امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/03/22 - 00:11 كد :2200
ملخ و میگو مدیران هرمزگان را به خط کردند
خبر هرمزگان- انتقادهای طولانی مدت رسانه ای و اجتماعی پیرامون دو موضوع واگذاری اراضی پرورش میگو و ناکارآمدی شیوه های مقابله پنج ماهه با ملخ های مهاجم موجب شد معاون استاندار هرمزگان مدیران مرتبط را به خط کند تا در رابطه با عملکرد خود به خبرنگاران پاسخ دهند.

این نشست هرچند دیرهنگام بود و پس از به اوج رسیدن انتقادها برگزار شد اما اقدامی مناسب بود که تداوم آن به طور منظم می تواند فضای مطالبه گری و تعاملی دوجانبه را بهبود بخشد.
البته مدیران در این نشست طولانی و جامع در بسیاری از بخش ها از جمله چگونگی واگذاری اراضی پرورش میگو حرف حرف چندان تازه ای نداشتند از جمله این پرسش که چرا باید با وجود ۱۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، حوضچه های پرورش میگو چسبیده به بندرعباس احداث شوند بی پاسخ ماند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با تایید بخشی از انتقادهای مطرح شده اذعان داشت با وجود ادعای قبلی، برنامه جلوگیری از تخم ریزی ملخ های مهاجم شکست خورده است اما در عین حال وعده داد که خسارت های کشاورزان پرداخت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اما در این نشست بیشتر از موضع تایید انتقادهای رسانه ای سخن گفت و دلیل آن را موفق نبودن مدیران دولتی در پاسخ به موقع و کافی و راضی کننده به رسانه ها و افکار عمومی دانست.
در ادامه مهمترین گفته های مدیران در این نشست را  به صورت تیتر وار می خوانید:
علی باقرزاده همایی رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:
🔹 ملخ ها باهوش هستند و جایی که سمپاشی شده نمی روند.
🔹می خواستیم جلوی تخم ریزی ملخ ها را بگیریم اما نشد،از زمان هجوم ملخ ها در 156 نقطه ریزش داشتیم.
🔹تاکنون در سطح 117 هزار هکتار مبارزه شده و پیش بینی می شود تا 200 هزارهکتار آلوده باشد.
🔹از ابتدای بحران، مجموعه جهاد کشاورزی با 250 نفر درگیر مبارزه به روش سمپاشی بود، قطعا تا چهار سال آینده درگیر این پدیده هستیم
🔹زنده گیری اگر چه مفید است اما ممکن نیست چرا که گرفتن ملخ ها آسان نیست.
🔹کمبودهایی بوده و منکر آن نیستیم اما تاکنون 3 میلیارد تومان هزینه کردیم و 3 میلیارد تومان به سیستم بدهکاریم
🔹از مردم می‌خواهیم به ما کمک کنند، نیازمند مشارکت کشاورزان هستیم.
🔹دو هواپیما، 250 نفر نیرو، حداد 120 تا 130 سم‌پاش داریم.
🔹نوع سمی که استفاده می‌کنیم دلتامترین تولید داخل است و کمترین اثر بر محیط‌ زیست را دارد و مالتیون هم برای پروازهای هوایی استفاده می‌شود.
🔹هم اکنون فقط شهرستان حاجی آباد درگیر این آفت است و به تازگی نیز در جزیره کیش ریزش داشتیم.
 مدیرکل شیلات در پاسخ به مسائل پرورش میگو:
🔹باتوجه به هزینه بالای احداث زیرساخت‌ها، از صفر تا صد این صنعت را متقاضیان باید انجام دهند و واگذاری در مساحت کم، دیگر توجیه اقتصادی ندارد.
🔹سایت سیریک حدود 800 هکتار مساحت دارد که دولت زیرساخت را ایجاد و در قالب 14 سایت واگذار کرده است.
🔹دولت تسهیلات کم‌بهره اعطا کرد و در سال 93 و 97 دو بار لایروبی کرد اما اینکه توقع باشد هرسال لایروبی شود، اشتباه است
🔹دولت نمی‌تواند هرسال اعتبار بگذارد؛ متقاضیان این بخش سود خوبی دارند و باید بخشی از آن را هرسال به لایروبی اختصاص دهند.
 ایرج حیدری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری:
🔹دستگاه‌های اجرایی باید پاسخ‌گوی خبرنگاران باشند. استانداری مطالبه‌گر و دستگاه‌های اجرایی نیز به‌صورت تخصصی پاسخ‌گو هستند.
🔹هیچ زمانی کار بدون ایراد نیست و مجموعه‌ی استانداری به‌خصوص شخص استاندار هرمزگان از انتقاد و پیشنهاد سازنده استقبال می‌کنند.
🔹خبرنگاران قبل از طرح موضوع در رسانه‌ها با مراجعه به معاونان و مدیران استانداری و دریافت پاسخ قانع‌کننده مطالب خود را در اختیار افکار عمومی بگذارند.
🔹مجموعه استانداری شامل حراست و  معاونت اقتصادی به کمک دستگاه های امنیتی با فساد مقابله دارند و فساد را هر جا باشد ریشه کن می کنیم.
