی مناسب برای مواد اولیه از قبیل گندله و همچنین افزایش موجودی اقلام استراتژیک که از خارج کشور تامین می‌شود (شامل اشکال ویژه نسوز، فرومنگنزها و پودر قالب) خبر داد.

در همین حال الکترود گرافیتی با قیمت‌های پایین‌تر از قیمت‌های بازار توسط واحد خرید مواد اولیه تامین شد.

اقلام مازاد به میزان ۶۲۰ میلیارد ریال فروخته شدند. قراردادها و تفاهم‌نامه‌های پژوهشی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان عقد شد و شرایط همکاری‌های پژوهشی در راستای بومی‌سازی مواد اولیع و قطعات یدکی تسهیل شد.

موانع قراردادهای تامین برق از شبکه خصوصی رفع و قراردادی با بخش خصوصی منعقد شد که درنتیجه آن هزینه انرژی به مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال در سال کاهش یافت.

قراردادهای بلندمدت و تجمیع شده‌ای در زمینه حمل‌های جاده‌ای و ریلی عقد شدند.

طراحی سیستم جامع پشتیبانی خارجی، پروژه طراحی سیستم جامع حمل جاده‌ای و ایجاد مشارکت ارزش‌افزا با شرکت‌های زنجیره تامین برای تامین پایدار مواد اولیه از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این مجموعه هستند.

دستاوردها در حوزه فروش

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب در تبیین دستاوردهای این مجموعه فولادی در حوزه فروش در سال گذشته موارد متعددی را نام برد که ازجمله آنها می‌توان از کسب گواهینامه صادرکننده نمونه استانی برای پنجمین سال متوالی، حضور در جمع ۱۰۰ شرکت برتر داخلی به لحاظ کسب درآمد، رشد ۱۳ درصدی فروش تختال به بازارهای داخلی و صادراتی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، تامین پایدار نیاز نوردکاران داخلی، فروش ۷۸ هزار و ۶۵۲ تن محصولات ویژه و خاص مورد استفاده در صنایع تولید مخازن تحت فشار، کپسول CNG، سازه‌های پراستحکام، قطعات بازارهای داخلی و خارجی، توسعه بازارهای جدید صادراتی در منطقه چین و شمال آفریقا، رشد ۲۰ درصدی فروش تختال به بازارهای صادراتی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، فروش یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۷۳۶ تن محصول اسلب در بازارهای جهانی و داخلی و همچنین رشد ۶۴ درصدی درآمد فروش تختال به بازارهای داخلی و صادراتی در سال ۹۸ نسبت به شال ۹۷، نام برد.

دستاوردها در حوزه انرژی

ارزانی در ادامه این جلسه دستاوردهای این شرکت فولادی را در حوزه انرژی برشمرد. کاهش مصرف ویژه آب مجتمع از ۳.۱۰ مترمکعب بر تن تختال به ۲.۹۶ مترمکعب بر تن تختال، کاهش مصرف ویژه انرژی حرارتی از ۱۲.۲۸ گیگاژول بر تن تختال به ۱۱.۰۳۶ گیگاژول برای تولید هر تن تختال، کاهش مصرف انرژی کل از ۱۶.۰۸ گیگاژول بر تن تختال به ۱۴و۸۳ گیگاژول به‌ازای هر تن تختال، نصب تب‌چنجر آنلاین برای ترانسفورماتور قدرت پست برق SMP، نصب AVR بر روی ترانسفورماتور T۲۰۵، اجرای پوشش سیلیکونی پست برق ۲۳۰، اتوماتیک کردن دیزل ساختمان فولادسازی، تغییر سیستم نشان‌دهنده پر تابلوهای پست برق MRS جهت افزایش ایمنی، راه‌اندازی سیستم کنترل دور (درایو) تولید آب شیرین از دریا درجهت کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه و همچنین سیستم مدیریت انرژی در سازمان و دیافت گواهینامه ۱S۰۵۰۰۰۱ ۲۰۱۸ از شرکت SGS را باید مهم‌ترین دستاوردهای این شرکت در حوزه انرژی و در سال ۹۸ نام برد.

سهم بازار شرکت

وی در ادامه به سهم بازار فولاد هرمزگان در کشور پرداخت و گفت: مطابق با گزارش منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از برترین تولید‌کنندگان فولادی توانست بیش از ۷ درصد از سهم تولید فولاد خام کشور را به خود اختصاص دهد و در رتبه چهارم فولاد خام کشور قرار گیرد.

