امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/10/03 - 18:55 كد :2470
بوی تعفن وعده و طلبکاری معاون استاندار + توضیح دفتر فنی استانداری
خبر هرمزگان- معاون عمرانی استانداری هرمزگان به تازگی در جلسه ای با عنوان "بررسی بوی نامطبوع در شهر بندرعباس" وعده داد، "با پیگیری های صورت گرفته و تدابیر لازم، این بو (بوی فاضلاب خورها) در آینده نزدیک برطرف خواهد شد".

رضا مدرس در این نشست، نهایت ابتکار و مکاشفه و خلاقیت خود را به کار گرفته و خواهان فرهنگ سازی و همکاری مردم برای جلوگیری از ورود پساب خانگی در کوچه ها شد.

در حالی که بویناکی خورها 20 ساله و مدت جلوس این مقام در جایگاه معاونت استانداری به 2 سال می رسد، وی همچنان حرف های گذشته را که هر فرد عامی و حتی بی سوادی می داند، تکرار می کند و لایروبی خور گورسوزان و تصفیه بهینه فاضلاب شهر را راهکار عملی رفع این معضل می داند و جالب اینکه در طرف طلبکار ماجرا نیز قرار می گیرد.

گویی معاون استاندار فراموش کرده که چند سال در این جایگاه، مسوولیت سامان دهی و رفع چالش یاد شده را بر عهده داشته است و اکنون به جای نسخه پیچی و اظهارات کلیشه ای که حتی از یک کودک دبستانی نیز به راحتی بر میآید، باید پاسخگوی نتیجه ی برنامه ها و شعارهای خود باشد.

مدرس به جای بازخوانی شعارها، تکرار برنامه ها و طلبکار شدن از زمین و زمان، پاسخ بدهد چرا وعده های پرشمار استاندار هرمزگان درباره خورها تا کنون عملی نشده است؟

بگوید نتیجه قرارداد اجرایی با بخش خصوصی برای جمع آوری پساب به کجا رسید و چرا صنایع بندرعباس با وجود تهدید و تشرهای استاندار هرمزگان حاضر به خرید پساب نشدند و از آن قرارداد پرهیاهو فقط نامی و کاغذی باقی مانده است‌.

معاون استاندار به جای تکرار اینکه برای فاضلاب بافت های فرسوده شهر، باید راه و شهرسازی، شهرداری و آب و فاضلاب ورود کنند و با این توصیه ی خلاقانه، مایه انبساط خاطر مردم را فراهم کند، بگوید نتیجه مصوبه جلسه یک ماه پیش استانداری که قرار شد شهرداری بندرعباس خور گورسوزان را لایروبی کند و نکرد و همچنین طرح انتقال پساب به دشت ایسین به کجا رسید؟

جناب مدرس! فرهنگ سازی زمانی قابلیت مطالبه دارد که در یک منطقه و محله شبکه جمع آوری فاضلاب باشد، وقتی نیست، طرح چنین موضوعی بیشتر به دست انداختن مردم می ماند تا راهکاری عملی برای حل یک معضل.

در این ماجرا و بسیاری از چالش های دیگر استان، از یک سو کمبودها و مشکلات و از سوی دیگر طلبکاری برخی مدیران که گویی حافظه کوتاه مدت دارند و از سیاره ای دیگر آمده اند مردم را رنج می دهد.

معاون استاندار به جای آن که اقرار کند قدرت استفاده از جایگاه حاکمیتی و نظارتی اش را ندارد و به هزار و یک دلیل پیدا و پنهان، زورش به شهرداری نمی رسد، از مردم می خواهد فاضلاب خود را در خورها رها نکنند و نمی گوید در یک شبکه جمع آوری ناقص و معیوب، چاره کار مردم چیست و فاضلاب را چه باید بکنند.

در چنین شرایطی است که چرخه رنج شهروندان همچنان در مدار بی مسولیتی ها و بی کفایتی ها می چرخد و فضای سالم شهری و محیط زیست قربانی انتصاب هایی می شود که هیچ گونه ارزیابی درباره کارآمدی آن ها صورت نمی گیرد و نفس شهر زیر بوی تعفن وعده ها و شعارها به شماره می افتد.

توضیح دفتر فنی استانداری پیرامون یادداشت خبر هرمزگان/ همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب در بندرعباس پای کار است

به دنبال انتشار این یاداشت، مدیرکل دفتر فنی استانداری یا تاکید بر اینکه همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب و بوی نامطبوع در بندرعباس پای کار است، توضیحاتی ارائه کرد.

فرشید دستوان گفت: لایروبی خورگور سوزان بندرعباس از اوایل هفته جاری با دستور و پیگیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان آغاز و ظرف دو هفته آینده به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه لایروبی این خور با هدف کنترل بوی نامطبوع در اطراف خورگور سوزان توسط آب و فاضلاب شهری استان و شهرداری بندرعباس در حال انجام است، ادامه داد: اغلب کانال ها و خورها سطح شهر منتهی به ساحل، حامل روان آبهای آلوده سطحی ناشی از فاضلاب آب های جاری هستند.

این مسوول اضافه کرد: این روان آب ها اغلب مربوط به مناطقی است که به دلایل فرسوده بودن بافت شهری و توپوگرافی ناهمگون منطقه و وجود معابر نامناسب تا کنون امکان اجرای شبکه جمع آوری وجود نداشته است.

به گفته مدیرکل دفتر فنی استانداری؛ عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات درخت سبز بیش از پنج کیلومتر، دو راهی ایسینی حدود سه کیلومتر، آیت الله غفاری حدود دو کیلومتر، سورو ۱۸کیلومتر، چاهستانی ها بیش از یک کیلومتر و سنگ کن حدود چهار کیلومتر به اتمام رسیده است..

