امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/06/08 - 00:00 كد :1199
جلسه پر جدال شورای شهر/ مصوبات اساسی در وقت اضافی
خبر هرمزگان - سومین نشست شورای شهر بندرعباس به نشستی پرجدال تبدیل شد.

این نشست در دو بخش برگزار شد که در بخش اول استمداد مدیران آموزش و پرورش نواحی دو گانه بندرعباس با جمله ای سنگین و برخورنده مواجه شد و نایب رییس شورا خطاب به مهمانان فرهنگی اظهار داشت: " شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست!"

در بخش دوم نیز دیدگاه رییس سابق شورای شهر که جایگاه فرماندار برای مخالفت با مصوبات را زیر سوال برد با نظر رییس جدید شورا تفاوت داشت که به موضوعی برای جدالی کلامی تبدیل شد.

گزارش کامل این نشست به روایت ایرنا:

شهردار بندرعباس در سومین نشست پنجمین دوره شورای شهر بندرعباس گفت: کمک به ایمن سازی و زیباسازی مدرسه ها و هرس درختان کنار فضاهای آموزشی از برنامه های شهرداری برای آغاز سال تحصیلی جدید است.

عباس امینی زاده برنامه ریزی برای استفاده از توان حمل و نقل عمومی جهت جابجایی دانش آموزان و والدین آن ها و ساماندهی و برنامه ریزی شرکت های فعال در زمینه سرویس مدرسه ها را به عنوان دیگر برنامه های شهرداری در طرح مهر معرفی کرد.

در ادامه این نشست مدیران آموزش و پرورش ناحیه های دو گانه بندرعباس و مدیران سازمان ها و مجموعه های تابعه شهرداری ضمن بیان برنامه های بازگشایی مدرسه ها به طرح مشکلات و چالش ها پرداختند.

استمداد ناحیه دو آموزش و پرورش برای مشکل تراکم دانش آموز و کمبود کلاس

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس در صحن علنی شورای شهر با تشریح وضعیت تراکم دانش آموز و کمبود کلاس های درس اظهار داشت: حدود 435 کلاس دو نوبتی با تراکم بیش از 45 دانش آموز در این ناحیه وجود دارد.

سید هادی حسینی ادامه داد: تعداد کل دانش آموزان در برخی مدرسه های فرسوده با قدمت حدود 40 سال حدود یک هزار و 200 نفر است که کیفیت آموزش در چنین مدرسه ها و کلاس هایی مشخص است.

وی از شهرداری و شورای شهر خواست با استفاده از ظرفیت های گوناگون از جمله خیران و نیکوکاران به آموزش و پرورش کمک کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز در این نشست موارد نقص ایمنی مدرسه ها را متذکر شد.

فرجام دانش اظهار داشت: یکی از نکته های مورد ایراد، عدم دریافت استعلام ایمنی هنگام احداث مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس است.

به گفته وی نتیجه این بی توجهی ساخت مدرسه هایی است که در صورت بروز هرگونه حادثه، خودروی آتش نشانی قادر به عبور از سر درب آن ها نیست.

وی ادامه داد: بسیاری از مدرسه ها که باید الگوی ترویج فرهنگ و آموزش ایمنی باشند، خود ایمن نیستند.

فرجام دانش اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات بحث عملیات است که سازمان آتش نشانی مدت پنج سال است طرحی برای آموزش رایگان در مدرسه ها ارائه کرده است اما آموزش و پرورش توجهی نمی کند.

شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست

نایب رییس شورای شهر بندرعباس نیز در این نشست گفت: آموزش و پرورش باید توجه داشته باشد که شورا و شهرداری موسسه خیریه نیست.

فیصل دانش ادامه داد: یکی از موارد مورد سئوال، چگونگی هزینه کرد سه درصد عوارض شهرداری بندرعباس است که به آموزش و پرورش پرداخت می شود.

وی خواستار ارائه گزارش درباره هزینه کرد این عوارض شد و اضافه کرد: این عوارض در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار گرفته و در سراسر استان هزینه شده است در حالی که عوارض شهرداری بندرعباس باید در آموزش و پرورش همین شهر هزینه شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک: عوارض سه درصد را به خودمان بدهید

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس ضمن تایید گفته های نایب رئیس شورای شهر درباره عوارض اظهار داشت: باید ترتیبی داده شود تا این مبلغ بدون واریز به حساب اداره کل آموزش و پرورش، مستقیم به آموزش و پرورش ناحیه های یک و دو بندرعباس پرداخت شود.

مصوبه در وقت اضافه

پس از پایان نشست مشترک شهردار، شورای شهر و مدیران آموزش و پرورش، بخش دوم جلسه شورای شهر به موضوع اختلاف نظر بین شورا و فرمانداری بندرعباس درباره مصوبه های آخرین روزهای فعالیت شورای چهارم اختصاص یافت.

رئیس پنجمین دوره شورای شهر که سابقه عضویت در شورای چهارم را نیز دارد در این باره گفت: هفت مصوبه شورای چهارم که روز 31 مرداد تصویب شده به دلیل تصویب پس از زمان فعالیت قانونی شورا از فرمانداری برگشت داده شده است.

در حالی که اسلام باوقار قصد طرح مجدد مصوبه های 31 مرداد شورای چهارم برای تصویب مجدد را داشت یکی دیگر از اعضای شورا با این تصمیم مخالفت کرد.

پرویز سالاری مدعی شد: فرمانداری در جایگاهی نیست که مصوبه های شورا را رد کند و باید در این زمینه دوباره نامه نگاری شود.

وی ادامه داد: فرمانداری تنها اجازه تطبیق مصوبه ها با مفاد قانونی را دارد و اگر اختلاف نظری وجود دارد باید به هیات حل اختلاف ارجاع داده شود که فیصل دانش موافقت خود را با دیدگاه سالاری اعلام کرد.

