امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1397/02/09 - 23:41 كد :1536
شائبه هزینه های انتخاباتی در شهرداری برای افراد خاص/ هفت هزار بیمار روانی در بندرعباس
خبر هرمزگان- اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس روز یکشنبه در نشستی با حضور تعدادی از مدیران استان هرمزگان برخی آسیب های اجتماعی و فرهنگی این شهر را بررسی کردند.

به گزارش خبر هرمزگان پیش از طرح آسیب های اجتماعی، سه نفر از اعضای شورای شهر، در نطق های پیش از دستور در مواردی به شهردار تذکر داده و خواستار اقدام سریع شهرداری شدند.

 اقدام ضربتی برای جمع آوری آب کولرهای گازی

یکی از اعضای شورا در اولین تذکر به شهردار خواستار اقدام ضربتی برای جمع آوری آب کولرهای گازی در شهرداری و همچنین الزام ساختمان سازان به پیش بینی فرآیند هدایت و جمع آوری آب کولرهای گازی هنگام صدور پروانه ساختمانی شد.

پرویز سالاری با اشاره به چالش کمبود آب در استان خواستار ورود استاندار به این موضوع و تشکیل کمیته بهینه سازی مصرف آب شد.

دومین تذکر برای بیلبوردهای شهری

سالاری هم چنین در تذکری دیگر به شهردار خواستار جمع آوری تبلیغ کالاهای خارجی از بیلبوردها و فضاهای تبلیغات شهری بندرعباس شد.

لزوم برخورد دیوان محاسبات با مفسدان مالی احتمالی در شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در این نشست با اشاره به ورود و استقرار نمایندگان و کارشناسان دیوان محاسبات در ساختمان شهرداری، خواستار برخورد با مفسدان مالی احتمالی در شهرداری بندرعباس شد.

اسماعیل بواشه تصریح کرد: انتظار می رود دیوان محاسبات بدون ترس از برخی فشارها به مباحث مالی شهرداری ورود کند و شهرداری و سازمان های تابعه آن نیز موظف هستند اسناد مالی لازم را در اختیار دیوان محاسبات قرار دهند.

لزوم رفع شائبه از هزینه های انتخاباتی در شهرداری

بواشه همچنین اضافه کرد: شائبه هایی وجود دارد که شهرداری بندرعباس و برخی سازمان ها و زیر مجموعه های آن در هر دوره از انتخابات های مختلف، هزینه هایی برای برخی افراد خاص می کنند.

به گفته بواشه لازم است دیوان محاسبات این موضوع را نیز مورد بررسی دقیق و جدی قرار دهد تا اگر تخلفی در این زمینه رخ داده، کشف و با عاملان آن برخورد شود و اگر هم تخلفی صورت نگرفته به صورت شفاف رفع شائبه کند.

شهرداری بندرعباس عوارض غیرقانونی دریافت می کند

نایب رییس شورای شهر بندرعباس نیز در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: شهرداری بندرعباس در روزهای اخیر با شدت در حال دریافت عوارض تابلو از مردم و اصناف است و رسید ها و اسناد این موضوع موجود است.

فیصل دانش ادامه داد: شهرداری بندرعباس در شرایطی چنین عوارضی دریافت می کند که هیات عمومی دیوان عدالت اداری به صراحت دریافت عوارض در این بخش را ممنوع کرده است.

عضو هیات رییسه شورای شهر بندرعباس گفت: به شهردار در این باره تذکر جدی می دهم و خواستار توقف دریافت عوارض و بازگرداندن پول های غیر قانونی دریافت شده از مردم هستم.

پس از سخنان دانش، شورا وارد دستور کار اصلی خود شد و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گزارشی از وضعیت آسیب های اجتماعی استان هرمزگان و شهر بندرعباس در برخی شاخص ها ارائه داد.

منصور اخلاقی پور اظهار داشت: شهر بندرعباس حال خوبی ندارد و از نمای ساختمان ها گرفته تا وضعیت داخلی ساختمان ها دچار مشکل است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر فاصله اجتماعی افزایش یافته است و بر اساس یک پژوهش دانشگاهی، در خوش بینانه ترین حالت بین یک پنجم تا یک هفتم جمعیت ساکنان مرکز استان در محیط های محصور و جدا از دیگران زندگی می کنند که از جمله آنها می توان به ساکنان شهرک های نظامی و اداری اشاره کرد.

اخلاقی پور یادآور شد: این وضعیت موجب شده مراودات اجتماعی در بندرعباس کاهش یابد و شاخص هایی که به عنوان سرمایه اجتماعی شناخته می شود مانند اعتماد و همبستگی نسبت به مراکز سایر استان ها کمتر باشد.

دستیار ویژه استاندار هرمزگان در امور حقوق شهروندی هم چنین تفاوت قیمت کالا، مسکن و خدمات در شهر بندرعباس با سایر شهرها را مساله ای مهم توصیف و اضافه کرد: در بهترین نقاط شیراز که از نظر امکانات رفاهی و خدماتی و زیرساخت ها از بندرعباس با فاصله زیاد جلوتر است، قیمت مسکن ارزان تر از بندرعباس است.

