امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/06/08 - 00:00 كد :1199
جلسه پر جدال شورای شهر/ مصوبات اساسی در وقت اضافی
خبر هرمزگان - سومین نشست شورای شهر بندرعباس به نشستی پرجدال تبدیل شد.

این نشست در دو بخش برگزار شد که در بخش اول استمداد مدیران آموزش و پرورش نواحی دو گانه بندرعباس با جمله ای سنگین و برخورنده مواجه شد و نایب رییس شورا خطاب به مهمانان فرهنگی اظهار داشت: " شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست!"

در بخش دوم نیز دیدگاه رییس سابق شورای شهر که جایگاه فرماندار برای مخالفت با مصوبات را زیر سوال برد با نظر رییس جدید شورا تفاوت داشت که به موضوعی برای جدالی کلامی تبدیل شد.

گزارش کامل این نشست به روایت ایرنا:

شهردار بندرعباس در سومین نشست پنجمین دوره شورای شهر بندرعباس گفت: کمک به ایمن سازی و زیباسازی مدرسه ها و هرس درختان کنار فضاهای آموزشی از برنامه های شهرداری برای آغاز سال تحصیلی جدید است.

عباس امینی زاده برنامه ریزی برای استفاده از توان حمل و نقل عمومی جهت جابجایی دانش آموزان و والدین آن ها و ساماندهی و برنامه ریزی شرکت های فعال در زمینه سرویس مدرسه ها را به عنوان دیگر برنامه های شهرداری در طرح مهر معرفی کرد.

در ادامه این نشست مدیران آموزش و پرورش ناحیه های دو گانه بندرعباس و مدیران سازمان ها و مجموعه های تابعه شهرداری ضمن بیان برنامه های بازگشایی مدرسه ها به طرح مشکلات و چالش ها پرداختند.

استمداد ناحیه دو آموزش و پرورش برای مشکل تراکم دانش آموز و کمبود کلاس

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس در صحن علنی شورای شهر با تشریح وضعیت تراکم دانش آموز و کمبود کلاس های درس اظهار داشت: حدود 435 کلاس دو نوبتی با تراکم بیش از 45 دانش آموز در این ناحیه وجود دارد.

سید هادی حسینی ادامه داد: تعداد کل دانش آموزان در برخی مدرسه های فرسوده با قدمت حدود 40 سال حدود یک هزار و 200 نفر است که کیفیت آموزش در چنین مدرسه ها و کلاس هایی مشخص است.

وی از شهرداری و شورای شهر خواست با استفاده از ظرفیت های گوناگون از جمله خیران و نیکوکاران به آموزش و پرورش کمک کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز در این نشست موارد نقص ایمنی مدرسه ها را متذکر شد.

فرجام دانش اظهار داشت: یکی از نکته های مورد ایراد، عدم دریافت استعلام ایمنی هنگام احداث مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس است.

به گفته وی نتیجه این بی توجهی ساخت مدرسه هایی است که در صورت بروز هرگونه حادثه، خودروی آتش نشانی قادر به عبور از سر درب آن ها نیست.

وی ادامه داد: بسیاری از مدرسه ها که باید الگوی ترویج فرهنگ و آموزش ایمنی باشند، خود ایمن نیستند.

فرجام دانش اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات بحث عملیات است که سازمان آتش نشانی مدت پنج سال است طرحی برای آموزش رایگان در مدرسه ها ارائه کرده است اما آموزش و پرورش توجهی نمی کند.

شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست

نایب رییس شورای شهر بندرعباس نیز در این نشست گفت: آموزش و پرورش باید توجه داشته باشد که شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست.

فیصل دانش ادامه داد: یکی از موارد مورد سئوال، چگونگی هزینه کرد سه درصد عوارض شهرداری بندرعباس است که به آموزش و پرورش پرداخت می شود.

وی خواستار ارائه گزارش درباره هزینه کرد این عوارض شد و اضافه کرد: این عوارض در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار گرفته و در سراسر استان هزینه شده است در حالی که عوارض شهرداری بندرعباس باید در آموزش و پرورش همین شهر هزینه شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک: عوارض سه درصد را به خودمان بدهید

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس ضمن تایید گفته های نایب رئیس شورای شهر درباره عوارض اظهار داشت: باید ترتیبی داده شود تا این مبلغ بدون واریز به حساب اداره کل آموزش و پرورش، مستقیم به آموزش و پرورش ناحیه های یک و دو بندرعباس پرداخت شود.

مصوبه در وقت اضافه

پس از پایان نشست مشترک شهردار، شورای شهر و مدیران آموزش و پرورش، بخش دوم جلسه شورای شهر به موضوع اختلاف نظر بین شورا و فرمانداری بندرعباس درباره مصوبه های آخرین روزهای فعالیت شورای چهارم اختصاص یافت.

رئیس پنجمین دوره شورای شهر که سابقه عضویت در شورای چهارم را نیز دارد در این باره گفت: هفت مصوبه شورای چهارم که روز 31 مرداد تصویب شده به دلیل تصویب پس از زمان فعالیت قانونی شورا از فرمانداری برگشت داده شده است.

در حالی که اسلام باوقار قصد طرح مجدد مصوبه های 31 مرداد شورای چهارم برای تصویب مجدد را داشت یکی دیگر از اعضای شورا با این تصمیم مخالفت کرد.

پرویز سالاری مدعی شد: فرمانداری در جایگاهی نیست که مصوبه های شورا را رد کند و باید در این زمینه دوباره نامه نگاری شود.

وی ادامه داد: فرمانداری تنها اجازه تطبیق مصوبه ها با مفاد قانونی را دارد و اگر اختلاف نظری وجود دارد باید به هیات حل اختلاف ارجاع داده شود که فیصل دانش موافقت خود را با دیدگاه سالاری اعلام کرد.

