امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/09/19 - 19:56 كد :1344
اعتراض شدید شیخ شورا به ساحل فروشی در بندرعباس/ اولتیماتوم به دستفروش های شب بازار طالقانی
خبر هرمزگان - رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس گفت: به نام توسعه شهر بندرعباس، الزام های زیست محیطی نادیده گرفته شده و باید زوایای پنهان و زد و بندهای احتمالی در فروش ساحل بندرعباس روشن و مشخص شود.

حجت الاسلام احمد عامری در نطق پیش از دستور بیست و سومین نشست شورای شهر با تایید مواضع نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در مخالفت با نقض حریم دریا تصریح کرد: امیدوارم با اقدام فوری، مشکل تعرض به دریا که مانند بیماری مزمن بر ساحل نقش بسته، یک بار برای همیشه پایان یابد.

وی تاکید کرد: این برخورد قاطع باید موجب پشیمانی و درس عبرتی باشد تا سوداگران دست طمع به اموال عمومی دراز نکنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی 17 آذر در خطبه های نمازجمعه بندرعباس اظهار داشت: ساخت بازار ماهی فروشان در کنار ساحل بندرعباس غیر قانونی است و بنده به عنوان مدافع قانون جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی را خواهم گرفت.

وی گفت: استفاده از ساحل حق مردم است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر کشور به خاطر ساحل به استان هرمزگان سفر می کنند.

* اعتراض به انتقال حساب های بانکی به خارج از استان

رئیس کمیسیون عمران شورا نیز در نطق پیش از دستور خود نسبت به گشایش حساب بانکی بنگاه های اقتصادی در خارج از استان اعتراض کرد.

کیانوش جهانبخش ادامه داد: شهرداری نباید به پیمانکارانی که حساب بانکی خارج از استان دارند و ضمانت نامه های بانکی آنان در هرمزگان صادر نشده، اجازه شرکت در مناقصه های شهرداری را بدهد.

وی هم چنین به اقدام یکی از بانک های استان در به نمایش گذاشتن آمبولانس های اهدایی این بانک پیش از تحویل به دانشگاه علوم پزشکی اعتراض کرد.

پس از نطق های پیش از دستور اعضا، دستور کار اصلی شورای شهر بندرعباس به معارفه معاون خدمات شهری شهرداری اختصاص یافت.

اسماعیل موحدی معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس که حدود یک هفته قبل به این سمت منصوب شده ، تکریم ارباب رجوع، انضباط مالی و فعالیت مبتی بر برنامه را مهمترین راهبردهای مدیریتی خود اعلام کرد.

* تکلیف شب بازار دستفروشی بلوار طالقانی را مشخص می کنیم

موحدی هم چنین تعیین تکلیف شب بازار دستفروشان بلوار ساحلی آیت الله طالقانی را یکی دیگر از اولویت های کاری خود اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این شب بازار افزون بر مشکلات شبانه، چهره بلوار ساحلی را در روز هم نازیبا کرده است.

موحدی تعامل با شورا و استقبال از انتقادهای سازنده رسانه ها را از دیگر رویکردهای خود اعلام کرد.

* با دستفروشان مثل مجرمان برخورد نکنید

رئیس شورای شهر بندرعباس در بخش پرسش و پاسخ اعضا با معاون خدمات شهری گفت: این معاونت باید آموزش به کارکنان بخش برخورد با تخلفات شهرداری را جدی بگیرد تا با شهروندان و یا دستفروشان برخورد نامناسب نداشته باشند.

اسلام باوقار خاطرنشان کرد: نباید با کسی که تمام زندگی اش در چند کیلوگرم میوه برای دستفروشی خلاصه می شود، مانند مجرمان رفتار شود.

وی ادامه داد: کسی که ساخت و ساز غیرمجاز می کند و دستفروشی هر دو تخلف از قوانین شهرداری هستند اما برخورد با عاملان این دو نوع تخلف نباید متفاوت باشد.

باوقار همچنین خواستار توجه معاون خدمات شهری به قراردادهای این حوزه شد و افزود: بسیاری از قراردادهای مهم به صورت دو و سه ماهه تمدید می شوند و بسیاری از مفاد قید شده در قراردادها نیز اجرا نمی شوند.