وی با اشاره به پژوهشی دیگر که بین معتادان بندرعباس انجام شده اظهار داشت: 55 درصد افراد معتاد در این پژوهش علت گرایش خود به مواد مخدر را نداشتن سرگرمی مناسب در اوقات فراغت اعلام کرده اند.

اخلاقی پور رنگ و نور را از دیگر مشکلات شهر بندرعباس و از دلایل کاهش نشاط اجتماعی معرفی کرد.

وی خواستار اقدام شورا و شهرداری بندرعباس برای ساماندهی ورودی های شهر بندرعباس و همچنین ممنوعیت تردد خودروها در محدوده مرکزی شهر و جایگزین شدن موتورهای شارژی برای رفت و آمد در این مناطق شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری هرمزگان ادامه داد: ممکن است وضعیت بازار جدید ماهی تا سال ها نامشخص بماند اما باید به وضعیت بازار فعلی که موجب شرمندگی است رسیدگی شود.

وی پنکه های زنگ زده، سطل های مستهلک و نازیبا و تبدیل شدن بازار ماهی به محل تجمع مگس ها را از جمله مشکلات این مرکز صنفی دانست.

امر به معروف و نهی از منکر باید رسانه ای باشد

به گفته اخلاقی پور رسانه ها باید تمام این مسائل را طرح و تا حل شدن آنها دنبال کنند و باید آگاه باشیم که امر به معروف و نهی نوعی تذکر و پیگیری رسانه ای است.

آمار 34 درصدی طلاق در بندرعباس

این مسئول فرهنگی و اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال های گذشته طلاق در شهر بندرعباس رشد صعودی داشته و در سال 96، از هر یکصد ازدواج در شهر بندرعباس 34 مورد منجر به طلاق منجر شده که پیش بینی می شود این آمار در سال جاری به 35 درصد برسد.

اخلاقی پور تصریح کرد: براساس پژوهش های انجام شده که در سند ازدواج استان نیز به صورت رسمی تایید و ثبت شده، نداشتن مهارت های زناشویی و روابط خارج از عرف در خانواده ها از دلایل اصلی و جدید طلاق در بندرعباس است.

هفت هزار شهروند با اختلال روانی در بندرعباس زندگی می کنند

اخلاقی پور در بخش دیگری از گزارش خود به اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه حاضر در این نشست از وجود هفت هزار تا 7500 شهروند دارای اختلال روانی در شهر بندرعباس خبر داد که بسیاری از آنها خود را سالم می دانند.

آسیب های اجتماعی دانش آموزان بندرعباس

اخلاقی پور یادآور شد: درباره آسیب های اجتماعی رایج بین دانش آموزان و در مواردی مانند استعمال مواد مخدر صنعتی، توهم زا و روانگردان ها آمارهایی وجود دارد که قابل اعلام نیست.

رییس گروه سازمان های مردم نهاد در اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز اظهار داشت: در برخی حوزه های اجتماعی وضعیت از آمارهای اعلام شده نیز بدتر است و بسیاری از آمارها بیان نشد.

محسن بختیار با اشاره به فعالیت 225 سازمان مردم نهاد در استان خواستار استفاده از این ظرفیت برای حل چالش های اجتماعی و فرهنگی شد.

واگذاری طرح های مشاوره ای و اجرایی به شورا و شهرداری به سازمان های مردم نهاد و راه اندازی مجدد خانه شهریاران جوان و راه اندازی بازارچه های صنایع دستی از دیگر پیشنهادهای بختیار در این نشست بود.

رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز به عنوان یکی دیگر از مهمانان نشست علنی شورای شهر، ضمن تایید گفته های سخنرانان پیش از خود، کم کاری و نداشتن برنامه در چند دهه گذشته را عامل بحرانی شدن آسیب ها دانست.

انوشیروان پیشدار خواستار افزایش نشست های شورا با متولیان امور فرهنگی و اجتماعی استان برای یافتن راهکارهای عملی شد.

اعضای شورای شهر نیز پس از شنیدن این گزارش ها، دیدگاه های خود را در این حوزه ها اعلام کردند.

