امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/05/21 - 08:54 كد :2282
ماجرای گم شدن شادمانی در تالار نصف شده و نسخه جدید استاندار هرمزگان برای خبرنگاران
خبر هرمزگان- برنامه های هفته خبرنگار در بندرعباس با برگزاری اختتامیه ششمین جشنواره ملی مطبوعات خلیج فارس در سراشیبی پایان قرار گرفت.

روال این برنامه اگرچه مانند سال های گذشته نبود و علی الظاهر در قالب جشنواره شکل رقابتی به خود گرفته بود اما این شکل و شمایل جدید نشان داد، تفاوت الزاما با کمال همراه نیست.

البته برگزاری کارگاه های آموزشی برای خبرنگاران استان با حضور مدرسان با تجربه کشور و دادن چهار سهمیه از سوی استاندار هرمزگان برای فرستادن خبرنگاران خوش شانس به سفر زیارتی مشهد از بخش های جذاب و شیرین رویداد رسانه ای امسال بود.

با این حال فضای سرد و بی روح این برنامه موجب شده بود تا تعدادی از شرکت کنندگان توجه و تمرکزی نسبت به آنچه در تالار نصف شده شهید آوینی می گذشت نداشته باشند که زمزمه ها و همهمه های پیچیده حاصل از صحبت های دو یا چند نفری حاضران گواه بر از هم گسیختگی برنامه بود.

این تنها آسیب برنامه یاد شده نبود و مراسم روز خبرنگار در استان حاشیه های دیگری نیز داشت که می توانید از نگاه خبر هرمزگان بخوانید:

* جشنواره مطبوعات خلیج فارس با تاخیر 45 دقیقه ای آغاز شد و پس از تلاوت قرآن توسط قاری خوش صدا، دختران و پسران خردسال با همراهی فلوت و گیتار سرود ملی را اجرا کردند و مربی موسیقی، بر حسب عادت کار با کودکان، به خبرنگاران آموزش داد و یادآور شد که هنگام اجرای موسیقی ملی باید بایستند.

* با وجود ادعای ملی بودن این جشنواره، استقبال چندانی از آن نشده بود و برگزارکنندگان برای آن که خالی بودن سالن در عکس ها و فیلمها به چشم نیاید تالار آوینی را با استندها ها و بنرها نصف کرده و به این ترتیب نیمی از تالار آوینی به حیاط خلوت تبدیل شده بود.

* البته این ترفند هم چندان کار ساز نبود و تالار آوینی نصف شده هم پر نشد و این در حالی بود که تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان مسجد شهرک توحید را هم به سالن آورده بودند.

* از دیگر نکات قابل تامل این برنامه غیبت مدیران اجرایی استان در این برنامه بود و جز برخی عوامل ستادی استانداری و خود استاندار که دیرآمد و زود رفت، حتی یک مدیر نیز در این برنامه حاضر نشده بود.

* خوشبختانه یا متاسفانه نمایندگان کنونی مجلس و نیز کاندیداهای دور بعد که مدتی است در هر برنامه بزرگ و کوچک و دور و نزدیک شرکت می کنند نیز در این برنامه حضور نداشتند و به نظر می رسید پیشاپیش از گرفتن رای از خبرنگاران ناامید شده اند.

اعتراف به غیبت شادمانی

* هرچند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان نیز همچون سایر مدیران رسانه را با بنگاه شادمانی اشتباه گرفته و پیوسته خواستار پمپاژ امید به جامعه توسط خبرنگاران است اما خود سخنانش را با شعری تلخ از سید علی صالحی آغاز کرد و گفت: "ملالی نیست جز گم شدن گاه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب می گویند" و البته آنقدر هم از هوش و ذکاوت بی بهره نبود که بند آخر شعر شاعر، آنجا که می گوید :"حال همه ما خوب است اما تو باور مکن" را قیچی نکند.

* هرچند کمالی چندین بار از افتخار برگزاری و میزبانی جشنواره ملی خلیج فارس و برگزاری متفاوت روز خبرنگار گفت  اما بدیهی ترین قاعده برگزاری این گونه برنامه ها را فراموش کرد و کوچکترین اشاره ای به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، تعداد و نام استان های شرکت کننده و تعداد آثار داوری شده نکرد.

* مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز در حالی سخنان خود را آغاز کرد که استاندار هنوز به برنامه نیامده بود و در نتیجه از سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی خواست قاصد حرف هایش برای استاندار باشد.

* بخشی از این برنامه نیز به فیلمی از فعالیت های زنده یاد ایوب دبیری نژاد از زبان همکارانش اختصاص داشت که اشکال فنی در تمام زمان این فیلم موجب شد تا همین بخش گزیده شده از فعالیت های این فعال رسانه ای که سال گذشته به رحمت ایزدی پیوست نیز بریده بریده پخش شود.

* استاندار هرمزگان نیز سرانجام با دو ساعت تاخیر (از زمان شروع رسمی برنامه) خود را به جشنواره رساند و در سخنان خود سرفصلی جدید باز و رسالت و کارکردی نوین برای اصحاب رسانه تعریف کرد و در سخنانی قابل تامل از خبرنگاران خواست به جای طرح اشکالات و بیان نقدها در رسانه ها، موضوع را خصوصی و در خلوت و از طریق پیامک و واتساپ برای خودش بفرستند تا آنها را پیگیری و حل و فصل کند.

* فریدون همتی بدون توجه به این نکته بدیهی که هیچ رسانه ای بابت ارسال پیامک برای استاندار به خبرنگارش حقوق نمی دهد و وظیفه خبرنگاران انتشار تلخ و شیرینی های جامعه در رسانه و برای عموم مردم است، این گونه استدلال کرد که اگر مثلا مشکل صنایع مستقر در شهرک های صنعتی بندرعباس منتشر شود، دشمن و استکبار جهانی از آن سوء استفاده خواهد کرد و به خاطر همین بهتر است مسائل را درگوشی و دوستانه بین خودمان حل و فصل کنیم.

* استاندار هرمزگان با آن همه اعتقاد و توصیه به ضرورت امیدبخشی به مردم، بدون کوچکترین اشاره ای به این موضوع که اخبار سوء استفاده ها و دادگاه های فسادهای مالی کلان چه اثری بر افکار عمومی داشته و چگونه ممکن است خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند را تامین کند، از الزامات جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی و رسالت خبرنگاران در این باره سخن گفت.

* هرچند نماینده عالی دولت به دلیل تراکم برنامه ها فرصت نداشت خبرنگاران را تا بخش اهدای جوایز همراهی کند و بعد از این نصایح و ترسیم نقشه راه برای آنان، برنامه را ترک کرد، اما در نشست بعد از ظهر که برای تجلیل از حدود 150 خبرنگار رسانه های رسمی و قانونی و مجازی نویسان حوزه استانداری برگزار شد، بخش های ناگفته سخنان خود را تکمیل کرد و خبرهایی خوش از آینده هرمزگان داد.

* دعوت از افتخار مسلم موسیقی هرمزگان خالو قنبر راستگو از دیگر بخش های پیش بینی شده توسط اداره ارشاد بود اما در این روز حتی خالو قنبر نیز که با ترانه مشهور و ملی شده مش احمد، همه را به وجد می آورد، این قطعه را با حزن تمام اجرا کرد تا جایی که چشم برخی مخاطبان از اشک، تر و تشخیص سوگواره و جشنواره مطبوعات مشکل تر شد.