* شهرداری بندرعباس در بسیاری از حوزه ها نمره قبولی نمی گیرد

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز گفت: خدمات شهری در بسیاری از حوزه ها قابل قبول نیست و نمی توان به آن نمره قبولی داد.

مجید عسکری زاده اظهار داشت: جمع آوری زباله به صورت سنتی و غیر بهداشتی انجام می شود و خدمات شهری باید برای تفکیک زباله نیز برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: وضعیت جمع آوری و از بین بردن زباله های عفونی و بیمارستانی نیز نگران کننده است.

عسکری زاده همچنین خواستار ارائه برنامه از معاون خدمات شهری برای ساماندهی بازار کوچه کارگزاری بندرعباس و توجه به خدمات رفاهی کارکنان شهرداری شد.

این عضو شورا وضعیت فضای سبز را نیز نامطلوب توصیف و اضافه کرد: کاشت برخی گونه های گیاهی مشکل زا قرار بود متوقف شود اما همچنان این روند ادامه دارد.

* انتقاد از نابودی سرمایه ها و هزینه های شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورا نیز بی توجهی نسبت به هدررفت سرمایه ها و اجرایی نشدن تعهدات افراد طرف قرارداد شهرداری را مورد انتقاد قرار داد.

جواد بلارک در این زمینه گفت: یکی از نمونه های هدررفت سرمایه شهرداری، فواره ای است که با هزینه حدود  300 میلیون تومان در مجاورت اسکله شیلات کار گذاشته شد و بعد از مدتی بدون استفاده ماند.

به گفته بلارک، شهرداری حتی حاضر به جمع آوری باقیمانده این فواره گرانقیمت نبود و تا مدتها کنار ساحل افتاده بود.

* کمبود امکانات کم کاری ها را توجیه نمی کند

آبتین امیری دیگر عضو شورا خدمات شهری را معیار قضاوت مردم نسبت به عملکرد شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: از کمبود امکانات آگاهی داریم اما این کمبودها کم کاری را توجیه نمی کند.

وی ادامه داد: از معاون خدمات شهری انتظار می رود ارتباط خود با مجموعه های خارج از شهرداری را تقویت کند تا بتواند از امکانات و کمک های دیگر اداره ها و مجموعه ها بهره مند شود.

* معاون خدمات شهری مدیرانش را خود انتخاب کند

اسماعیل بواشه دیگر عضو شورای شهر از معاون خدمات شهری خواست در انتخاب مدیران زیرمجموعه اش مستقل عمل کند و تصریح کرد: اگر معاونت های شهرداری نتوانند زیرمجموعه خود را انتخاب کنند با مشکل مواجه می شوند.

* برای انتخاب مدیران زیر مجموعه دیر شده است

اسلام باوقار رئیس شورای شهر در این بخش با کنایه ای به خواسته بواشه پاسخ داد و اظهار داشت: این درخواست قابل انجام نیست چون شهردار ابتدا مدیران زیرمجموعه را انتخاب کرده و بعد معاون خدمات شهری را منصوب کرده است.

* مشکل دستشویی های عمومی به صورت ضربتی حل شود

پرویز سالاری عضو شورای شهر نیز در فرصت سه دقیقه ای خود، بر ضرورت حل ضربتی مشکل کمبود دستشویی های عمومی در سطح شهر تاکید کرد.

این عضو شورا گفت: در تعطیلات نیمه آذر که بندرعباس پذیرای مسافران بود، این مشکل بیش از همیشه خود را نشان داد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به جمع آوری متکدیان شد.

فرزانه آرامش یکی از دو بانوی عضو شورای شهر بندرعباس نیز تنها درخواست خود از معاون خدمات شهری را نظارت بیشتر اعلام کرد.

* بازگشت به موضوع دستفروش ها

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس پس از شنیدن دیدگاه ها و پرسش های اعضای شورا، بار دیگر بر جدیت خود برای ساماندهی موضوع دستفروشی تاکید کرد.

