امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/10/03 - 18:55 كد :2470
بوی تعفن وعده و طلبکاری معاون استاندار + توضیح دفتر فنی استانداری
خبر هرمزگان- معاون عمرانی استانداری هرمزگان به تازگی در جلسه ای با عنوان "بررسی بوی نامطبوع در شهر بندرعباس" وعده داد، "با پیگیری های صورت گرفته و تدابیر لازم، این بو (بوی فاضلاب خورها) در آینده نزدیک برطرف خواهد شد".

رضا مدرس در این نشست، نهایت ابتکار و مکاشفه و خلاقیت خود را به کار گرفته و خواهان فرهنگ سازی و همکاری مردم برای جلوگیری از ورود پساب خانگی در کوچه ها شد.

در حالی که بویناکی خورها 20 ساله و مدت جلوس این مقام در جایگاه معاونت استانداری به 2 سال می رسد، وی همچنان حرف های گذشته را که هر فرد عامی و حتی بی سوادی می داند، تکرار می کند و لایروبی خور گورسوزان و تصفیه بهینه فاضلاب شهر را راهکار عملی رفع این معضل می داند و جالب اینکه در طرف طلبکار ماجرا نیز قرار می گیرد.

گویی معاون استاندار فراموش کرده که چند سال در این جایگاه، مسوولیت سامان دهی و رفع چالش یاد شده را بر عهده داشته است و اکنون به جای نسخه پیچی و اظهارات کلیشه ای که حتی از یک کودک دبستانی نیز به راحتی بر میآید، باید پاسخگوی نتیجه ی برنامه ها و شعارهای خود باشد.

مدرس به جای بازخوانی شعارها، تکرار برنامه ها و طلبکار شدن از زمین و زمان، پاسخ بدهد چرا وعده های پرشمار استاندار هرمزگان درباره خورها تا کنون عملی نشده است؟

بگوید نتیجه قرارداد اجرایی با بخش خصوصی برای جمع آوری پساب به کجا رسید و چرا صنایع بندرعباس با وجود تهدید و تشرهای استاندار هرمزگان حاضر به خرید پساب نشدند و از آن قرارداد پرهیاهو فقط نامی و کاغذی باقی مانده است‌.

معاون استاندار به جای تکرار اینکه برای فاضلاب بافت های فرسوده شهر، باید راه و شهرسازی، شهرداری و آب و فاضلاب ورود کنند و با این توصیه ی خلاقانه، مایه انبساط خاطر مردم را فراهم کند، بگوید نتیجه مصوبه جلسه یک ماه پیش استانداری که قرار شد شهرداری بندرعباس خور گورسوزان را لایروبی کند و نکرد و همچنین طرح انتقال پساب به دشت ایسین به کجا رسید؟

جناب مدرس! فرهنگ سازی زمانی قابلیت مطالبه دارد که در یک منطقه و محله شبکه جمع آوری فاضلاب باشد، وقتی نیست، طرح چنین موضوعی بیشتر به دست انداختن مردم می ماند تا راهکاری عملی برای حل یک معضل.

در این ماجرا و بسیاری از چالش های دیگر استان، از یک سو کمبودها و مشکلات و از سوی دیگر طلبکاری برخی مدیران که گویی حافظه کوتاه مدت دارند و از سیاره ای دیگر آمده اند مردم را رنج می دهد.

معاون استاندار به جای آن که اقرار کند قدرت استفاده از جایگاه حاکمیتی و نظارتی اش را ندارد و به هزار و یک دلیل پیدا و پنهان، زورش به شهرداری نمی رسد، از مردم می خواهد فاضلاب خود را در خورها رها نکنند و نمی گوید در یک شبکه جمع آوری ناقص و معیوب، چاره کار مردم چیست و فاضلاب را چه باید بکنند.

در چنین شرایطی است که چرخه رنج شهروندان همچنان در مدار بی مسولیتی ها و بی کفایتی ها می چرخد و فضای سالم شهری و محیط زیست قربانی انتصاب هایی می شود که هیچ گونه ارزیابی درباره کارآمدی آن ها صورت نمی گیرد و نفس شهر زیر بوی تعفن وعده ها و شعارها به شماره می افتد.

توضیح دفتر فنی استانداری پیرامون یادداشت خبر هرمزگان/ همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب در بندرعباس پای کار است

به دنبال انتشار این یاداشت، مدیرکل دفتر فنی استانداری یا تاکید بر اینکه همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب و بوی نامطبوع در بندرعباس پای کار است، توضیحاتی ارائه کرد.

فرشید دستوان گفت: لایروبی خورگور سوزان بندرعباس از اوایل هفته جاری با دستور و پیگیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان آغاز و ظرف دو هفته آینده به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه لایروبی این خور با هدف کنترل بوی نامطبوع در اطراف خورگور سوزان توسط آب و فاضلاب شهری استان و شهرداری بندرعباس در حال انجام است، ادامه داد: اغلب کانال ها و خورها سطح شهر منتهی به ساحل، حامل روان آبهای آلوده سطحی ناشی از فاضلاب آب های جاری هستند.

این مسوول اضافه کرد: این روان آب ها اغلب مربوط به مناطقی است که به دلایل فرسوده بودن بافت شهری و توپوگرافی ناهمگون منطقه و وجود معابر نامناسب تا کنون امکان اجرای شبکه جمع آوری وجود نداشته است.

به گفته مدیرکل دفتر فنی استانداری؛ عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات درخت سبز بیش از پنج کیلومتر، دو راهی ایسینی حدود سه کیلومتر، آیت الله غفاری حدود دو کیلومتر، سورو ۱۸کیلومتر، چاهستانی ها بیش از یک کیلومتر و سنگ کن حدود چهار کیلومتر به اتمام رسیده است..

