امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/05/21 - 08:54 كد :2282
ماجرای گم شدن شادمانی در تالار نصف شده و نسخه جدید استاندار هرمزگان برای خبرنگاران
خبر هرمزگان- برنامه های هفته خبرنگار در بندرعباس با برگزاری اختتامیه ششمین جشنواره ملی مطبوعات خلیج فارس در سراشیبی پایان قرار گرفت.

روال این برنامه اگرچه مانند سال های گذشته نبود و علی الظاهر در قالب جشنواره شکل رقابتی به خود گرفته بود اما این شکل و شمایل جدید نشان داد، تفاوت الزاما با کمال همراه نیست.

البته برگزاری کارگاه های آموزشی برای خبرنگاران استان با حضور مدرسان با تجربه کشور و دادن چهار سهمیه از سوی استاندار هرمزگان برای فرستادن خبرنگاران خوش شانس به سفر زیارتی مشهد از بخش های جذاب و شیرین رویداد رسانه ای امسال بود.

با این حال فضای سرد و بی روح این برنامه موجب شده بود تا تعدادی از شرکت کنندگان توجه و تمرکزی نسبت به آنچه در تالار نصف شده شهید آوینی می گذشت نداشته باشند که زمزمه ها و همهمه های پیچیده حاصل از صحبت های دو یا چند نفری حاضران گواه بر از هم گسیختگی برنامه بود.

این تنها آسیب برنامه یاد شده نبود و مراسم روز خبرنگار در استان حاشیه های دیگری نیز داشت که می توانید از نگاه خبر هرمزگان بخوانید:

* جشنواره مطبوعات خلیج فارس با تاخیر 45 دقیقه ای آغاز شد و پس از تلاوت قرآن توسط قاری خوش صدا، دختران و پسران خردسال با همراهی فلوت و گیتار سرود ملی را اجرا کردند و مربی موسیقی، بر حسب عادت کار با کودکان، به خبرنگاران آموزش داد و یادآور شد که هنگام اجرای موسیقی ملی باید بایستند.

* با وجود ادعای ملی بودن این جشنواره، استقبال چندانی از آن نشده بود و برگزارکنندگان برای آن که خالی بودن سالن در عکس ها و فیلمها به چشم نیاید تالار آوینی را با استندها ها و بنرها نصف کرده و به این ترتیب نیمی از تالار آوینی به حیاط خلوت تبدیل شده بود.

* البته این ترفند هم چندان کار ساز نبود و تالار آوینی نصف شده هم پر نشد و این در حالی بود که تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان مسجد شهرک توحید را هم به سالن آورده بودند.

* از دیگر نکات قابل تامل این برنامه غیبت مدیران اجرایی استان در این برنامه بود و جز برخی عوامل ستادی استانداری و خود استاندار که دیرآمد و زود رفت، حتی یک مدیر نیز در این برنامه حاضر نشده بود.

* خوشبختانه یا متاسفانه نمایندگان کنونی مجلس و نیز کاندیداهای دور بعد که مدتی است در هر برنامه بزرگ و کوچک و دور و نزدیک شرکت می کنند نیز در این برنامه حضور نداشتند و به نظر می رسید پیشاپیش از گرفتن رای از خبرنگاران ناامید شده اند.

اعتراف به غیبت شادمانی

* هرچند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان نیز همچون سایر مدیران رسانه را با بنگاه شادمانی اشتباه گرفته و پیوسته خواستار پمپاژ امید به جامعه توسط خبرنگاران است اما خود سخنانش را با شعری تلخ از سید علی صالحی آغاز کرد و گفت: "ملالی نیست جز گم شدن گاه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب می گویند" و البته آنقدر هم از هوش و ذکاوت بی بهره نبود که بند آخر شعر شاعر، آنجا که می گوید :"حال همه ما خوب است اما تو باور مکن" را قیچی نکند.

* هرچند کمالی چندین بار از افتخار برگزاری و میزبانی جشنواره ملی خلیج فارس و برگزاری متفاوت روز خبرنگار گفت  اما بدیهی ترین قاعده برگزاری این گونه برنامه ها را فراموش کرد و کوچکترین اشاره ای به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، تعداد و نام استان های شرکت کننده و تعداد آثار داوری شده نکرد.

* مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز در حالی سخنان خود را آغاز کرد که استاندار هنوز به برنامه نیامده بود و در نتیجه از سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی خواست قاصد حرف هایش برای استاندار باشد.

* بخشی از این برنامه نیز به فیلمی از فعالیت های زنده یاد ایوب دبیری نژاد از زبان همکارانش اختصاص داشت که اشکال فنی در تمام زمان این فیلم موجب شد تا همین بخش گزیده شده از فعالیت های این فعال رسانه ای که سال گذشته به رحمت ایزدی پیوست نیز بریده بریده پخش شود.

* استاندار هرمزگان نیز سرانجام با دو ساعت تاخیر (از زمان شروع رسمی برنامه) خود را به جشنواره رساند و در سخنان خود سرفصلی جدید باز و رسالت و کارکردی نوین برای اصحاب رسانه تعریف کرد و در سخنانی قابل تامل از خبرنگاران خواست به جای طرح اشکالات و بیان نقدها در رسانه ها، موضوع را خصوصی و در خلوت و از طریق پیامک و واتساپ برای خودش بفرستند تا آنها را پیگیری و حل و فصل کند.

* فریدون همتی بدون توجه به این نکته بدیهی که هیچ رسانه ای بابت ارسال پیامک برای استاندار به خبرنگارش حقوق نمی دهد و وظیفه خبرنگاران انتشار تلخ و شیرینی های جامعه در رسانه و برای عموم مردم است، این گونه استدلال کرد که اگر مثلا مشکل صنایع مستقر در شهرک های صنعتی بندرعباس منتشر شود، دشمن و استکبار جهانی از آن سوء استفاده خواهد کرد و به خاطر همین بهتر است مسائل را درگوشی و دوستانه بین خودمان حل و فصل کنیم.

* استاندار هرمزگان با آن همه اعتقاد و توصیه به ضرورت امیدبخشی به مردم، بدون کوچکترین اشاره ای به این موضوع که اخبار سوء استفاده ها و دادگاه های فسادهای مالی کلان چه اثری بر افکار عمومی داشته و چگونه ممکن است خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند را تامین کند، از الزامات جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی و رسالت خبرنگاران در این باره سخن گفت.

* هرچند نماینده عالی دولت به دلیل تراکم برنامه ها فرصت نداشت خبرنگاران را تا بخش اهدای جوایز همراهی کند و بعد از این نصایح و ترسیم نقشه راه برای آنان، برنامه را ترک کرد، اما در نشست بعد از ظهر که برای تجلیل از حدود 150 خبرنگار رسانه های رسمی و قانونی و مجازی نویسان حوزه استانداری برگزار شد، بخش های ناگفته سخنان خود را تکمیل کرد و خبرهایی خوش از آینده هرمزگان داد.

* دعوت از افتخار مسلم موسیقی هرمزگان خالو قنبر راستگو از دیگر بخش های پیش بینی شده توسط اداره ارشاد بود اما در این روز حتی خالو قنبر نیز که با ترانه مشهور و ملی شده مش احمد، همه را به وجد می آورد، این قطعه را با حزن تمام اجرا کرد تا جایی که چشم برخی مخاطبان از اشک، تر و تشخیص سوگواره و جشنواره مطبوعات مشکل تر شد.

