امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/02/12 - 22:15 كد :2749
مریم، مهسا، حنیفه، پرستو و هزار دختر دیگرم
خبر هرمزگان- به مناسبت روز معلم، آموزگاری از هرمزگان به لطف یادداشتی در اختیار خبر هرمزگان گذاشته اند که در سطر سطر آن نکته هاست برای آنان که اهل شنیدن هستند.

امروز دوازدهم اردیبهشت در تقویم ایران روز معلم نامیده شده، سیل تبریک ها و‌پیام ها از هر سو می بارد.

اما این همه حرمت داری معلمان و این همه پاسداشت،  نمی تواند فقط یه خاطر انتقال محتوای کتاب های درسی باشد.

این تمام راز قداست این حرفه-عشق نیست.

معلمان این سرزمین با رنج های شاگردانشان رنج می برند، با خنده هایشان می خندند و پا به پای گریه هایشان....
در فهرست آنچه آموزگاران به بچه های این دیار منتقل می کنند سرفصل های درسی در آخر و عشق و‌ درس زندگی اول است.

به مناسبت روز معلم، آموزگاری از هرمزگان به لطف یادداشتی در اختیار خبر هرمزگان گذاشته اند که در سطر سطر آن نکته هاست برای آنان که اهل شنیدن هستند...

نام نویسنده "نیکا پیروزمند" نوشته شده و‌ به همین اسم نیز منتشر می گردد:

پسرم داد می زنه ماما دیگر اصلا حواست  نیست بوی سوخته ی غذا از دیروز کل خونه را برداشته و امروز هم اگر من نرفته بودم تو حمام خانه را آب برداشته بود.

بعد هم نزدیک میشه و میگه امیدوارم داروهات را به وقت بخوری.

لبخند می زنم و حرفی نمی زنم سر ظهر که کلاس آنلاین دارم داروی ساعت یازده ام جا می مونه.

این دو سه روز بی تابی و نگرانی عجیبی دارم باید کاری کنم، کلاس های پایه دهم و یازدهم اگر با غیبت بعضی بچه هاست ایرادی ندارد اما از دوازدهمی ها نمی شود بی خیال گذشت.

سه نفر از بیست و نه نفر تجربی گوشی ندارند، چهار پنج نفرشان فقط در خانه یک گوشی دارند که با خواهر برادرها مشترک استفاده می کنند و خیلی وقت ها نمی توانند در کلاس آنلاین باشند.

دیشب در گروه مدرسه که می خواستم اعلام کنم کاری کنیم برای این ها، معاون آموزشی زودتر گفت حدود پنجاه نفر از دانش آموزان ما پول ثبت نام کتاب سال آینده ندارند و دبیران یکی یکی اعلام کردند ما به حساب مدرسه پولی واریز می کنیم اگر چه نماینده دبیران گفت همکاران سرپرست خانوار این کار را نکنند و با واریزی همکاران دیگر این مشکل را حل می کنیم.

مدرسه ای و مدارسی که دانش آموزانش پول ثبت نام کتاب ندارند.

به گوشی برای بچه ها فکر می کنم چند جا تماس می گیرم و قیمت می پرسم سرچ می کنم و دستم می آید، نه نمی شود من تنها شاید با مانده ی حقوق یک ماهم بتوانم قسط اول یک گوشی اندروید به درد بخور را بدهم ولی مریم نمره بیست کلاس است و گوشی ندارد فیزیک و شیمی و ریاضی را چه کار کند؟

از حنیفه هیچ خبری نیست و یکی از بچه ها در خصوصی پیام می دهد خانم من همش دعا می کنم نان شب داشته باشند مادرش دستفروش است و پدرش از کار افتاده.

مهسا را یک جور خاصی دوست دارم یک روز سر کلاس تفکر بلند شد و گفت همش می گین معلم ها دکتر می سازن مهندس می سازن معلم می سازن و فلان و بهمان یه بار هم بگین این مسئولین هم از زیر دست معلم ها درآمده اند پرستو جواب داده بود اون ها از زیر دست معلم بدها در میان و...

مگه معلم بد هم داریم؟ آره حق با مهساست راه همه از مدرسه میگذره و سر کلاس معلم، حتا مسئولین و سیاستمدارها.

و همه مشکلات دنیا زیر سر معلمه و معلم پای ثابت بود و نبود همه ی خوب و بدها. ولی من باید چکار کنم برای این چندتا بچه ی بی گوشی گوشی لازم. زنگ می زنم چندتا آشنا ببینم چه می شود. یک کشور اروپایی آن سر دنیا تکرار پایه اعلام کرده و کشورهای عربی کلیه ی امکانات را در اختیار بچه ها برای تحصیل در خانه قرار داده اند.

اما بچه های ما...

خیلی ها به اینترنت دسترسی ندارند. خیلی ها به گوشی...