به این ترتیب طرح مجدد مصوبه ها در سومین نشست شورای پنجم از دستور کار خارج شد.

باوقار پیش از پایان جلسه تصریح کرد: بر خلاف آن چه گفته شد، فرمانداری می تواند مصوبه های شورا را رد کند و این امر مسبوق به سابقه است که می توان به رد کردن دو مصوبه شورا پیرامون تیم فوتبال شهرداری بندرعباس توسط فرمانداری اشاره کرد.

در حالی که یکم شهریور جاری مراسم تحلیف شورای پنجم برگزار شد، 31 مرداد گذشته شورای چهارم، هفت مصوبه را از تصویب گذراند.

تفاهم نامه با استانداری هرمزگان جهت راه اندازی سالن مدیریت بحران در استانداری جدید به متراژ یک هزار و 500 متر مربع، تصویب تفریغ بودجه سال 95، چندین مورد تغییر کاربری از ورزشی به مسکونی، معبر به مسکونی و یک مورد تغییر کاربری از معبر، مسکونی و فضای سبز به تجاری از مصوبات آخرین ساعت های فعالیت شورای چهارم بود که فرمانداری بندرعباس آنها را برگشت داده است.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
تاکید پلیس هرمزگان بر کشف 3 میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان استاندار هرمزگان: شهرداری بندرعباس با ۳۱ میلیارد پول چه کرده است رواج شیادی های عاطفی به نام کودکان بیمار و سرطانی در هرمزگان معاون فرمانده انتظامی هرمزگان: پخش مسابقه فوتبال در سینما ستاره شهر خودسرانه و خلاف است مقایسه قیمت خودرو از خرداد 96 تا خرداد 97+ جدول افزایش قیمت ها کشف 997 کیلوگرم مواد مخدر در دو عملیات مرزبانی هرمزگان پایین‌ترین نسبت چک‌های وصولی کشور به هرمزگان رسید واکنش محیط زیست رودان به تخریب حریم رودخانه ها کشف سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندرعباس/ دستگیری اعضای باند سازمان یافته ورودی فاضلاب به ساحل بندرعباس سه برابر آمارهای اعلام شده است عضو هیأت رییسه شورا: شورا را جمع کنیم، شهرداری بندرعباس پیشکش! تخصیص دلار 3800 تومانی برای کاغذ چاپ وفادار: شهرداری بندرعباس سایت های غیرمجاز دفن زباله را جمع کند کشف یک و نیم تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ خط سوم در ایستگاه اول به بستک رسید مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان: تخریب کوه در جزیره هرمز غیر عقلانی است/ منابع طبیعی باید پاسخگو باشد استقبال آموزش و پرورش هرمزگان از بیمه زلزله/ کرمانشاه تجربه شد تفاوت ساعت کاری در سه استان/ بخشنامه ای بی اثر در صرفه جویی انرژی سقوط مرگبار راننده کامیون حمل سیمان در جاده بندر خمیر+ گزارش تصویری افزایش جا به جایی کالا ریلی در هرمزگان پایان انتقال آب از سد میناب به بندرعباس بانوی هرمزگانی در اردوی تیم ملی والیبال شورای شهر بندرعباس کمک پنج میلیارد تومانی به مصلی را تصویب کرد بارگیری روزانه 2800 دستگاه کامیون در بندرعباس پخش مستقیم نشست شورا، حرکت مجازی روی مسیر حقیقی حفاظت از لاک‌پشت‌های جزیره هنگام متوقف شد قاچاق سوخت در هرمزگان کانتینری شد/ توقیف 13 دستگاه کانتینر حامل نفت سفید دستگیری عاملان سرقت های سریالی خودرو در بندرعباس/ سرقت در سه شماره تنش آبی در شورای اداری هرمزگان شورش چپ و راست شورا علیه شفافیت رئیس جمهور: کشور با برجام یا بدون برجام به‌ خوبی اداره خواهد شد مقام معظم رهبری: شش شرط برای ادامه برجام با اروپا استعفای دو عضو اتاق بازرگانی بندرعباس در اعتراض به تخلفات رییس/ خلف وعده و سکوت عجیب مدعی کشف تخلف بیمار قشمی مبتلا به تب کریمه کنگو از بیمارستان ترخیص شد/ یک مورد مشکوک در بندرعباس مخالفت شورای شهر بندرعباس با پخش مستقیم نشست ها/ کمک پنج میلیاردی به مصلی در یک قدمی تصویب آژیر قرمز تشنگی بندرعباس/ تیر خلاص به سد استقلال میناب کاهش فرزندآوری در هرمزگان تنش كمبود آب در تابستان/ مدیریت مصرف را جدی بگیریم میناب گرم ترین شهر هرمزگان استاندار هرمزگان: صنایع به جای آب دریا از پساب فاضلاب استفاده کنند آش نذری پُست های هرمزگان ‌بیابان غذایی در هرمزگان/ برخی مناطق استان را باید با مناطق جنگ زده مقایسه کرد غرق شدن جوان 18 ساله بشاگردی در سد جگین الگوی لباس سنتی زنان کارمند هرمزگان ابلاغ می شود/ حجاب کامل اسلامی لحاظ شده است شهرداری بندرعباس 500 میلیون ریال به ستاد اقامه نماز کمک می کند خطر سونامی در منطقه مکران/ اعضای ستاد توسعه مکران در جریان هستند استاندار هرمزگان: به وزارت کشور نمی روم/ اکرمی فعلا می ماند حکم اعدام قاتل محیط بانان هرمزگانی اجرا شد جوابیه مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان/ گزارشگر خدمات بی نظیر نظام را ندیده است آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ سهمیه هرمزگان 760 نفر مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.