* یکی از کاربردی ترین بخش های این برنامه هم جمع شدن دوستان خبرنگار دور یکدیگر و گرم شدن بازار عکس های سلفی برای تغذیه اینستاگرامی بود و با این بخش شیرین و البته توزیع جوایز برگزیدگان و دادن کمک هزینه سفر مشهد به هشت خبرنگار، پرونده مراسم امسال روز خبرنگار بسته شد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
قاسمی
|
1398/05/21 - 19:47
0
0
😃😃
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
پیش بینی برداشت ۴۰۰ تن محصول چیکو از باغ های میناب واژگونی سمند در بشاگرد جان 2 نفر در گرفت کرونا در 24 روز، جان 168 نفر را گرفت کرونا جان ورزشکار ملی پوش را گرفت هوای هرمزگان ۲ درجه گرم تر می‌شود تکذیب زود هنگام انتقال پیکان به بندرعباس پیمانکاران متخلف شهرداری بندرعباس به دادگاه معرفی شدند تغییرات گسترده در«شهرداری بندرعباس»/ سایه «دستگیری‌ها» بر انتصابات جدید هشدار هواشناسی/ طغیان رودخانه‌ها و گرد و خاک مرگ نماد زیستی هرمزگان/ توله خرس سیاه آسیایی در بندرعباس تلف شد کرونا در هرمزگان دوباره اوج گرفت/ 9 فوتی در 20 مرداد رد پای کرونا در جزیره سبز ایران/ ابوموسی به وضعیت سفید رسید آتش سوزی بازار پردیس جان یک نفر را گرفت امام جمعه موقت کیش بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت فوتی‌های کرونا در هرمزگان به 590 نفر رسید/ 90 درصد تخت‌های ICU در بندرعباس پر است زلزله ۴.۸ ریشتری سرگز احمدی خسارتی نداشت اداره کل «سرپرست‌ها» در هرمزگان! بازداشت مدیر کل سابق دارایی هرمزگان/ اتهام؛ فساد مالی آدم ربای متواری پس از ۱۰ سال فرار بازداشت شد روزه سکوت شهردار بندرعباس سه ساله شد کرونا در هرمزگان 8 فوتی دیگر گرفت/ جانباختگان به 555 نفر رسید فرشیدی: مراسم محرم در شهرهای قرمز نباید حضوری برگزار شود/ پخت غذای نذری ممنوع چهارمین شهید مدافع سلامت هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ 76 فوتی جدید در 10 روز شش فرد گرفتار در ارتفاعات بندرخمیر نجات یافتند امام جمعه میناب بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به 540 نفر رسید/ 32 نفر با حال وخیم صدای "بندرعباس من کجاست "به پایتخت رسید افزایش مناطق قرمز کرونایی هرمزگان به ۹ شهرستان مرادی: شورای شهر نظارت نکرد، فساد مالی شهرداری بندرعباس خبر بین‌المللی شد کرونا هفته اول مرداد در هرمزگان ۵۵ قربانی گرفت هرمزگان دوباره به وضعیت قرمز کرونا برگشت تایید رسمی بازداشت شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی جریمه ۸۵۰ میلیارد تومانی آلومینیوم المهدی قطعی شد/ صدور دستور بستن حساب های بانکی مالک سابق بازگشت لاک پشت دریایی پوزه عقابی به دریا تمدید محدودیت های کرونایی در هرمزگان/ شمار فوتی ها به 506 نفر رسید نطق تند رییس شورا علیه شهردار بندرعباس: آقای امینی زاده خبر دستگیری ها را شنیده اید؟ کرونا طی چهار روز ۳۵ قربانی در هرمزگان گرفت هشدار وزارت بهداشت؛‌ به کیش سفر نکنید شبکه برق ۱۹ روستای لیردف جاسک گرفتار توفان شد فوتی های کرونا در هرمزگان از 500 نفر گذشت/ 5 فوتی جدید در ۲۴ ساعت فوتی‌های کرونا در هرمزگان دوباره دو رقمی شد/ 12 فوتی در یک روز کرونا در هرمزگان 9 فوتی دیگر گرفت/ شمار جانباختگان به 484 نفر رسید/ حال 25 نفر وخیم است سه خبر رسمی+ یک خبر غیر رسمی؛ سرپرست شهرداری منطقه یک بندرعباس معارفه شد سومین شهید سلامت در هرمزگان/ کرونا، جان لیلا بهمن زاده را گرفت فوتی های کرونا در هرمزگان به 475 نفر رسید/ 9 فوتی جدید در ۲۴ ساعت ۲۲۹ مدرسه ابتدایی با کمتر از ۱۰ دانش آموز در هرمزگان فعالیت دارند فرشیدی: هشت شهرستان هرمزگان قرمز است کرونا در تیرماه هرمزگان ۲۷۷ قربانی گرفت بازداشت کلاهبردار 12 میلیاردی خودرو مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.