وی بیان داشت: عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات شیر اول، شیر دوم، شیر سوم، تپه الله اکبر، سورو و چاهستانی ها در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.

دستوان همچنین گفت: پساب بندرعباس در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده و استانداری هرمزگان نیز به منظور تقویت بخش خصوصی و ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذار در این بخش اقدام به رایزنی با صنایع غرب برای خرید پساب تصفیه شده کرد.

وی تاکید کرد: بحث خرید آب تصفیه شده توسط صنایع غرب بندرعباس در هئیت مدیره امیدرو كشور مطرح شده که پس از تصویب آنها، مشکل سرمایه گذار تصفیه پساب بندرعباس در خصوص تامین منابع مالی این پروژه نیز برطرف خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: در خصوص فروش پساب تصفیه شده نیز شهرداری بندرعباس به منظور تامین آب فضای سبز شهری از پسآب تصفیه شده، اقدام به انعقاد قرارداد با بخش خصوصی کرده است.

مدیر کل دفتر فنی استانداری در پایان اظهار کرد: در بحث انتقال پسآب به دشت ایسین به دلیل غیر اقتصادی بودن، عدم موافقت سرمایه گذار و  غیر عملی بودن، اجرای آن منتفی گردید.

 


 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
هشدار درباره خطر لاشه دام های تلف شده در شرق هرمزگان/ دامپزشکی: مردم گزارش دهند ارسال سه محموله کمک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به مناطق سیل زده اعلام اسامی مصدومین و جان‌باختگان حادثه اتوبوس"مشهد- بندرعباس" بازداشت دو عضو اصلی باند قاچاق کفش در هرمزگان رمزگشایی از "جعبه سیاه" نفتکش سانچی دستور تخلیه روستاهای مجاور با سیل صادر شد واژگونی مرگبار اتوبوس مشهد - بندرعباس/ 7 کشته 31 مصدوم هرمزگانی ها برای باران رگباری آماده باشند/ تردد دریایی بندرعباس به قشم بسته شد کوهنوردان گمشده به بندرعباس رسیدند ۱۳۲۰ مادر باردار در مناطق سیل زده/ اعزام گروه واکنش سریع علوم پزشکی به جاسک طغیان بی‌سابقه رودخانه‌های فصلی در جاسک/ قطع راه‌های مواصلاتی با بشاگرد و سیستان و بلوچستان خروج از بحران کم آبی/ ۲۰۳ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای هرمزگان شد بازگشایی مسیر اصلی میناب – جاسک ۱۱۰ خانوار در جاسک اسکان موقت داده شدند جستجوی کوهنوردان گمشده تهرانی در فین بدون بالگرد آغاز شد+ تکمیلی/ کوهنوردان در سلامت هستند صلاحیت ۳۰ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هرمزگان تایید شد فروش کیف و کفش بدون شناسه ممنوع اعلام شد/ مدارک گمرکی کافی نیست چهار کوهنورد در منطقه سیلابی فین گیر افتاده اند تخلیه ۴ روستای سیل زده در جاسک/ استمداد از تکاوران ارتش همدردی مردم بندرعباس با خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی جمع‌آوری ۲۷۰ تُن گِل و لای از معابر شهر قشم و درگهان 10 جاده در هرمزگان مسدود است کشف جسد جوان کوخردی در منطقه مروای بستک آخرین خبر از میزان بارندگی ها در هرمزگان/ قشم در صدر هدف قرار گرفتن هواپیمای اکراین با موشک ایران تایید شد/ خطای انسانی عامل حادثه است در پی هشدار هواشناسی بخشی از مدرسه های هرمزگان فردا شنبه تعطیل است درگیری طایفه ای خونین در میناب/ یک کشته و زخمی هشدار ورود سامانه بارشی فعال/ دستگاه‌های اجرایی و امدادی در آماده باش محیط زیست و میراث فرهنگی از مردم عقب مانده اند شلیک ده ها فروند موشک زمین به زمین/ پایگاه آمریکایی عین الاسد در هم کوبیده شد مقام معظم رهبری: به روح سردار سلیمانی تعظیم می‌کنم/ دیشب یک سیلی زده شد، اما حضور مفسده‌انگیز آمریکا باید تمام شود چهار مجروح هرمزگانی از بیمارستان کرمان مرخص شدند سامانه بارشی پنجشنبه وارد هرمزگان می‌شود مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان درگذشت تازه‌ترین جزئیات از جانباختگان تشییع پیکر شهید سلیمانی/ آمار جانباختگان از 50 نفر گذشت اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است گردهمایی بزرگ سلیمانی ها در بندرعباس نامگذاری یکی از خیابان‌های اصلی بندرعباس به نام شهید سلیمانی میزان بارش‌ها در هرمزگان اعلام شد/ حاجی آباد رکورد دار افزایش نرخ بیکاری هرمزگان در هرمزگان سقف مدرسه‌ای در میناب بر سر دانش‌آموزان فرو ریخت اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا 15 دی ماه مزاحم اینستاگرامی در دام پلیس هرمزگان آیین بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی در بندرعباس راهپیمایی علیه استکبار جهانی در بندرعباس پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار سلیمانی/ اعلام سه روز عزای عمومی فوری/ سردار قاسم سلیمانی در نزدیکی بغداد به شهادت رسید+ اطلاعیه‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدیر عامل آب و فاضلاب هرمزگان: استفاده از پساب مهمترین چالش فاضلاب بندرعباس است نرخ برق هرمزگان زمستانی محاسبه می شود/ هرمزگانی ها به ساعات اوج مصرف برق توجه کنند ملخ‌ها هفته آینده از عمان وارد ایران می‌شوند مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.