امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1397/06/01 - 20:06 كد :1669
افتتاح 821 طرح به ارزش 19 هزار و 360 میلیارد ریال در هفته دولت
خبر هرمزگان - استاندار هرمزگان گفت: 821 طرح عمرانی به ارزش 19 هزار و 360 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در این استان به بهره برداری می رسد.

فریدون همتی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: در مجموع 16 هزار و 180 میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش خصوصی و 3 هزار و 180 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی (شامل 2 هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار ملی و یکهزار و 50 میلیارد ریال اعتبار استانی) برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.
وی بیان داشت: در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی 452 طرح، بهداشت و درمان 87 طرح، کشاورزی و منابع طبیعی 62 طرح، حمل و نقل 61 طرح، انرژی 42 طرح، آموزش 37 طرح، صنعت و معدن 25 طرح، تربیت بدنی 15 طرح، فرهنگ و هنر، رسانه های جمعی و گردشگری 10 طرح، احداث و توسعه فضاهای فرهنگی و مذهبی 10 طرح، رفاه و تامین اجتماعی 9 طرح، بازرگانی و تعاون 4 طرح و منابع آب 2 طرح در هفته دولت آماده بهره برداری است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: بیشترین طرح ها در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، کشاورزی و منابع طبیعی و حمل و نقل است.
همتی یادآور شد: مهم ترین طرح های آماده بهره برداری هفته دولت شامل بهره برداری از فاز نخست آب شیرین 100 هزار مترمکعبی بندرعباس و نیروگاه 235 مگاواتی در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس است که با حضور یکی از مقام های عالی کشور افتتاح می شود.
وی گفت: امیدواریم با بهره برداری از طرح ها و ارایه خدمات دولت از سوی مسوولان هرمزگان به مردم در هفته دولت، شاهد نشاط و شادابی خوبی در استان باشیم.
استاندار هرمزگان گفت: شرق استان با ایجاد منطقه آزاد جاسک و غرب با ایجاد منطقه ویژه صنایع انرژی بر در پارسیان در معرض توسعه و تحول بزرگی قرار دارد.
همتی اضافه کرد: در منطقه پارسیان 6 واحد بزرگ مگا، طرح 4 واحد پتروشیمی، ایجاد یک واحد بزرگ نیروگاهی و یک واحد آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی با کمک بخش خصوصی در حال انجام است.
وی بیان داشت: بندر بزرگ پارسیان در حال ساخت است که ظرفیتی تا 400 میلیون تن صادرات و واردات برای صنایع انرژی بر را در برخواهد داشد.
همتی گفت: در شرق هرمزگان نیز چندین طرح بزرگ از جمله نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک، پیگیری ایجاد منطقه آزاد و بندر سیریک، احداث 2 پالایشگاه نفت سنگین در سیریک، ایجاد پالایشگاه نفت سنگین توسط بخش خصوصی در جاسک و ساخت بندر جدید در حال انجام است که با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها شاهد تحولی بزرگ در استان خواهیم بود.
استاندار هرمزگان گفت: این استان به دلیل داشتن ظرفیت های آبی، مبدا ورود و خروج کالا، وجود بندر شهید رجایی، ظرفیت های معدنی، صنایع بزرگ، داشتن نفت و گاز، مناطق آزاد و حمل و نقل و گردشگری علاوه بر ظرفیت های محلی و استانی دارای توانمندی های ملی است که سرعت توسعه را پرشتاب می کند.
همتی گفت: باید با کمک بخش خصوصی بدنبال برنامه ریزی و جلب توجه ملی به سمت استان هرمزگان باشیم.
هرمزگان جایگاه ویژه ای در سطح جهانی به لحاظ تولید بنزین و پالایشگاه دارد
استاندار هرمزگان گفت: این استان به لحاظ داشتن پالایشگاه های بزرگ و تولید بنزین جایگاه ویژه ای در سطح جهانی دارد.