موحدی اظهار داشت: حدود 750 نفر روزها و شب های تعطیل در بازارچه 22 بهمن دستفروشی می کنند که تعداد آنان در روزهای عادی به 300 تا 350 نفر کاهش می یابد.

به گفته وی، حدود 60 تا 70 نفر نیز در دو محل بازارچه 22 بهمن و شب بازار طالقانی کار می کنند و حدود 140 نفر نیز از افراد دارای مغازه در بازارهای بندرعباس هستند.

معاون خدمات شهری تصریح کرد: عده ای از دستفروشان هم زنان سرپرست خانوار هستند و به رئیس سازمان میادین دستور داده ایم سودجویان و افرادی که بر اساس نیاز در این بازارها دستفروشی می کنند را شناسایی کند.

* الگوگیری از تازیان برای حل مشکل دستفروشی در بندرعباس

معاون جدید خدمات شهری بندرعباس همچنین از تصمیم خود برای بررسی الگوگیری از شهر پنج هزار نفری تازیان برای حل مشکل دستفروشی در شهر 500 هزار نفری بندرعباس خبر داد.

به گفته موحدی می توان مانند شهر تازیان ( در 35 کیلومتری شمال بندرعباس) یکی از بلوارهای شهر را به شب بازار اختصاص داد و همچنین دستفروشان را در روزهای هفته در نقاط مختلفی مستقر کرد تا احساس مالکیت پیدا نکنند.

* شهرداری آزمایشگاه آسفالت می سازد

شورای شهر بندرعباس در آخرین دستور کار خود، راه اندازی آزمایشگاه کیفیت آسفالت توسط شهرداری با اعتبار  400 میلیون تومان را به رای گذاشت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران شورا در دفاع از آن اظهار داشت: شهرداری سالانه حدود 400 میلیون تومان هزینه به آزمایشگاه های دیگر می پردازد که با راه اندازی این آزمایشگاه، این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

هنگام بحث پیرامون این پیشنهاد، کیفیت آسفالت های جدید در برخی خیابان های بندرعباس مورد انتقاد قرار گرفت.

اسلام باوقار رئییس شورا در این باره گفت: آسفالت بلوار افروز شهابی حد فاصل چهار راه گفتگوی تمدن ها تا چهارراه خانه نان حدود سه ماه پیش روکش شده اما پس از یک هفته این آسفالت کنده شده است.

حجت الاسلام عامری نیز گفت: شائبه ها و شایعه هایی پیرامون کم فروشی در طرح های آسفالت شهرداری وجود دارد که امیدواریم درست نباشد.

وی افزود: شنیده می شود در این طرح ها به عنوان مثال روکش آسفالت به جای ضخامت پنج سانتیمتری قید شده در قرارداد، ضخامت کمتری دارد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری در پاسخ، عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آسفالت را برای حاضران تشریح کرد.

غلامحسین سجودی همچنین تصریح کرد:با توجه به شرایط اقلیمی باید برای آسفالت از قیر با مشخصات فنی 40-50 استفاده شود اما از قیر 60-70 استفاده می شود که برای شرایط آب و هوایی بندرعباس مناسب نیست.

 