به این ترتیب طرح مجدد مصوبه ها در سومین نشست شورای پنجم از دستور کار خارج شد.

باوقار پیش از پایان جلسه تصریح کرد: بر خلاف آن چه گفته شد، فرمانداری می تواند مصوبه های شورا را رد کند و این امر مسبوق به سابقه است که می توان به رد کردن دو مصوبه شورا پیرامون تیم فوتبال شهرداری بندرعباس توسط فرمانداری اشاره کرد.

در حالی که یکم شهریور جاری مراسم تحلیف شورای پنجم برگزار شد، 31 مرداد گذشته شورای چهارم، هفت مصوبه را از تصویب گذراند.

تفاهم نامه با استانداری هرمزگان جهت راه اندازی سالن مدیریت بحران در استانداری جدید به متراژ یک هزار و 500 متر مربع، تصویب تفریغ بودجه سال 95، چندین مورد تغییر کاربری از ورزشی به مسکونی، معبر به مسکونی و یک مورد تغییر کاربری از معبر، مسکونی و فضای سبز به تجاری از مصوبات آخرین ساعت های فعالیت شورای چهارم بود که فرمانداری بندرعباس آنها را برگشت داده است.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
بیانیه اعتراضی فعالان فرهنگی و هنری هرمزگان به لغو بوف کورخوانی/ اعلام برائت مدیر کل فرهنگ و ارشاد: ما دخالتی نداشتیم دادستان کل کشور: صیانت از حریم دریا باید اولین اولویت دادستان جدید بندرعباس باشد اظهار امیدواری نماینده ولی فقیه در استان برای مرگـ بازار تجاوز و فساد در بندرعباس مسیر تجارت منهای ایران عاشق شدن به زبان مادری- ماه لی لی بستکی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس: به بهانه خیریه نمایشگاه کالا راه انداختند نقدی بر مقاله استانداردهای دو گانه استاندار- ابراهیم درخواه بدهی 32 میلیارد تومانی بیمه ها به علوم پزشکی هرمزگان قطع آب آشامیدنی محلات غرب بندرعباس هرمزگان رتبه سوم چک های برگشتی کشور 29 بهمن، روز عشق ایرانی * سید رضا هاشمی زاده با استانداردهای دو گانه آقای استاندار چه کنیم؟ آیت الله نعیم آبادی: جلوی قلدرهایی که مانع اجرای قانون در هرمزگان هستند را بگیرید سرنوشت مبهم پل خلیج فارس/ ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه را آب برد؟ مرگ مشکوک حیات وحش در شرق هرمزگان محکومیت قطعی ۱۷ متهم پرونده فساد مالی در راه و شهرسازی هرمزگان هشدار مدیر کل زندان ها/ کمبود پزشک مهمترین مشکل زندان های هرمزگان است هرمزگان رکورددار تصادف های نوروزی بحران کمبود سنگ آهن در فولاد هرمزگان/ تولید بهمن و اسفند کاهش می یابد کشف هشت میلیارد تومان اختلاس و وام غیر مجاز در هرمزگان حضور مردم هرمزگان در راهپیمایی 22 بهمن بهره برداری از 288 طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان سوء تفاهمی با فرم متفاوت- شهاب آب روشن شعله ور روایت نادرِ یک ضد قهرمان – نسترن محسنی واریز بیش از ۹ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکات هرمزگان به خزانه کشور نوستالوژی دهه شصت و یک سوء تفاهم– کاملیا کاکی اجرای پرفورمنس " پشت پلک های تو" در کافه ساعت پنج کشف یک تن تریاک توسط ماموران اداره اطلاعات هرمزگان شعار زدگی سینماتیک/ در نقد عرق سرد- مازیار حمزوی استاد حقوق دانشگاه آزاد: هر شهروند می تواند از متجاوزان به حریم دریا شکایت کیفری کند این کامیون نیست، یک ۱۸ چرخ است- شهاب آب‌ روشن مخاطبان، بازندگان بزرگ لاتاری در بندرعباس- علی قاسمی حاشیه نگاری جشنواره فیلم فجر در بندرعباس انتقاد نماینده بندرعباس از انتقال آب خلیج فارس به یزد و کرمان مصادره به مطلوب- نسترن محسنی قضاوت یا تجاوز، دغدغه این است - علی قاسمی سی و ششمین جشنواره ی فیلم در بندرعباس به روایت تصویر رئیس پلیس میناب: استانداری هرمزگان در طرد اتباع بیگانه با نیروی انتظامی همکاری نمی کند روایت عرفانی مدیرکل از بوسه و چشمک خداوند تا ترکیدن بمب "مصادره" در سینما- مهدی ده دار استاندار هرمزگان خبر داد: بهره برداری از 498 طرح عمرانی در دهه فجر مخالفت متخصصان با طرح های ساحلی شهرداری بندرعباس/ تراژدی مرگ مشتاها رئیس پلیس میناب: تیر مامور کمانه کرد، جوان کرگانی کشته شد کاشف تخلف اتاق بازرگانی سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان است شکایت خانواده جوان جان باخته مینابی از عاملان حادثه کارگر شهرداری جزیره هرمز بهترین بازیگر تاتر ایران شد سگ های ولگرد ۷۰۰ نفر از شهروندان بندرعباس را گاز گرفتند جانانِ پنج ماهه کوچکترین عضو کتابخانه عمومی هرمزگان مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان: ۱۵ درصد معابر حساس در بندرعباس روشنایی ندارند عقب نشینی نماینده مردم در برابر مردم هجوم فرهنگی به خودمان- رضا دبیری‌ نژاد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.