همتی افزود: پالایشگاه ستاره خلیج ‌فارس با ظرفیت 36 میلیون لیتر در روز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در غرب بندرعباس در زمینی به مساحت 700 هکتار احداث شده که هم اکنون فاز 1 و 2 آن با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسیده و با افتتاح فاز 3 نمونه ای از آن در جهان نداریم.
وی ادامه داد: فاز 4 پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز بعد از افتتاح فاز 3 تا پایان امسال آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری کامل برسد که با تکمیل آن شاهد توسعه جدید و بزرگی در استان هرمزگان و کشور خواهیم بود.
استاندار هرمزگان همچنین به بحث کشتی سازی در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون در این راستا چندین نشست با مدیران عامل کشتیرانی و شرکت نفت کش ملی و سازمان گسترش برگزار شده که تفاهم خوبی دربرداشته است.
همتی اضافه کرد: مقرر شد این 2 بنگاه بزرگ که نقش استراتژیک در کشور دارند، تعمیر کشتی های خود را مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس واگذار کنند که موجب تحول در کشتی سازی هرمزگان و فراهم کردن زمینه شغلی خواهد بود.
وی بیان داشت: شرکت کشتی سازی بندر عباس باید به لحاظ کیفیت، سرعت و قیمت بتواند نسبت به سایر شرکت های کشتی سازی رقابت کند.
احداث 10 سد کوچک و 200 طرح آبخیزداری در هرمزگان
استاندار هرمزگان با اشاره به این که مهم ترین دغدغه مردم در حوزه آب است، گفت: هم اکنون 200 طرح آبخیزداری با اعتبار یکهزار و 700 میلیارد ریال به صورت مشارکتی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در قالب بندهای کوچک در این استان در دست مطالعه است که باید تا پایان سال مالی ( تیرماه 98 ) به بهره برداری برسد.
همتی افزود: تاکنون 100 مورد از این طرح ها به پیمانکاران واگذار شده و با توانمندی نیروهای روستایی در حال ساخت است.
وی اضافه کرد: این طرح ها (200 طرح آبخیزداری) در صورت بارندگی، ظرفیت ذخیره 84 میلیون مترمکعب آب را دارند.
همتی گفت: احداث 10 سد کوچک در استان نیز در اولویت قرار گرفته که با ساخت این سدها و طرح های آبخیزداری در هرمزگان یک اتفاق تاریخی رخ خواهد داد و نیاز آبی مردم غرب بندرعباس و بندرخمیر برطرف خواهد شد.
استاندار هرمزگان همچنین گفت: در بازدیدی که از برخی روستاهای قشم صورت گرفت، برخی از آن ها یک بار در ماه آب داشتند و مجبور به ذخیره آن در طول یک ماه بودند که دستور خرید آب داده شد تا این روستاها در تمام ایام سال آب باکیفیت آب داشته باشند.
احداث 1000 کیلومتر راه روستایی هرمزگان در سال 97
استاندار هرمزگان گفت: همچنین در سالجاری احداث یکهزار کیلومتر راه روستایی در استان هدف گذاری شده است که بخشی از آن در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.
همتی ادامه داد: در بحث مسکن نیز 6 هزار واحد مسکونی روستایی در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر تا پایان امسال در دستور کار است که تسهیلات ارزان قیمت با نرخ 4 تا 6 درصد از سوی بانک مسکن به این واحدها پرداخت می شود.
وی یادآور شد: ساماندهی بافت های فرسوده شهری نیز از دیگر طرح های اولویتی در هرمزگان است که اکنون تمرکز بر محله چاهستانی ها بندرعباس است.