🔹اشکال کار به رسانه ها بر نمی گردد، این ایراد به دستگاه های اجرایی وارد است که نتوانسته اند افکار عمومی را با آمار و اطلاعات درست از طریق رسانه ها قانع کنند.
🔹شائبه های ایجادشده به دلیل عدم پاسخگویی و اطلاع ‌رسانی درست و به‌موقع دستگاه‌های ذی‌ربط است.
 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
یک فوتی و 190 مبتلای جدید به کرونا در هرمزگان جزییات حمله مسلحانه و فراری دادن ۳ زندانی در میناب دفاع پنهان شورا جلوی دروازه شهردار/ نتیجه: سه بر صفر به ضرر مردم راه اندازی مجدد بخش کووید چهار در بندرعباس بالاترین رکورد ابتلا به کرونا در یک روز/ 273 مبتلا و 2 فوتی آمار و‌ تیترهای تکراری کرونا در هرمزگان و دیگر هیچ/ ۲۵۲ مبتلا و ۴ فوتی جدید/ تعداد مبتلاشدگان از ۴ هزار نفر گذشت فاطمه‌ی ۵ ساله به سه کودک زندگی دوباره داد چرا استاندار هرمزگان به دستور خودش عمل نمی کند؟ هشدار محیط‌ زیست هرمزگان: تمام مردم بندرعباس در خانه بمانند+ تکمیلی رکوردشکنی های مکرر کرونا در هرمزگان؛ ۲۱۵ مبتلا و ۲ فوتی جدید نان در بندرعباس گران شد راه اندازی گشت رضویون در محله های بندرعباس وقتی کشی غایبان شورای شهر به نفع شهردار حمله مسلحانه به خودروی حمل متهم در میناب/ عامل شهادت رییس پاسگاه چغازردی گریخت اعلام تعطیلی پنجشنبه ها ادارات در هرمزگان خرس سیاه آسیایی در ارتفاعات فاریاب رودان ابتلا به کرونا در تمام شهرستان های هرمزگان صعودی است خسارت 25 میلیاردی آتش به کشاورزی هرمزگان همزمان با اعلام هشدار کرونا در هرمزگان: ۱۹۲ مبتلا و ۳ فوتی در یک روز اخیر/ رودان سوم شد تکریم و معارفه در شرکت صبا فولاد خلیج فارس/ سعید بزرگی مدیرعامل شد آژیر زرد وزارت بهداشت برای هرمزگان/ کرونا به وضعیت هشدار رسید حمله ملخ‌های صحرایی به روستاهای احمدی حضور تمامی کارکنان در ادارات الزامی شد هرمزگان اولین شهید مدافع سلامت را تقدیم کرد+ اطلاعات تکمیلی ثبت 138 مورد جدید ابتلا به کرونا در هرمزگان؛ ۹۹ نفر ایزوله/ ۲۸ نفر در ICU دادستان بندرعباس: بیمه سانحه رانندگی مستقیم به حساب زیان دیدگان واریز شود آغاز امتحانات حضوری ۲۵ هزار دانش آموز پایه نهم در هرمزگان هرمزگان خوزستان شد/ ثبت رکورد بی سابقه ابتلای ۲۰۵ نفر در یک روز تصادف مرگبار در محور کهورستان-بستک هرمزگان در دو شاخص صدرنشین نرخ تورم اردیبهشت کشور شد بازداشت قاتلان جسد کشف شده در جنگل های میناب کرونا همچنان در اوج/ ثبت ۱۴۶ مورد مثبت در ۲۴ ساعت نوبت دهی سنجش نوآموزان هرمزگان از ۱۵ تیرماه کرونا در هرمزگان جان دو نفر دیگر را گرفت/ افزایش شمار مبتلایان به ۲۳۹۲ نفر گرفتن رضایت نامه برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه غیر قانونی است گرما هم حریف کرونا نشد/ شمار مبتلایان به 2339 نفر رسید ۲۳۰۰ هکتار زمین خواری به اسم پرورش میگو در بندرلنگه پرونده بی سرانجام قتل زوج فرهنگی/ قاتل دور یا نزدیک لاشه ۳۲ قطعه لاک پشت در ساحل جاسک سیاه ترین روز کرونا در هرمزگان/ رکورد فوتی ها هم شکست بازار ماهی‌فروشان بندرعباس بازگشایی شد تعداد واقعی مبتلایان کرونا در هرمزگان چند برابر آمار رسمی است/ احتمال شبیه خوزستان شدن منتفی نیست رکورد شکنی های پی در پی کرونا در هرمزگان/ ثبت 121 مورد جدید بیداری غول کرونا در هرمزگان/ مردم منتظر امداد غیبی باشند اعلام جرم علیه شهردار یکی از مناطق بندرعباس سرمایه ۳۵ زن سرپرست خانوار در معبد هندوها دود شد رییس شورای شهر: کار شهرداری بندرعباس از تذکر گذشته، باید سراغ قانون برویم انفعال متولیان هرمزگان در برابر جهش آمار مبتلایان کرونا/ مدیران جز اظهار نگرانی کاری بلد نیستند تصادف مرگبار در جاده مغ احمد/ پنج عضو یک خانواده کشته شدند معبد هندوها آتش گرفت مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.