گفتنی است شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان در این رتبه‌بندی پیش از فولاد هرمزگان قرار دارند. در ادامه باید تاکید کرد مجموع میزان تولید فولاد هرمزگان در سال گذشته برابر یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۷۱۰ تن گزارش شده است. یعنی این شرکت در سال گذشته، ۷.۰۹ درصد از تولید فولاد خام کشور را به خود اختصاص داده است.

نگاهی به آمار فروش

ارزانی آماری از درآمد فروش محصولات به لحاظ ارزش ریالی ارائه کرد.

براساس این گزارش، فولاد هرمزگان در سال ۹۸ مجموعا ۶۱۱۴۸۲۳۱ میلیون ریال فروش داشته است.

این رقم فروش در مقایسه با سال ۹۷، حدود ۶۴ درصد رشد داشته است. در همین حال باید تاکید کرد میزان فروش صادراتی این شرکت در سال گذشته برابر ۳۲۱۸۶۲۰۰ میلیون ریال عنوان شده که در مقایسه با رقم صادرات آن در سال ۹۷، حدود ۱۱۱ درصد بیشتر شده است.

میزان فروش داخلی فولاد هرمزگان نیز در سال مالی ۹۸ برابر ۲۸۹۶۲۰۲۱ میلیون ریال گزارش شده است. این رقم در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۳۲ درصد رشد داشته است.

افزایش سرمایه شرکت

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب در تشریح روند افزایش سرمایه شرکت گفت: تاکنون ۴ مرتبه سرمایه این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران افزایش یافته است.

آخرین افزایش سرمایه این مجموعه فولادی در تاریخ پانزدهم بهمن ماه سال گذشته و به میزان ۲۵۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

نگاهی به طرح‌های توسعه

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه به تشریح طرح‌های توسعه این مجموعه فولادی پرداخت.

افزایش ظرفیت فولادسازی از ۱.۵ به ۲ میلیون تن تختال در سال، ایجاد یک واحد ورق عریض به ظرفیت ۱.۲ میلیون تن در سال، ایجاد یک واحد اکسیژن به ظرفیت ۱۰ هزار نرمال متر مکعب در ساعت، احداث سیلو‌های ذخیره آهن اسفنجی به ظرفیت ۳۰ هزار تن، احداث تصفیه‌خانه صنعتی واحد احیا مستقیم، ایجاد واحد سولفورزدا جهت دو واحد موجود احیای مستقیم و یک واحد آتی شرکت ازجمله طرح‌های توسعه شرکت هستند.

عملکرد زیست محیطی شرکت

ارزانی در ادامه به تشریح عملکرد محیط زیستی شرکت پرداخت.

از جمله اقدامات انجام گرفته می‌توان به تهیه و بازنگری دستورالعمل‌ها و گردش کارها، ارزیابی عملکرد زیست محیطی پیمانکاران ( ۱۲ دروه)، ارزیابی عملکرد زیست‌محیطی واحدهای بهره‌بردار ( ۱۱ دوره)، پیش ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست، اخذ مجوز زیست محیطی طرح توسعه فولاد هرمزگان، اخذ مجوز زیست محیطی طرح موجود واحد تصفیه آب، انجام پایش‌های طرح خوداظهاری سازمان محیط‌زیست، لایروبی وبستر‌سازی مسیل عبوری، بهبود عملکرد راندمان سیستم‌های کنترل آلاینده‌ها، اخذ مجور زیست‌محیطی جهت کاربری سرباره به‌منظور تسطیح اراضی در منطقه ویژه، اخذ مجوز خروج جهت ۱۶۰۰۰ تن پوسته اکسیدی، انجام آزمایشات خود کنترلی بر روی پساب صنعتی، برگزاری ۱۱ دوره کمیته رفع مغایرت‌های زیست محیطی در سطح مدیریت ارشد سازمان، تخصیص ۱۲۵۰ تن نرمه آهک به شهرداری‌های استان در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، استقرار نظام جامع پسماند و عقد قرارداد با مراکز ذیصلاح، برگزاری مسابقه نقاشی روز هوای پاک بین فرزندان پرسنل، پیگیری در راه‌اندازی مدول B تصفیه‌خانه فاضلاب بهداشتی وتصفیه فاضلاب شرکت‌های همجوار استفاده از آن در آبیاری فضای سبز و پیگیری عقد قرار داد نصب سامانه پایش آنلاین گازهای خروجی از دودکش واحدهای سیار اشاره کرد.