این مسوول اظهار کرد: هرمزگان در بحث پرداختن به بافت های فرسوده جلوتر از همه استان های کشور است.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
عکاس عکس جنجالی مجلس: سوژه مدت ها بی تفاوت در صحن علنی پایش روی میز بود پرده برداری نماینده دادستان از اموال دختر و داماد استاندار هرمزگان در دادگاه مفاسد اقتصادی/ کُندی امور قضایی در استان به دلیل روابط پدر و پدر زن حرکت در مدار امنیت سرقت حدود 18 هزار تابلو در جاده های هرمزگان حرکت میلیونی ملخ های مهاجم به سمت بندرعباس 15 دریانورد توفان زده در آبهای خلیج فارس نجات یافتند طرح جدید مجلس برای حمایت از گزارشگران فساد خسارت 17 میلیارد تومانی سیل به 7 اثر تاریخی هرمزگان واکنش نماینده مجلس به عکس جنجالی‌: من نبودم خسارت دیدگان بارندگی اخیر هرمزگان به فرمانداری ها مراجعه کنند استاندار هرمزگان در پرونده فساد اقتصادی تیتر رسانه های کشور شد آب منطقه ای هرمزگان با بودجه 1.5 میلیارد تومانی لایروبی رودخانه ها چه کرد تصادف برلیانس با تیر برق ۲ کشته و ۲ مجروح بر جای گذاشت بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز بازگشایی شد فرماندار جاسک: ارتباط جاسک با شرق و غرب و مرکز استان قطع است گزارش تصویری قابل تامل خبرگزاری های ایسنا و ایرنا از آبگرفتگی خیابان ها و معابر بندرعباس کشف ۱۰ میلیاردی طلا و مسکوکات سرقتی در هرمزگان آتش سوزی در پالایشگاه نفت بندرعباس مهار شد سیلاب چند محور ارتباطی هرمزگان با مرکز استان را قطع کرد بحران های طبیعی؛ رسانه های شهروندی و آلودگی اطلاعاتی* اعلام تعطیلی مراکز آموزشی هرمزگان ادامه دارد تمرکز سامانه بارشی بر مناطق مرکزی و شرقی هرمزگان دستگیری 580 متهم در 48 ساعت سیل احتمالی هرمزگان با کلی گویی مهار نمی شود آماده باش هرمزگان برای مقابله با سیل و آبگرفتگی هشدار هواشناسی/ سیل و طغیان رودخانه ها در هرمزگان توقیف بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق/ ۲۱ نفر از ملیت‌های گوناگون منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دستگیر شدند پیاز و سیب زمینی ممنوع الخروج شدند سپاه: درس‌های پشیمان کننده و فراموش نشدنی به دشمن خواهیم داد با موافقت رییس قوه قضاییه؛ قضات هرمزگان از مزایای منطقه محروم استفاده می کنند مدیرکل جدید راه و شهرسازی هرمزگان معرفی شد یکی از متهمان پرونده فعالان محیط زیست تحت درمان است تایید موضوع گلایه بیماران بیمارستان شهید محمدی از گرما/ سیستم سرمایشی نوسازی شد آغاز ثبت نام داوطلبان ورود به مدارس نمونه و استعدادهای درخشان پرونده انفجار در صنایع دریایی درویشی روی میز بازپرس نظامی فراخوان اولین "آرت اکسپو هرمز" منتشر شد کشف محموله بزرگ مشروبات الکلی در گمرک باهنر بندرعباس/ کارتن های گریس ودکا شدند اطلاعیه خبر هرمزگان عضو شورای شهر: افزایش بودجه شهرداری بندرعباس کاغذی است سگ ها به بایدهای مسوولان گوش نمی کنند انتصاب سرپرست اداره‌کل روابط‌ عمومی استانداری هرمزگان تصادف دو کشتی خارجی در تنگه هرمز/ ۱۶ سرنشین کشتی نجات یافتند انفجار در صنایع دریایی شهید درویشی بندرعباس‌‌/ جان باختن ۲ نفر از کارکنان وزارت دفاع و یک امدادگر "نوا" اولین نوزاد سال 98 در هرمزگان پیش بینی افزایش لحظه ای سرعت باد در جزیره های خلیج فارس انتصاب سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اطلاعیه هشدار رییس پلیس فتای هرمزگان/ کلاهبرداری با شگرد کمک به سیل‌ زدگان کشف مارمولک در خیارشور پلمپ شرکتی در شهرستان خمیر سگ های ولگرد در قشم جان کودک سه ساله را گرفتند مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.