و من آنلاین کار، تمام مسئولین اندیشمند را در کلاسم درس داده ام...

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
120 کشته و زخمی نتیجه جنگ نفر به نفر شتر با انسان در جاده های هرمزگان زمزمه ی تغییر مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان/ شفیعی کیست تغییر ساعت کاری ادارات در هرمزگان بندر خمیر به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست فوت ۸۹ نفر طی یک ماه بر اثر کرونا در هرمزگان/ بانوی معلم بستکی آخرین جان باخته شهریور نقص در ترمز جرثقیل و تصادف زنجیره‌ای در قشم جان یک نفر را گرفت ورود دادستان به داستان بنزین نامرغوب در قشم افزایش 10 درصدی مراجعه بیماران با علائم کرونا به بیمارستان‌های هرمزگان فروش کارخانه کنسرو تن ماهی بندرعباس متوقف شد تعطیلی پنجشنبه ها در هرمزگان تمام شد اعتراف باند سارقان به سرقت از 23 خانه در بندرعباس در پاتل تازیان چه خبر است تعداد قربانیان کرونا در هرمزگان به 748 نفر رسید/ 53 نفر در آی سی یو ابتلای ۲۲ نفر در یک مجلس ترحیم به کرونا/ هشت نفر از مبتلایان معلم هستند فوت بیمار هرمزگانی پس از ابتلای دوباره به کرونا ویژه نامه روزنامه نگار و سیاستمدار فقید هرمزگان در بخارا تصادف اتوبوس مسافری با تریلی سوخت در جاده حاجی آباد/ تردد غیرقانونی به سمت فاجعه بازگشت مدح ملوکانه به هرمزگان- شایان پویا ۱۶ کودک مبتلا به کرونا در هرمزگان/ مجموع فوتی‌های کرونا در استان به ۷۲۹ نفر رسید استقبال فعالان حوزه حمل و نقل از برخورد با فساد در پایانه بار و‌ گمرک بندرعباس خسارت طوفان به شبکه برق ۱۰۰ روستای بستک تمدید مهلت تکمیل ثبت‌نام طرح ملی مسکن/ مسکن هرمزگان در کمای رسانه ای کشف فساد مالی در پایانه بار بندرعباس/ بازداشت مدیران شرکت های حمل و نقلی انتخاب هشت شهر هرمزگان به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر راننده تاکسی قشمی، ۲۰ هزار پوند را به مسافر انگلیس بازگرداند مرگ سه کشاورز در بندرلنگه‌ بر اثر گاز گرفتگی فاصله‌ نگذاری اجتماعی در جشنواره شهید رجایی هرمزگان اوج‌گیری کرونا در هرمزگان هم زمان با بازگشایی مدارس/ هشت جان‌باخته در یک روز پیش بینی افزایش شمار بستری‌های کرونا در هرمزگان اعتراض سازمان فضای سبز به هرس غیر اصولی درختان بندرعباس توسط شرکت توزیع برق بستری ۵۴ بیمار کرونایی هرمزگان در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا در بندرعباس باز هم قرمز شد/ فوتی‌های هرمزگان به ۷۰۲ نفر رسید مدارس هرمزگان از شنبه آماده بازگشایی هستند پساب آب شیرین کن ها محیط زیست دریایی را تهدید می کند/ کاهش جمعیت ماهیان محبوب مردم در آب های استان جزییات شهادت محیط‌ بان بندرلنگه/ شلیک مستقیم گلوله شکارچی/ قاتل خودکشی کرد هرمزگان رتبه اول گرانی و تورم کشور در یک سال گذشته جزییات بازگشایی مدارس هرمزگان در دوره‌ی کرونا وخامت حال ۱۸ کرونایی در هرمزگان/ فوتی‌ها به ۶۹۶ نفر رسید آیین شام غریبان در هرمزگان "حمید سعید" هنرمند هرمزگانی درگذشت کرونا در هرمزگان؛ ۵ جان‌باخته در یک روز اخیر/ ۳۰ فوتی در ۹ روز افزایش موارد مثبت کرونا در جاسک و سیریک/ شمار فوتی‌های هرمزگان به ۶۸۹ نفر رسید سقوط در سطل آب کولر، جان کودک مینابی را گرفت هوای هرمزگان سه درجه گرم تر می‌شود کرونا در هرمزگان طی یک هفته 23 قربانی گرفت مجوز ۳۰ نشریه در هرمزگان لغو شد پیکر صیادان تیراندازی گارد ساحلی امارات به بندرعباس رسید سقوط یک خودرو به دریا در بندر پل نظام مهندسی معدن هرمزگان: اظهارات مدیر آب منطقه‌ای غیرکارشناسی و باعث تشویش اذهان عمومی است تازه‌ترین وضعیت کرونا در هرمزگان/ 5 شهر قرمز شدند مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.