آموزش و منابع انسانی

ارزانی در ادامه برای تشریح فعالیت‌های آموزشی صورت گرفته به تشریح وضعیت نیروی انسانی در شرکت پرداخت. کل تعداد کارکنان امانی و پیمانی شرکت بر اساس مدرک تحصیلی در پایان سال ۹۸ برابر ۱۵۵۷ نفر بوده است. در این میان ۷۰۴ نفر دیپلم، ۴۳۰ نفر لیسانس، ۳۸۷ نفر فوق دیپلم و ۳۶ نفر مدرک فوق لیسانس دارند.

فعالیت‌های آموزشی و توسعه منابع انسانی شرکت نیز بدین شرح هستند:

توسعه باشگاه مدرسین داخلی، برگزاری همایش‌ها و جشواره یادگیری ویژه خانواده، برگزاری سه دوره نظرسنجی از کارکنان، استقرار فاز یک نظام مدیریت عملکرد کارکنان، استقرار فاز یک نظام جامع ارتباطلات داخلی کارکنان، برگزاری نظرسنجی از فرآینده‌های منابع انسانی، اجرای فاز یک ارتقا مهارت‌های رهبری سطوح مدیریتی، برگزاری ۶۰ جلسه مصاحبه ارزیابی شایستگی جهت ارتقا داخلی کارکنان و حفظ روند مطلوب و ارتقا شاخص‌های عملکردی حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی.

نگاهی به برنامه‌ها و اهداف شرکت در سال جاری

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب در ادامه مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف شرکت در سال جاری را برشمرد.

رشد میزان تولید تختال به یک میلیون و ۵۲۰ هزارتن و عبور از ظرفیت اسمی فولادسازی، افزایش میزان تولید آهن اسفنجی به ۱.۶۶۰.۰۰۰ تن در سال ۹۹، تبدیل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن نرمه آهن اسفنجی به بریکت و استفاده در کوره‌های فولادسازی، انجام تعمیرات سالیانه مدول B واحد احیای مستقیم، پروژه کاهش مصرف نسوز از ۶.۹۴ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب به ۶.۸۴ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب، تثبیت مصرف الکترود ۶۰۰ میلی‌متر در کوره‌های قوس، فروش ۱.۵۲۰ هزار تن تختال در سال ۱۳۹۹( ۹۰۰ هزار تن بازار داخل و ۶۲۰ هزار تن بازار صادرات) ، ایجاد مشارکت‌های ارزش‌افزا با شرکت‌های زنجیره تامین پایدار مواد اولیه، طراحی و استقرار نظام مدیریت عملکرد کارکنان و ارتقای مهارت‌های رهبری سطوح مدیریتی.

تقسیم سود

در ادامه این جلسه حسابرس مستقل گزارشی از وضعیت حسابرسی شرکت ارائه کرد. سپس سهامداران که به صورت آنلاین در این مجمع حضور یافته بودند سوالات خود را مطرح و به سوالات آنان پاسخ داده شد.

در پایان این نشست شرکت حسابرسی بهراد مشاور به‌عنوان حسابرس فولاد هرمزگان در سال جاری انتخاب؛ شرکت کاربرد تحقیق نیز به‌صورت علی‌البدل انتخاب شد. روزنامه‌های کثیرالانتشار صمت و دنیای اقتصاد نیز همچنان به‌عنوان روزنامه‌های رسمی شرکت فولاد هرمزگان جنوب انتخاب شدند.