* یکی از کاربردی ترین بخش های این برنامه هم جمع شدن دوستان خبرنگار دور یکدیگر و گرم شدن بازار عکس های سلفی برای تغذیه اینستاگرامی بود و با این بخش شیرین و البته توزیع جوایز برگزیدگان و دادن کمک هزینه سفر مشهد به هشت خبرنگار، پرونده مراسم امسال روز خبرنگار بسته شد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
یک کوهنورد در اثر سقوط از ارتفاعات گنو جان خود را از دست داد صید 580 تن میگو در صیدگاه اول آب‌های هرمزگان مقصران حادثه مرگ بیمار بیمارستان شهید محمدی برکنار شدند بازداشت پنج شکارچی متخلف در بندرلنگه گلایه خانواده فرد متوفی در بیمارستان محمدی بندرعباس/ هزینه مرگی که خود سبب ساز آن بودند را از ما گرفتند مرگ یک بیمار در بیمارستان شهید محمدی بر اثر سقوط از تخت بازداشت روح‌الله زم، گرداننده‌ی آمدنیوز تخریب کامل دو خانه بر اثر انفجار در بندرعباس وعده افتتاح میدان میوه و تره‌بار بندرعباس تا پایان امسال/ افزایش هزینه از 28 میلیارد به 400 میلیارد تومان واژگونی خودرو در هرمزگان دو کشته برجای گذاشت سارق طلافروشان هرمزگانی در یزد به دام افتاد 888 نفر در ادارات هرمزگان استخدام می شوند/ سهمیه بومی نداریم اجرای حکم اعدام یک متجاوز به عنف در زندان مرکزی بندرعباس دستگیری کلاهبردار 10 میلیارد تومانی بندرعباس در تهران دوران افتخارات معکوس هرمزگان/ آقای استاندار! مقام دوم بیکاری از کجا رسید؟ خیرین بستک مشغول مرمت اند 12 تن مواد مخدر در هرمزگان امحاء شد سه کشته و شش مجروح در حادثه تصادف زائران هرمزگانی در عراق + اسامی رقابت 74 قصه‌گو در هرمزگان اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای هرمزگان خروج 27 توده کوچک و بزرگ از رحم یک دختر در بندرعباس تلاطم دریا اسکله‌های گردشگری قشم را تعطیل کرد بازداشت «بیش از 50 هزار نفر» در بندرعباس سارقان 50 منزل مسکونی در بندرعباس بازداشت شدند هرمزیها هلاک از تشنگی شهرداری متهم خسارت به شبکه فاضلاب بندرعباس رکورد بارندگی 20 سال گذشته در قشم شکسته شد صاعقه جان یک نفر را در میناب گرفت مرگ جوان افغان در قشم تکذیب شد رییس قوه قضاییه در بندرعباس: نظام بانکی باید سرمایه را در اختیار کارآفرین قرار دهد نه دلالان طغیان رودخانه‌های فصلی در هرمزگان جان پنج نفر را گرفت/ یک کودک در میان جانباختگان 650 نیروی جدید جذب آموزش و پرورش هرمزگان می شوند محموله بزرگ سیگار به مقصد نرسید مظنون قتل زوج فرهنگی بندرعباس در غرب کشور بازداشت شد یک کشته و ۸ مصدوم در سانحه جاده‌ای بندرعباس- حاجی‌آباد تداوم بارش ها در ارتفاعات هرمزگان/ دمای هوا تغییر محسوسی ندارد 80 درصد تماس ها با آتش نشانی بندرعباس مزاحمت تلفنی است/ آمادگی کاغذی در برابر بحران رمزگشایی نگرانی نمایندگان از آمدن ناجی افزایش سرعت باد در تنگه هرمز و خلیج فارس ۱۷ مصدوم بر اثر واژگونی اتوبوس در هرمزگان طلسم نویس اینستاگرامی در تور پلیس بندرعباس گرما در هرمزگان قصد کوتاه آمدن ندارد/ افزایش دما تا هفته آینده معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب شد ادامه جنجال سیاسیون هرمزگان بر سر ناجی/ تغییر معاون استاندار ضرورت یا انتخاب؟ واژگونی تانکر حمل سوخت یک ‌کشته برجا گذاشت تعطیلی پنجشنبه های هرمزگان تمام شد استعفای دسته جمعی اعضای شورای دو روستای سیریک کشف نشانه های حضور انسان اولیه در سیاهو آتش سوزی مرگبار در شهرک توحید بندرعباس/ مادر باردار و دو دختر در آتش سوختند+ تکمیلی فولاد هرمزگان قصد تخریب بازار را دارد/ سایه بی تدبیری روی بِرَند صنعتی استان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.