امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/02/12 - 22:15 كد :2749
مریم، مهسا، حنیفه، پرستو و هزار دختر دیگرم
خبر هرمزگان- به مناسبت روز معلم، آموزگاری از هرمزگان به لطف یادداشتی در اختیار خبر هرمزگان گذاشته اند که در سطر سطر آن نکته هاست برای آنان که اهل شنیدن هستند.

امروز دوازدهم اردیبهشت در تقویم ایران روز معلم نامیده شده، سیل تبریک ها و‌پیام ها از هر سو می بارد.

اما این همه حرمت داری معلمان و این همه پاسداشت،  نمی تواند فقط یه خاطر انتقال محتوای کتاب های درسی باشد.

این تمام راز قداست این حرفه-عشق نیست.

معلمان این سرزمین با رنج های شاگردانشان رنج می برند، با خنده هایشان می خندند و پا به پای گریه هایشان....
در فهرست آنچه آموزگاران به بچه های این دیار منتقل می کنند سرفصل های درسی در آخر و عشق و‌ درس زندگی اول است.

به مناسبت روز معلم، آموزگاری از هرمزگان به لطف یادداشتی در اختیار خبر هرمزگان گذاشته اند که در سطر سطر آن نکته هاست برای آنان که اهل شنیدن هستند...

نام نویسنده "نیکا پیروزمند" نوشته شده و‌ به همین اسم نیز منتشر می گردد:

پسرم داد می زنه ماما دیگر اصلا حواست  نیست بوی سوخته ی غذا از دیروز کل خونه را برداشته و امروز هم اگر من نرفته بودم تو حمام خانه را آب برداشته بود.

بعد هم نزدیک میشه و میگه امیدوارم داروهات را به وقت بخوری.

لبخند می زنم و حرفی نمی زنم سر ظهر که کلاس آنلاین دارم داروی ساعت یازده ام جا می مونه.

این دو سه روز بی تابی و نگرانی عجیبی دارم باید کاری کنم، کلاس های پایه دهم و یازدهم اگر با غیبت بعضی بچه هاست ایرادی ندارد اما از دوازدهمی ها نمی شود بی خیال گذشت.

سه نفر از بیست و نه نفر تجربی گوشی ندارند، چهار پنج نفرشان فقط در خانه یک گوشی دارند که با خواهر برادرها مشترک استفاده می کنند و خیلی وقت ها نمی توانند در کلاس آنلاین باشند.

دیشب در گروه مدرسه که می خواستم اعلام کنم کاری کنیم برای این ها، معاون آموزشی زودتر گفت حدود پنجاه نفر از دانش آموزان ما پول ثبت نام کتاب سال آینده ندارند و دبیران یکی یکی اعلام کردند ما به حساب مدرسه پولی واریز می کنیم اگر چه نماینده دبیران گفت همکاران سرپرست خانوار این کار را نکنند و با واریزی همکاران دیگر این مشکل را حل می کنیم.

مدرسه ای و مدارسی که دانش آموزانش پول ثبت نام کتاب ندارند.

به گوشی برای بچه ها فکر می کنم چند جا تماس می گیرم و قیمت می پرسم سرچ می کنم و دستم می آید، نه نمی شود من تنها شاید با مانده ی حقوق یک ماهم بتوانم قسط اول یک گوشی اندروید به درد بخور را بدهم ولی مریم نمره بیست کلاس است و گوشی ندارد فیزیک و شیمی و ریاضی را چه کار کند؟

از حنیفه هیچ خبری نیست و یکی از بچه ها در خصوصی پیام می دهد خانم من همش دعا می کنم نان شب داشته باشند مادرش دستفروش است و پدرش از کار افتاده.

مهسا را یک جور خاصی دوست دارم یک روز سر کلاس تفکر بلند شد و گفت همش می گین معلم ها دکتر می سازن مهندس می سازن معلم می سازن و فلان و بهمان یه بار هم بگین این مسئولین هم از زیر دست معلم ها درآمده اند پرستو جواب داده بود اون ها از زیر دست معلم بدها در میان و...

مگه معلم بد هم داریم؟ آره حق با مهساست راه همه از مدرسه میگذره و سر کلاس معلم، حتا مسئولین و سیاستمدارها.

و همه مشکلات دنیا زیر سر معلمه و معلم پای ثابت بود و نبود همه ی خوب و بدها. ولی من باید چکار کنم برای این چندتا بچه ی بی گوشی گوشی لازم. زنگ می زنم چندتا آشنا ببینم چه می شود. یک کشور اروپایی آن سر دنیا تکرار پایه اعلام کرده و کشورهای عربی کلیه ی امکانات را در اختیار بچه ها برای تحصیل در خانه قرار داده اند.

اما بچه های ما...

خیلی ها به اینترنت دسترسی ندارند. خیلی ها به گوشی...