از گفته های قابل تامل اعضای شورا می توان به سخنان کیانوش جهانبخش رییس کمیسیون عمران شورای شهر و عضو شورای عالی استان های کشور اشاره کرد که گفت: مردم بندرعباس هزینه زندگی در نیویورک را پرداخت می کنند ولی در شرایطی مشابه ساکنان شعب ابیطالب ( محلی که گروهی از مسلمانان در صدر اسلام مورد محاصره اقتصادی قرار گرفته و در شرایط سخت در آن به به سر می بردند) زندگی می کنند./ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
عضو شورای شهر بندرعباس: مردم پاسخ موافقان تفاهمنامه 13 میلیارد تومانی را می دهند/ گفت و گو با استاندار در فضای گروکشی کشف بیش از ۳۴ هزار عدد قرص روانگردان در هرمزگان/ 30 نفر دستگیر شدند انبار احتکار حبوبات در میناب/ محتکر 500 میلیون ريال جریمه شد آغاز موج دوم مسمومیت الکلی در بندرعباس/ یک نفر فوت کرد و 8 نفر دیالیز شدند یک مسوول: مسمومان الکلی بدون ترس به بیمارستان مراجعه کنند امام جمعه بندرعباس: پاستور میکروب را با هدایت امام سجاد(ع) کشف کرد شوک شورای شهر بندرعباس به مردم/ افزایش ۴۰ درصدی کرایه تاکسی در یک قدمی تصویب محسنی اژه ای در بندرعباس اعلام کرد: پرونده فعالان زیست محیطی بزودی تعیین تکلیف می شود تعلیق پروانه فعالیت 47 راننده متخلف سرویس های برون شهری دستگیری 2 کارچاق کن مدعی نفوذ در دستگاه قضایی ۳۶ سال زندان برای متهمان قاچاق سازمان یافته در بندرعباس بهترین قصه گویان هرمزگان معرفی شدند اختلاس نفتی در جنوب کشور/ متهمان در بوشهر و هرمزگان دستگیر شدند پاسخ تند و تیز مدیر هرمزگانی به نماینده مجلس: مدیر پروازی نیستم، شانتاژ سیاسی نکنید شناگر هرمزگانى قهرمان قهرمانان کشور شد حمله کفتار به چوپان در سیریک بیشترین شناگاه های آلوده در بندرعباس است اصفهانی‌ ها برای ستاره خلیج فارس چه خوابی دیده اند؟/ شلوغ‌ کاری یک نماینده اصفهان در سکوت پنج نمایندگان هرمزگان معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس: نظام مالی شهرداری باید تغییر کند ۲۲ قاتل در شهرستان بندرعباس دستگیر شدند استاندار: مایلم در هرمزگان بمانم اما همه جای ایران سرای من است دستگیری کارمندان جاعل شناسنامه و کارت ملی در هرمزگان/ کشف 350 مدرک جعلی توزیع 400 دستگاه آمبولانس پیشرفته از گمرک باهنر آغاز شد رییس شورای شهر بندرعباس: جلسه غیرعلنی درخواست یکی از غایبان بود/ موضوع ۱۳ میلیارد تومانی از دستور کار خارج شد برومند حکم گرفت فروش آبجو در بطری دلستر ادعای مالک: آلومینیوم المهدی در آستانه ورشکستگی و تعطیلی کارشناس مشهور هواشناسی پیش بینی کرد: فرصت یک هفته ای هرمزگان تا طوفان قاچاقچیان باتری در بندرعباس ۷۵ میلیارد تومان جریمه شدند مرگ مسمومان الکلی در بندرعباس ادامه دارد جلسه غیرعلنی شورای شهر بندرعباس با دستور کار 13 میلیارد تومانی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی دیگری به آمریکا خواهد زد غیبت سوال برانگیر مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان در مهمترین برنامه سالانه اداره کل زندان ها اعلام کرد: خبر فرمانده انتظامی مصداق نشر اکاذیب است ملکی خبر داد: افزایش ۳۶ درصدی سرقت ها/ عوامل اقتصادی تاثیر دارند اتمام حجت رییس با غایبان شورای شهر بندرعباس/ فراخواندن اعضای غایب با خواهش و تشویق و تهدید التهاب در شورای شهر بندرعباس/ قهر شورای چهارمی ها تا کجاست پنج کشته و مجروح در دو تصادفات در جاده های هرمزگان ایوب دبیری نژاد، فعال رسانه ای هرمزگان دار فانی را وداع گفت معاون وزیر ورزش: انتخاب مدیر هرمزگان حاصل رایزنی با استاندار و مجمع نمایندگان استان بود اختصاصی/ گزارش مسمومیت الکلی از سایر شهرهای هرمزگان/ مسموم شدگان از جاسک، میناب، سیریک و قشم هستند سه متهم در پرونده مشروبات الکلی مرگبار دستگیر شدند/ سردار ملکی: رییس باند تولید مشروب الکلی مرگبار از زندان گروه را هدایت می کرد توزیع لاستیک ۲.۱ میلیون تومانی برای کامیون‌داران در هرمزگان آغاز شد تکمیلی/ زن و شوهر سازنده مشروبات مرگبار در بندرعباس دستگیر شدند/ 18 نفر جان باختند/ ستاد بحران علوم پزشکی جلسه اضطراری تشکیل داد شمار مسمومان مشروبات الکلی در بندرعباس به 40 نفر رسید/ یکی از عوامل اصلی دستگیر شد مرگ پنج شهروند بندرعباسی بر اثر مسمومیت مصرف مشروب الکلی/ شمار مسمومان به 30 نفر رسید آتش نشانان بندرعباس 1451شهروند را از خطر نجات دادند جابجایی سه میلیارد تومان پول برای انتصاب یک مدیر در گمرک بندرعباس صف های پمپ بنزین بندرعباس نماد بی برنامگی و انفعال مدیریتی همتی گزینه جدی استانداری فارس مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.