گزارش: هومن محمدکرمی/ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
همایون امیرزاده مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد شد موفقیت روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در یک جشنواره ملی بندرعباس، شهر بدون تفریح/ مردم، محکومان خانگی* توزیع 35 هزار حلقه لاستیک با نرخ دولتی در پایانه بار بندرعباس سرعت غیر مجاز حادثه آفرید/ شش کشته و مجروح در حاثه واژگونی خودرو پژو با حکم وزیر ارشاد؛ درویش نژاد مدیرکل ارشاد همدان شد/ علی بندرعباسی سرپرست ارشاد هرمزگان هشت زن اینستاگرامی در بندرعباس دستگیر شدند دومین حادثه آفرینی تانکرهای سوخت در جاده های هرمزگان به فاصله کمتر از ۴۸ ساعت/ واژگونی و انفجار تانکر سوخت در جاده میناب دو کشته بر جای گذاشت مدیرکل دامپزشکی هرمزگان: کشتارگاه شهرداری بندرعباس اجازه تامین گوشت قصابی ها را ندارد تانکر سوخت در میناب فاجعه آفرید/ ورود تانکر به مغازه ۶ کشته و مجروح برجای گذاشت اختصاصی/ زن و شوهر معلم در بندرعباس به قتل رسیدند شورا و شهرداری بندرعباس با هم غرق می شوند/ اعتراض به یارگیری های نمادین بدهی 7950 میلیارد ریالی بنگاه های اقتصادی به تامین اجتماعی هرمزگان رانندگان متخلف 157 میلیارد ریال جریمه شدند انتصاب 12 روحانی به عنوان مشاور فرهنگی شورای شهر بندرعباس دغدغه های به حق هنرمندان هرمزگان را دریابید/ نگرانیم از فرصت سوزی ها- مجید سرنی زاده معاون هواشناسی هرمزگان: ساختمان های بلند مرتبه در بندرعباس اجازه تهویه هوا را نمی دهد اصلاح ورودی های شهری/ آغاز عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در بندرعباس رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: اطلاع رسانی زودهنگام پرونده های قاچاق کالا برای نظام هزینه دارد شیوع هپاتیت آ در روستای «در شهر» بشاگرد هرمزگانی منتظر ادامه موج گرما باشند/ رودان و بستک در مرز گرمای 50 درجه زنگ خطر انقراض 10 گونه دریایی در خلیج فارس افشاگری عضو شورا از استخدام های رانتی در شهرداری/ برخی اعضای شورا خودشان چند نفر را وارد شهرداری کرده اند ماجرای کارشناس هرمزگانی گردشگری که سوژه طنز پرویز و پونه شد خانه مطبوعات هرمزگان رفتار غير حرفه اي رييس شوراي شهر بندرعباس را محكوم كرد والیبالیست هرمزگانی برترین لیبرو رقابت های آسیایی شد بهره برداری از سه طرح آب رسانی شهری در هرمزگان کاهش سرقت ها در هرمزگان بررسی سه پرونده تخلف کلان ارزی در هرمزگان/ حق کمیسیون 1.5 میلیارد ریالی در گلوی بنگاه املاک گیر کرد واکنش انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان به اخراج خبرنگار از جلسه شورا مسعود درگاهی هنرمند مجسمه ساز هرمزگانی درگذشت/ گفت و گوی رها فریدی با هنرمند فقید هرمزگان اشتباه لُپی 28 میلیارد تومانی شهرداری بندرعباس/ مخالفت رییس شورا با پخش مستقیم جلسه و اخراج خبرنگار آغاز فعاليت میز خدمت در ادارات هرمزگان دستگیری ۱۹ کار چاق کن‌ در هرمزگان خرید تضمینی 52 هزار تن گندم از کشاورزان هرمزگان پلیس هرمزگان وارد کنندگان 200 تن گوشت آلوده را دستگیر کرد تاکید پلیس هرمزگان بر کشف 3 میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان استاندار هرمزگان: شهرداری بندرعباس با ۳۱ میلیارد پول چه کرده است رواج شیادی های عاطفی به نام کودکان بیمار و سرطانی در هرمزگان معاون فرمانده انتظامی هرمزگان: پخش مسابقه فوتبال در سینما ستاره شهر خودسرانه و خلاف است مقایسه قیمت خودرو از خرداد 96 تا خرداد 97+ جدول افزایش قیمت ها کشف 997 کیلوگرم مواد مخدر در دو عملیات مرزبانی هرمزگان پایین‌ترین نسبت چک‌های وصولی کشور به هرمزگان رسید واکنش محیط زیست رودان به تخریب حریم رودخانه ها کشف سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندرعباس/ دستگیری اعضای باند سازمان یافته ورودی فاضلاب به ساحل بندرعباس سه برابر آمارهای اعلام شده است عضو هیأت رییسه شورا: شورا را جمع کنیم، شهرداری بندرعباس پیشکش! تخصیص دلار 3800 تومانی برای کاغذ چاپ وفادار: شهرداری بندرعباس سایت های غیرمجاز دفن زباله را جمع کند کشف یک و نیم تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.