و من آنلاین کار، تمام مسئولین اندیشمند را در کلاسم درس داده ام...

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
هشدار محیط‌ زیست هرمزگان: تمام مردم بندرعباس در خانه بمانند رکوردشکنی های مکرر کرونا در هرمزگان؛ ۲۱۵ مبتلا و ۲ فوتی جدید نان در بندرعباس گران شد راه اندازی گشت رضویون در محله های بندرعباس وقتی کشی غایبان شورای شهر به نفع شهردار حمله مسلحانه به خودروی حمل متهم در میناب/ عامل شهادت رییس پاسگاه چغازردی گریخت اعلام تعطیلی پنجشنبه ها ادارات در هرمزگان خرس سیاه آسیایی در ارتفاعات فاریاب رودان ابتلا به کرونا در تمام شهرستان های هرمزگان صعودی است خسارت 25 میلیاردی آتش به کشاورزی هرمزگان همزمان با اعلام هشدار کرونا در هرمزگان: ۱۹۲ مبتلا و ۳ فوتی در یک روز اخیر/ رودان سوم شد تکریم و معارفه در شرکت صبا فولاد خلیج فارس/ سعید بزرگی مدیرعامل شد آژیر زرد وزارت بهداشت برای هرمزگان/ کرونا به وضعیت هشدار رسید حمله ملخ‌های صحرایی به روستاهای احمدی حضور تمامی کارکنان در ادارات الزامی شد هرمزگان اولین شهید مدافع سلامت را تقدیم کرد+ اطلاعات تکمیلی ثبت 138 مورد جدید ابتلا به کرونا در هرمزگان؛ ۹۹ نفر ایزوله/ ۲۸ نفر در ICU دادستان بندرعباس: بیمه سانحه رانندگی مستقیم به حساب زیان دیدگان واریز شود آغاز امتحانات حضوری ۲۵ هزار دانش آموز پایه نهم در هرمزگان هرمزگان خوزستان شد/ ثبت رکورد بی سابقه ابتلای ۲۰۵ نفر در یک روز تصادف مرگبار در محور کهورستان-بستک هرمزگان در دو شاخص صدرنشین نرخ تورم اردیبهشت کشور شد بازداشت قاتلان جسد کشف شده در جنگل های میناب کرونا همچنان در اوج/ ثبت ۱۴۶ مورد مثبت در ۲۴ ساعت نوبت دهی سنجش نوآموزان هرمزگان از ۱۵ تیرماه کرونا در هرمزگان جان دو نفر دیگر را گرفت/ افزایش شمار مبتلایان به ۲۳۹۲ نفر گرفتن رضایت نامه برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه غیر قانونی است گرما هم حریف کرونا نشد/ شمار مبتلایان به 2339 نفر رسید ۲۳۰۰ هکتار زمین خواری به اسم پرورش میگو در بندرلنگه پرونده بی سرانجام قتل زوج فرهنگی/ قاتل دور یا نزدیک لاشه ۳۲ قطعه لاک پشت در ساحل جاسک سیاه ترین روز کرونا در هرمزگان/ رکورد فوتی ها هم شکست بازار ماهی‌فروشان بندرعباس بازگشایی شد تعداد واقعی مبتلایان کرونا در هرمزگان چند برابر آمار رسمی است/ احتمال شبیه خوزستان شدن منتفی نیست رکورد شکنی های پی در پی کرونا در هرمزگان/ ثبت 121 مورد جدید بیداری غول کرونا در هرمزگان/ مردم منتظر امداد غیبی باشند اعلام جرم علیه شهردار یکی از مناطق بندرعباس سرمایه ۳۵ زن سرپرست خانوار در معبد هندوها دود شد رییس شورای شهر: کار شهرداری بندرعباس از تذکر گذشته، باید سراغ قانون برویم انفعال متولیان هرمزگان در برابر جهش آمار مبتلایان کرونا/ مدیران جز اظهار نگرانی کاری بلد نیستند تصادف مرگبار در جاده مغ احمد/ پنج عضو یک خانواده کشته شدند معبد هندوها آتش گرفت تخریب بزرگترین گورستان تاریخی ایران در حاجی آباد توسط شرکت گاز کرمان آتش سوزی همزمان ۱۱ نقطه در میناب/ علت حادثه در دست بررسی کرونا همچنان در اوج/ ۹۸ مبتلای جدید در هرمزگان/ مجموع مبتلایان به ۱۶۸۷ رسید رفع توقیف هزاران خودرو و موتورسیکلت در هرمزگان دستگیری پنج سارق ساختمان نیمه کاره در قشم اوج گیری کرونا در هرمزگان/ شناسایی 153 مورد جدید در 48 ساعت بازار ماهی‌فروشان از امروز بازگشایی می‌شود منحنی صعودی کرونا در هرمزگان/ شناسایی 66 مورد مبتلای جدید/ 21 نفر در آی سی یو مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.