وی بیان داشت: عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات شیر اول، شیر دوم، شیر سوم، تپه الله اکبر، سورو و چاهستانی ها در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.

دستوان همچنین گفت: پساب بندرعباس در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده و استانداری هرمزگان نیز به منظور تقویت بخش خصوصی و ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذار در این بخش اقدام به رایزنی با صنایع غرب برای خرید پساب تصفیه شده کرد.

وی تاکید کرد: بحث خرید آب تصفیه شده توسط صنایع غرب بندرعباس در هئیت مدیره امیدرو كشور مطرح شده که پس از تصویب آنها، مشکل سرمایه گذار تصفیه پساب بندرعباس در خصوص تامین منابع مالی این پروژه نیز برطرف خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: در خصوص فروش پساب تصفیه شده نیز شهرداری بندرعباس به منظور تامین آب فضای سبز شهری از پسآب تصفیه شده، اقدام به انعقاد قرارداد با بخش خصوصی کرده است.

مدیر کل دفتر فنی استانداری در پایان اظهار کرد: در بحث انتقال پسآب به دشت ایسین به دلیل غیر اقتصادی بودن، عدم موافقت سرمایه گذار و  غیر عملی بودن، اجرای آن منتفی گردید.

 


 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
۱۰۰ هزار پرونده تغییر کاربری زمین کشاورزی در دادگاه زلزله ۵.۸ ریشتری در لافت/ خسارت جانی گزارش نشده است در رقابت کشوری، روستای ایسین بندرعباس دوستدار کتاب معرفی شد شترها صاحب شناسنامه شدند/ پلاک کوبی ۱۹ هزار شتر در هرمزگان فرهنگیان شهر بندرعباس و بندرلنگه حق نوار مرزی می گیرند اعتماد به توان داخل تضمین امنیت سوخت در نفت ستاره خلیج فارس بارش ۱۷۷ میلیمتری باران در چاه اسماعیل میناب ساحل نشینان خلیج فارس سالروز انقلاب اسلامی را گرامی داشتند ۴۶ نامزد نهایی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان یک مسوول: شش روستا در شرق هرمزگان همچنان مشکل تردد دارند حمله پلنگ به گوسفندان "تَلِنگی" میناب شرایط بارشی در نیمه شرقی هرمزگان مهیا خواهد شد کارت زرد اداره کل بازرسی به شهرداری بندرعباس/ فعالیت انتخاباتی به نفع کاندیدای خاص ممنوع موج ناپایدار جوی وارد هرمزگان می شود مسابقه کَندِرکَشی و جهله کَشی در بندرعباس بازداشت عامل انتشار خبر کذب ورود ویروس کرونا به بندرعباس شهر تالابی خمیر در یک قدمی ثبت جهانی یک مسوول: وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در هرمزگان صحت ندارد بازداشت عامل تیراندازی به یگان مرزی میناب بلاتکلیفی ۲ ماهه مدیریت اتاق تعاون هرمزگان شبکه قاچاق مخدرهای صنعتی جنوب کشور در تور پلیس افتتاح ۱۱۷ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان شیلات هرمزگان تحت پیگرد/ ذوالقدر: تخلف شیلات پیگیری می شود كشف ۱۶ گاو بدون مجوز در بندرعباس وضعیت جوی و دریایی هرمزگان ناپایدار می‌شود/ کاهش سه درجه ای دما غربالگری ۲۸ پرواز خارجی و ۲۶ لنج ورودی به هرمزگان/ مورد مشکوک به کرونا مشاهده نشد تأیید صلاحیت 51 نفر در هرمزگان+ اسامی کاندیداها عرضه ۱۱۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه هرمزگان واکنش به انتشار یک نامه در فضای مجازی فرماندار بشاگرد: مردم بشاگرد هر خدمتی را نمی پذیرند/ دولت هم کمک نکند با خرما زندگی را می گذرانند شناسایی بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان تکذیب شد محور ۳۰ روستا در جاسک مسدود است مسير درست شهروندي قطعی برق اداره‌ کل بهزیستی به‌ علت بدهی ۲۰۰ میلیون تومانی ۲۸۸ نفر در تصادفات رانندگی هرمزگان جان باختند شش نماینده مجلس در تذکری خواستار شدند: توقف عملیات ساخت مرکز پرورش میگو در محدوده ژئوپارک قشم خطر جدی اخراج قشم از یونسکو+ دادستان قشم ورود کند ثبت طلاق در دفاتر رسمی سهمیه‌بندی شد/ هرمزگان بیشترین سهمیه کشور را گرفت تمساح خلیج فارس اعدام شد حاجی آباد رکوردار بارندگی شد قطار بندرعباس- تهران از ريل خارج شد تصادف مرگبار در بزرگ‌راه رجایی بندرعباس زلزله 5.2 ریشتری حوالی سرگز احمدی در هرمزگان را لرزاند آغاز موج بارشی در هرمزگان بازداشت عوامل کیک‌های آلوده/ وزیر کشور: نیت مرتکبان تفریح بود سیل ۵۱ مدرسه بخش گافر و پارامون بشاگرد را تعطیل کرد بازداشت مدیرعامل سابق پست بانک هرمزگان هشدار درباره خطر لاشه دام های تلف شده در شرق هرمزگان/ دامپزشکی: مردم گزارش دهند ارسال کمک های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به سیل زدگان اعلام اسامی مصدومین و جان‌باختگان حادثه اتوبوس"مشهد- بندرعباس" مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.