امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/01/19 - 12:33 كد :2070
سگ ها به بایدهای مسوولان گوش نمی کنند
خبر هرمزگان- حادثه حمله سگ های ولگرد به یک کودک خردسال قشمی این روزها در صدر مهمترین وقایع سال جدید استان هرمزگان در شبکه های مجازی، محور بحث ها و گفت و گوها و تا حدودی جدال کلامی است.

مطابق معمول همه رخدادها و بحران ها، پس از این حادثه صدور دستورهای رسیدگی و محکومیت ها و بایدها و نبایدها از سوی مسوولان فضای اطلاع رسانی استان را پر کرد و برخی کاربران مجازی نیز در انتشار و بازنشر دستورهای صادره به تکاپو افتادند.

ابتدا برخی نمایندگان و در ادامه مدیران اجرایی و مسوولان مرتبط به خط شدند و تا توانستند در محکومیت و ابراز تاسف از این رخداد مصاحبه کردند و باز هم مطابق معمول خواستار دستور رسیدگی شدند.

تمرکز همه اظهارات و مصاحبه ها بر صدور دستور از سوی استاندار هرمزگان و منطقه آزاد قشم برای پیگیری و رسیدگی به ابعاد ماجرا بود که طبق روال معمول نیز چنین شد و در ادامه نیز بازار داغ اظهارات مسوولان میانی در اهمیت موضوع و ضرورت رسیدگی گرم و به راه افتاد.

در ادامه، مبارزه و مقابله با سگ های ولگرد به دستور کار جلسات فرمانداری های سراسر استان تبدیل شد و با تشکیل نشست های فوق العاده و کمیته های ویژه و ... هر کدام به گونه ای برای این معضل خط و نشان کشیدند و دوباره فضای مجازی پر شد از بایدهای و نبایدهای مسوولان.

کار رفته رفته بالا گرفت و به جای مطالبه ی درست از چرایی این رخداد، بازار "کی بود کی بود من نبودم" داغ شد و هر کسی برای تبرﺋه خود، توپ را به زمین دیگری انداخت.

باز هم مطابق معمول میرزا بنویس های "بی جیره و یا با جیره و مواجب" و بی ارتباط که درباره هر موضوعی از برجام گرفته تا عملکرد استاندار هرمزگان و دهیاران روستاها اظهار نظر می کنند، گوشی های موبایل را به دست گرفته و سعی کردند با نزدیک کردن خود به یکی از طرفین دعوا، همچنان پیشتاز عرصه خوش خدمتی و مجیزگویی باشند تا شاید از این نمد کلاهی برای خود ببافند و به این ترتیب موضوع از اصل خود دور شد و به حاشیه رفت.

اما فارغ از این هیاهو و بعضا شوآف های نخ نما، اولین پرسش از مسوولان این است که این مدیریت دستوری از کجا وارد نظام اداری ما شده است که برای آن جایگاه قایل هستند؟

به تعبیری دیگر، وقتی وظایف و مسوولیت ها مشخص است ضرورت دستور رسیدگی پس از رخداد چه ارزشی دارد و چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا جز این است که در پی وقوع هر حادثه ای برای کمرنگ کردن نقش و قصور متولیان اصلی به چنین فضاسازی روی می آوریم و به جای پاسخ خواهی و مطالبه گری، راه فرار به جلوی مسوولان را باز می کنیم.

مگر مساله مبارزه با سگ های ولگرد حرف تازه و مشکل جدیدی است که اکنون به یک باره همه به فکر آن افتاده اند.

آیا لازم بود جان کودکی بی گناه در این بین فدا شود تا همه ژست احساس مسوولیت بگیرند؟

این امر فقط به معضل سگ های ولگرد محدود نمی شود و می توان فهرستی از اهمال و بی تفاوتی هایی تهیه کرد که اگر اهمیتشان از خطر سگ های ولگرد بیشتر نباشد، کمتر هم نیست.

نماینده مجلس به جای تقدیر و التماس دعا برای پیگیری حادثه، به سراغ مصوبات جلسات کمیته های مرتبط با موضوع برود و به جای آدرس اشتباه به مردم بگوید چند مصوبه در جهت حل این معضل به تصویب رسیده است و کدام مسوول ارشد باید این مصوبات را پیگیری می کرد که نکرده است تا کار به اینجا برسد و همان حکایت همیشگی نوشدارو پس از مرگ سهراب باشد.

از این دست مصوبات کم نیست و در جلسات و کمیته های دهان پرکنِ مدیران، صدها مصوبه اجرا نشده وجود دارد که در صورت حادثه یا بحران می تواند جان بسیاری را به خطر بیندازد.

اما از این حوادث تنها چیزی که باقی می ماند یک دستور پیگیری است که صادر می شود و پله پله به سمت یک مقام پایین تر، پاراف می شود.