گفتنی است براساس اطلاعات یاد شده در این مجمع، شرکت فولاد هرمزگان جنوب در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸، برابر ۶۰ تومان سود به ازای هر سهم ساخت. در این جلسه تقسیم سود ۲۵ درصدی میان سهامداران تصویب شد. یعنی این شرکت به ازای هر سهم ۱۵۰ ریال سود نقدی میان سهامداران خود تقسیم کرد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
392 نفر در پی ابتلا به کرونا فوت شده‌اند تندباد اسکله شهید ذاکری قشم را تعطیل کرد یک مسوول شهرداری: پلیس در پیشگیری از تخلفات شهری همراه نیست کرونا در هرمزگان؛ پنج فوتی جدید/ ۴۳ نفر با حال وخیم هرمزگان گران‌ترین استان کشور برای زنده ماندن پلانی از سوختگی و‌ پختگی کرونا در هرمزگان؛ ۱۰ فوتی جدید در یک روز/ تعداد جان باختگان از ابتدای تیر تاکنون به ۲۰۴ نفر رسید یک زن مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان شد تمدید محدودیت های کرونایی در هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز اخیر/ شمار فوتی‌ها به 372 نفر رسید آلودگی سه نقطه از ساحل بندرعباس اینجا پایان زندگی است/ تراژدی مرگ و غربت شمار جانباختگان کرونا در هرمزگان به 356 نفر رسید/ 22 فوتی در 48 ساعت تداوم سامانه مونسونی در هرمزگان/ افزایش نسبی دما تا اوایل هفته آینده قاچاقچی مسلح در میناب کشته شد کشف فرار مالیاتی ۱۱۰ میلیارد تومانی در هرمزگان/ متهم پرونده معروف واردات خودرو‌ روانه زندان شد فرشیدی: کرونا جان ۴۲۵ نفر را در هرمزگان گرفت/ یکی از مشکلات شیوع، برنامه ها و مراسم دولتی و بازدیدهای نمایشی است کرونا در هرمزگان؛ 13 فوتی در یک روز/ 38 بیمار با حال وخیم در آی سی یو آزمون استخدامی نهضت سواد آموزی، ثبت اسناد و صنایع شیر ایران در هرمزگان کارشناس رادیولوژی بیمارستان شهید محمدی بر اثر کرونا درگذشت کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز اخیر/ جهش تعداد بیماران حال وخیم در آی سی یو دریای عمان و تنگه هرمز از فردا مواج می‌شود افزایش شهرهای قرمز کرونا در هرمزگان به ۱۰ مورد سامانه مونسونی؛ آبی بر آتش جنوب کرونا در هرمزگان جان 7 نفر دیگر را گرفت احمد مرادی: مسبب اصلی مرگ مردم در هرمزگان رئیس جمهوری است کرونا در هرمزگان؛ ۱۱ نفر قربانیان یک روز اخیر دزدان محله های کیش در دام پلیس/ اخراج 24 معتاد از جزیره رییس اسبق آموزش و پرورش بندرعباس در پی ابتلا به کرونا درگذشت استاندار هرمزگان: اگر مردم آخر هفته خانه بمانند کمر کرونا را می شکنیم بازداشت متهم به تیراندازی و تهدید در فضای مجازی ساخت چهار مدرسه در مناطق محروم جاسک مرزنشین سالانه ۱۵۰۰ لیترگازوییل می گیرند آغاز محدودیت‌های کرونا در کیش از شنبه پلنگ گرسنه به جان گوسفندان روستای علی‌آباد افتاد 10 فوتی جدید کرونا در هرمزگان/ 31 بیمار با حال وخیم تقابل مناطق آزاد با استاندار هرمزگان نمایش عریان خودمختاری سه کشته در برخورد نیسان با موتورسیکلت در فین تداوم فعالیت سامانه مونسونی در ارتفاعات هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ یازدهم تیر/ هشت فوتی و ۲۶ نفر با حال وخیم در آی سی یو روستاهای جاسک پایتخت ترک تحصیل دختران/ دانش آموزانی که ‌شب خوابِ کلاس هفتم می‌بینند‌ اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان از جمعه/ کاهش 50 درصدی حضور کارکنان در ادارات فوتی های کرونا در هرمزگان به ۲۶۹ نفر رسید واکنش یک مسوول کیش به نامه استاندار: خودمان تصمیم می گیریم تصادف با شتر و‌ سه کشته در جاده های هرمزگان سیل‌زدگان هرمزگان، رها شده در کمپی میان بیابان+ عکس کودک هشت ساله و‌ ۹ زن و‌ مرد، قربانیان جدید کرونا در هرمزگان شمارش معکوس آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در هرمزگان دریا در محدوده جاسک تا شرق تنگه هرمز مواج است پیشنهاد تعطیلی هفت روزه در هفت شهر هرمزگان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.