امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1397/02/09 - 23:41 كد :1536
شائبه هزینه های انتخاباتی در شهرداری برای افراد خاص/ هفت هزار بیمار روانی در بندرعباس
خبر هرمزگان- اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس روز یکشنبه در نشستی با حضور تعدادی از مدیران استان هرمزگان برخی آسیب های اجتماعی و فرهنگی این شهر را بررسی کردند.

به گزارش خبر هرمزگان پیش از طرح آسیب های اجتماعی، سه نفر از اعضای شورای شهر، در نطق های پیش از دستور در مواردی به شهردار تذکر داده و خواستار اقدام سریع شهرداری شدند.

 اقدام ضربتی برای جمع آوری آب کولرهای گازی

یکی از اعضای شورا در اولین تذکر به شهردار خواستار اقدام ضربتی برای جمع آوری آب کولرهای گازی در شهرداری و همچنین الزام ساختمان سازان به پیش بینی فرآیند هدایت و جمع آوری آب کولرهای گازی هنگام صدور پروانه ساختمانی شد.

پرویز سالاری با اشاره به چالش کمبود آب در استان خواستار ورود استاندار به این موضوع و تشکیل کمیته بهینه سازی مصرف آب شد.

دومین تذکر برای بیلبوردهای شهری

سالاری هم چنین در تذکری دیگر به شهردار خواستار جمع آوری تبلیغ کالاهای خارجی از بیلبوردها و فضاهای تبلیغات شهری بندرعباس شد.

لزوم برخورد دیوان محاسبات با مفسدان مالی احتمالی در شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در این نشست با اشاره به ورود و استقرار نمایندگان و کارشناسان دیوان محاسبات در ساختمان شهرداری، خواستار برخورد با مفسدان مالی احتمالی در شهرداری بندرعباس شد.

اسماعیل بواشه تصریح کرد: انتظار می رود دیوان محاسبات بدون ترس از برخی فشارها به مباحث مالی شهرداری ورود کند و شهرداری و سازمان های تابعه آن نیز موظف هستند اسناد مالی لازم را در اختیار دیوان محاسبات قرار دهند.

لزوم رفع شائبه از هزینه های انتخاباتی در شهرداری

بواشه همچنین اضافه کرد: شائبه هایی وجود دارد که شهرداری بندرعباس و برخی سازمان ها و زیر مجموعه های آن در هر دوره از انتخابات های مختلف، هزینه هایی برای برخی افراد خاص می کنند.

به گفته بواشه لازم است دیوان محاسبات این موضوع را نیز مورد بررسی دقیق و جدی قرار دهد تا اگر تخلفی در این زمینه رخ داده، کشف و با عاملان آن برخورد شود و اگر هم تخلفی صورت نگرفته به صورت شفاف رفع شائبه کند.

شهرداری بندرعباس عوارض غیرقانونی دریافت می کند

نایب رییس شورای شهر بندرعباس نیز در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: شهرداری بندرعباس در روزهای اخیر با شدت در حال دریافت عوارض تابلو از مردم و اصناف است و رسید ها و اسناد این موضوع موجود است.

فیصل دانش ادامه داد: شهرداری بندرعباس در شرایطی چنین عوارضی دریافت می کند که هیات عمومی دیوان عدالت اداری به صراحت دریافت عوارض در این بخش را ممنوع کرده است.

عضو هیات رییسه شورای شهر بندرعباس گفت: به شهردار در این باره تذکر جدی می دهم و خواستار توقف دریافت عوارض و بازگرداندن پول های غیر قانونی دریافت شده از مردم هستم.

پس از سخنان دانش، شورا وارد دستور کار اصلی خود شد و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گزارشی از وضعیت آسیب های اجتماعی استان هرمزگان و شهر بندرعباس در برخی شاخص ها ارائه داد.

منصور اخلاقی پور اظهار داشت: شهر بندرعباس حال خوبی ندارد و از نمای ساختمان ها گرفته تا وضعیت داخلی ساختمان ها دچار مشکل است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر فاصله اجتماعی افزایش یافته است و بر اساس یک پژوهش دانشگاهی، در خوش بینانه ترین حالت بین یک پنجم تا یک هفتم جمعیت ساکنان مرکز استان در محیط های محصور و جدا از دیگران زندگی می کنند که از جمله آنها می توان به ساکنان شهرک های نظامی و اداری اشاره کرد.

اخلاقی پور یادآور شد: این وضعیت موجب شده مراودات اجتماعی در بندرعباس کاهش یابد و شاخص هایی که به عنوان سرمایه اجتماعی شناخته می شود مانند اعتماد و همبستگی نسبت به مراکز سایر استان ها کمتر باشد.

دستیار ویژه استاندار هرمزگان در امور حقوق شهروندی هم چنین تفاوت قیمت کالا، مسکن و خدمات در شهر بندرعباس با سایر شهرها را مساله ای مهم توصیف و اضافه کرد: در بهترین نقاط شیراز که از نظر امکانات رفاهی و خدماتی و زیرساخت ها از بندرعباس با فاصله زیاد جلوتر است، قیمت مسکن ارزان تر از بندرعباس است.