در بیهودگی و کلیشه ای بودن این دستورهای پیگیری همین بس که تاکنون مردم از نتیجه دستورهای پیگیری در سایر وقایع قبلی مطلع نشده اند و نمی شوند.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
هشدار جهاد کشاورزی: موج چهارم ملخ ها تمام هرمزگان را درگیر خواهد کرد موسیقی بستکی غایب بزرگ همایش تجلیل از پیشکسوتان مشترکان برق خانگی پرمصرف در هرمزگان 16 درصد جریمه می شوند وضعیت دمای هرمزگان بالاتر از درجه بحرانی خروج نفتکش های حادثه دیده از آب های ایران رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس: قاچاق کلان محصولات پتروشیمی در بندرعباس باید رسیدگی شود/ شائبه نقش مدیران شناخته شده اعتراض حامیان حقوق حیوانات به سگ کشی توسط شهرداری بندرعباس/ معاون شهردار: سگ ها بیمار بودند ملخ و میگو مدیران هرمزگان را به خط کردند توقف فعالیت معدن استخراج نمک در محدوده گنبد نمکی بستک دو تن از دریابانان میناب در درگیری با قاچاقچیان به شهادت رسیدند توقیف کامیون حامل ۲۵ تن شیر خشک قاچاق در بندرعباس دمای هوا در برخی شهرهای هرمزگان به مرز ۵۰ درجه می رسد ملخ های مهاجم کارآمدی مدیران و زبان نمایندگان هرمزگان را خورده اند مرگ مادر ۲۶ ساله در بشاگرد هرمزگان هفته محیط زیست از عمل نکردها بگوییم قیمت کتاب های درسی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد مدیرکل محیط زیست: 106 پرونده شکار غیر مجاز در مراجع قضایی/ ساحل بندرعباس از شیلات تا پلاژ بانوان آلودگی میکروبی دارد سقوط جوینده عسل از ارتفاع/ جوان 39 ساله بستکی جان باخت جزییاتی از حادثه آتش سوزی در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم/ یک نفر جان باخت 16 خرداد آخرین مهلت برای پذیرش استعفا نامزدهای انتخاباتی آتش سوزی در محوطه کالاهای خطرناک بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران محیط بان هرمزگانی حین ماموریت جان باخت حکم متهمان پرونده البرز ایرانیان صادر شد/ محکومیت داماد استاندار هرمزگان به ۲۵ سال حبس و شلاق فرشیدی: ۱۶۰ هزار هرمزگانی مبتلا به فشار خون هستند پافشاری فرماندار بندرعباس بر طرح خرید ملخ/ محیط زیست موافق است مخالفت سازمان حفظ نباتات کشور با تصمیم استاندار هرمزگان/ خرید تضمینی ملخ مشکل ساز است دستور استاندار هرمزگان برای خرید تضمینی ملخ/ ملخ هر کیلو هشت هزار تومان پاسخ جهاد کشاورزی به ویدئوی مقابله مردم با ملخ در تل سوروی سیاهو/ مبارزه همچنان ادامه دارد انبار رستوران بادگیران در آتش سوخت سود ۱۵ درصدی برای متقاضیان پروانه ساختمانی قسطی عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید حذف سوله 70 ساله خاک سرخ از مقابل قلعه پرتغالی‌ها سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری منصوب شد تغییر در ترکیب شورای شهر بندرعباس اهدای عضو دو جوان هرمزگانی در یک روز محمود رئوفی: کاندیدای مستقل هستم/ صدای نماینده های هرمزگان به جایی نمی رسد ۱۸۰ هزار نفر در هرمزگان هنوز کارت ملی نگرفته اند موج گرما در هرمزگان/ افزایش ۳ تا ۵ درجه ای دما تا نیمه هفته گنبدهای نمکی بستک اسیر چنگالِ معدن جدید دادی زاده: یکصد واحد آموزشی انشعاب آب و برق و فاضلاب ندارند فرماندار جاسک: مدیرکلی داریم که کارمندان او را نمی‌شناسند اژه ای در بندرعباس تاکید کرد: لزوم مبارزه اساسی با مفسدان حکومتی/ گفته بودم پشت پرده کانتینرهای قاچاق را اعلام کنند درگیری مسلحانه پلیس با اشرار در جاسک/ شرور سابقه دار کشته شد نعیم آبادی: ماهانه بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان دریافتی ندارم/ استاندار مستقل عمل کند کشف انبار کاغذ در بندرعباس توقیف 159 شناور صیادی متخلف در هرمزگان انبه هرمزگان به بازار رسید/ پیش بینی 16 هزار تن از باغ های استان دستگیری باند سارقان منزل در بندرعباس/ سرقت در پوشش کارگر ساختمان اعلام برنامه زمانبندی انتخابات مجلس شورای اسلامی زن کلاهبردار سایت دیوار در هرمزگان دستگیر شد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.