وی با اشاره به پژوهشی دیگر که بین معتادان بندرعباس انجام شده اظهار داشت: 55 درصد افراد معتاد در این پژوهش علت گرایش خود به مواد مخدر را نداشتن سرگرمی مناسب در اوقات فراغت اعلام کرده اند.

اخلاقی پور رنگ و نور را از دیگر مشکلات شهر بندرعباس و از دلایل کاهش نشاط اجتماعی معرفی کرد.

وی خواستار اقدام شورا و شهرداری بندرعباس برای ساماندهی ورودی های شهر بندرعباس و همچنین ممنوعیت تردد خودروها در محدوده مرکزی شهر و جایگزین شدن موتورهای شارژی برای رفت و آمد در این مناطق شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری هرمزگان ادامه داد: ممکن است وضعیت بازار جدید ماهی تا سال ها نامشخص بماند اما باید به وضعیت بازار فعلی که موجب شرمندگی است رسیدگی شود.

وی پنکه های زنگ زده، سطل های مستهلک و نازیبا و تبدیل شدن بازار ماهی به محل تجمع مگس ها را از جمله مشکلات این مرکز صنفی دانست.

امر به معروف و نهی از منکر باید رسانه ای باشد

به گفته اخلاقی پور رسانه ها باید تمام این مسائل را طرح و تا حل شدن آنها دنبال کنند و باید آگاه باشیم که امر به معروف و نهی نوعی تذکر و پیگیری رسانه ای است.

آمار 34 درصدی طلاق در بندرعباس

این مسئول فرهنگی و اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال های گذشته طلاق در شهر بندرعباس رشد صعودی داشته و در سال 96، از هر یکصد ازدواج در شهر بندرعباس 34 مورد منجر به طلاق منجر شده که پیش بینی می شود این آمار در سال جاری به 35 درصد برسد.

اخلاقی پور تصریح کرد: براساس پژوهش های انجام شده که در سند ازدواج استان نیز به صورت رسمی تایید و ثبت شده، نداشتن مهارت های زناشویی و روابط خارج از عرف در خانواده ها از دلایل اصلی و جدید طلاق در بندرعباس است.

هفت هزار شهروند با اختلال روانی در بندرعباس زندگی می کنند

اخلاقی پور در بخش دیگری از گزارش خود به اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه حاضر در این نشست از وجود هفت هزار تا 7500 شهروند دارای اختلال روانی در شهر بندرعباس خبر داد که بسیاری از آنها خود را سالم می دانند.

آسیب های اجتماعی دانش آموزان بندرعباس

اخلاقی پور یادآور شد: درباره آسیب های اجتماعی رایج بین دانش آموزان و در مواردی مانند استعمال مواد مخدر صنعتی، توهم زا و روانگردان ها آمارهایی وجود دارد که قابل اعلام نیست.

رییس گروه سازمان های مردم نهاد در اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز اظهار داشت: در برخی حوزه های اجتماعی وضعیت از آمارهای اعلام شده نیز بدتر است و بسیاری از آمارها بیان نشد.

محسن بختیار با اشاره به فعالیت 225 سازمان مردم نهاد در استان خواستار استفاده از این ظرفیت برای حل چالش های اجتماعی و فرهنگی شد.

واگذاری طرح های مشاوره ای و اجرایی به شورا و شهرداری به سازمان های مردم نهاد و راه اندازی مجدد خانه شهریاران جوان و راه اندازی بازارچه های صنایع دستی از دیگر پیشنهادهای بختیار در این نشست بود.

رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز به عنوان یکی دیگر از مهمانان نشست علنی شورای شهر، ضمن تایید گفته های سخنرانان پیش از خود، کم کاری و نداشتن برنامه در چند دهه گذشته را عامل بحرانی شدن آسیب ها دانست.

انوشیروان پیشدار خواستار افزایش نشست های شورا با متولیان امور فرهنگی و اجتماعی استان برای یافتن راهکارهای عملی شد.

اعضای شورای شهر نیز پس از شنیدن این گزارش ها، دیدگاه های خود را در این حوزه ها اعلام کردند.

از گفته های قابل تامل اعضای شورا می توان به سخنان کیانوش جهانبخش رییس کمیسیون عمران شورای شهر و عضو شورای عالی استان های کشور اشاره کرد که گفت: مردم بندرعباس هزینه زندگی در نیویورک را پرداخت می کنند ولی در شرایطی مشابه ساکنان شعب ابیطالب ( محلی که گروهی از مسلمانان در صدر اسلام مورد محاصره اقتصادی قرار گرفته و در شرایط سخت در آن به به سر می بردند) زندگی می کنند./ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
فروش زمین های ارزان در شهر جدید علوی/ اجرای یک هزار میلیارد ریال طرح عمرانی هرمزگان رتبه سوم مصرف دخانیات در کشور/ اجرای 345 پروژه در حوزه بهداشت و درمان هرمزگان آغاز ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی استاد قنبر راستگو: سیاسیون و مسوولان از ما سوء استفاده می کنند حرکت شورای شهر بندرعباس بر خلاف مصالح مردم/ شرکت توزیع برق ورود کند بنویسیم زیان آور، بخوانیم عذاب آور عضو شورای شهر: مدیران محیط زیست از ترس استاندار و مقام های محلی هر مجوزی را صادر می کنند احتکار یکهزار و 600 تن برنج خارجی در بندرعباس کجای جهان نشان دادن تشنگی شکایت قضایی دارد رییس مجمع نمایندگان هرمزگان: اجازه ندهیم هیچ مدیری در مقابل خبرنگاران بایستد تقبیح شکایت مدیران اجرایی از رسانه ها/ استاندار هرمزگان: هیچ مدیری حق شکایت از رسانه را ندارد گرما در هرمزگان اوج می گیرد مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون بندرعباس: بخش خصوصی در هر شرایطی دوشادوش دولت و ملت است استاندار هرمزگان اعلام کرد: جاده کشی در ۲۴ کیلومتر نوار ساحلی بندرعباس پانصد ساعت آرایشگری رایگان مجازات تبلیغات انتخاباتی غیرمجاز شورای شهر بندرعباس یک فروند لنج باری در آب های جاسک غرق شد تاملی بر سرنوشت تک رقمی های هرمزگانی کنکور امسال/ برای شغل هم به بحران می خورند* طغیان سرخک در شرق هرمزگان/ جاسک کانون بیماری سه انتصاب در استانداری هرمزگان کارگر تنظیف شهرداری بندرعباس در تصادف جان باخت اختصاصی/ موج جابجایی های ناگهانی در فرمانداری های هرمزگان اختصاصی/ پلیس در یک قدمی قاتلان زوج فرهنگی بندرعباس/ مظنونان به زودی بازداشت می شوند واکنش مرادی به انتقادات تلویحی استاندار هرمزگان: همه از علاقه من به استاندار خبر دارند/ رویه خود را تغییر می دهم قتل یک اثر تاریخی و سکوت تلخ شورای شهر بندرعباس* پاسخ سخت جهاد کشاورزی به سرپرست میراث فرهنگی هرمزگان: کاش قبل از سخن گفتن مطالعه می کردید استاندار هرمزگان: به بومی و غیربومی اعتقادی ندارم محور راه آهن بندرعباس مشهد بازگشایی شد سدهای شميل و نيان هرمزگان تا 20 روز آینده خشک می‌شوند دعوا بر سر میراث فرهنگی در شورای شهر بندرعباس دو نماینده به نمایندگان هرمزگان در مجلس افزوده می شود ناامیدی توزیع برق هرمزگان از صرفه جویی در ادارات/ برق ۴۰ اداره پرمصرف قطع شد اظهارات ضد و نقیض درباره آلودگی آب در هرمزگان/ معاون وزیر: هرمزگان درگیر اپیدمی‌ آب آلوده است/ دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: طغیان داریم نه اپیدمی لغو پروانه و جریمه 70 میلیون تومانی یک شرکت متخلف در پایانه بار بندرعباس/ حضور دلال ها یک مشکل فرآیندی است همایون امیرزاده مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد شد موفقیت روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در یک جشنواره ملی بندرعباس، شهر بدون تفریح/ مردم، محکومان خانگی* توزیع 35 هزار حلقه لاستیک با نرخ دولتی در پایانه بار بندرعباس سرعت غیر مجاز حادثه آفرید/ شش کشته و مجروح در حاثه واژگونی خودرو پژو با حکم وزیر ارشاد؛ درویش نژاد مدیرکل ارشاد همدان شد/ علی بندرعباسی سرپرست ارشاد هرمزگان هشت زن اینستاگرامی در بندرعباس دستگیر شدند دومین حادثه آفرینی تانکرهای سوخت در جاده های هرمزگان به فاصله کمتر از ۴۸ ساعت/ واژگونی و انفجار تانکر سوخت در جاده میناب دو کشته بر جای گذاشت مدیرکل دامپزشکی هرمزگان: کشتارگاه شهرداری بندرعباس اجازه تامین گوشت قصابی ها را ندارد تانکر سوخت در میناب فاجعه آفرید/ ورود تانکر به مغازه ۶ کشته و مجروح برجای گذاشت اختصاصی/ زن و شوهر معلم در بندرعباس به قتل رسیدند شورا و شهرداری بندرعباس با هم غرق می شوند/ اعتراض به یارگیری های نمادین بدهی 7950 میلیارد ریالی بنگاه های اقتصادی به تامین اجتماعی هرمزگان رانندگان متخلف 157 میلیارد ریال جریمه شدند انتصاب 12 روحانی به عنوان مشاور فرهنگی شورای شهر بندرعباس دغدغه های به حق هنرمندان هرمزگان را دریابید/ نگرانیم از فرصت سوزی ها- مجید سرنی زاده معاون هواشناسی هرمزگان: ساختمان های بلند مرتبه در بندرعباس اجازه تهویه هوا را نمی دهد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.