امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/05/30 - 21:40 كد :1170
شورا بالاخره شهردار را دید
خبر هرمزگان- شهردار بندرعباس که در چهار سال گذشته با وجود نامه ها و پیگیری های اعضاء شورای چهارم حاضر نشد در جمع آنان شرکت کند و به سوالات مطرح شده پاسخ دهد، سرانجام برای تبلیغ برنامه های خود به شورا آمد و سخنرانی کرد. گزیده ای از اظهارات امینی زاده و پرسش های اعضاء را بخوانید.

امینی زاده:

* تعداد و مبلغ پرونده های حقوقی شهرداری بالاست.

* از 743 پرونده در 15 پرونده محکوم شده ایم.

* مهمترین پرونده هایی که برنده شدیم: خانه سبز 83 میلیارد تومان، گله داری 40 میلیارد ریال، شمس 10 میلیارد ریال و بازار ماهی فروشان در مرحله نخست 50 میلیارد ریال به نفع شهرداری رأی صادر شده است.

* برای پرونده پل رسالت تقاضای ماده 77 کرده ایم و پرونده به تهران رفته است.

* بر اساس شعار مذهبی "بندرعباس شهر محبین حضرت عباس(ع)' برنامه هایی اجرا کرده ایم که آنها را در آینده هم دنبال می کنیم.

* شعار من برای آینده :"بندرعباس شهری برای همه"

* اولین چالش ۴۳ درصد بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی است.

* تولید برق و کمپوست از زباله، احداث و راه اندازی سیستم بازیافت از لاستیک، بازیافت زباله های الکترونیکی، ارتقا کیفی بهداشت شهری... از جمله برنامه های من است.

پرسش های منتخبان شورای پنجم از امینی زاده :

بواشه: سرانه پارکینگ و فضای سبز شهر بندرعباس چقدر است و با میانگین کشوری چه میزان تفاوت دارد؟ از نمره 20 به خودتان چه نمره ای می دهید؟

امیری: ارتباط شهردار با رسانه ها یا خوب نبوده یا نتوانسته عملکرد خوبی ارائه کند.

برای مطالبه عمومی رسیدگی به خورها چه برنامه ای دارید؟

جهانبخش: اگر برگردید به گذشته همین مسیر را ادامه می دهید؟ اگر دوباره شما شهردار شدید نیاز به تغییر رویکرد و باز مهندسی مجدد شهرداری را نمی بینید؟

برخی معاونین و مدیران شما ناکارآمد و سفارشی بوده و هم وزن شما در تحقق خدمات رسانی به مردم نیستند و نیاز به تغییر اساسی است و امیدوارم شما قول دهید این مهم را انجام دهید.

بلارک: برای بهبود وضعیت رفاهی کارکنان چه برنامه ای دارید؟

دانش: بدهی شهرداری روزی که شهردار شدید چقدر بود و امروز چقدر است؟ بحث پروژه آکواریوم و سایر پروژه های حریم ساحل به کجا رسید؟ چه راهکاری برای فربه شدن بدنه شهرداری بندرعباس دارید؟

شنیده شد که چند بار شورای چهارم شهردار را برای طرح سوال خواست اما شما امتناع کردید، دلیل آن چه بوده و آیا بار دیگر آن را تکرار می کنید؟

عامری: برای امور رفاهی و گردشگری در سطح شهر چه برنامه ای دارید؟

جراره: سوالاتی که می خواهم بپرسم همان سوالاتی است که در چهار سال گذشته پرسیدیم و پاسخ ندادید از جمله استخدام ها، واگذاری مغازه های مجتمع تجاری نور و همچنین سرنوشت پلاژ بانوان که سه سال پیش ۸۵ درصد پیشرفت داشت و هنوز به بهره برداری نرسیده است.

*عسکری: در سطح شهر فضای سبز و پارلمان مناسب شهری نمی بینم(احتمالا منظور ایشان مبلمان شهری بود)

پاسخ های امینی زاده به پرسش ها

 346 میلیارد تومان بدهی و 216 میلیارد تومان طلب داریم که اگر تفریق شود، 129 میلیارد تومان شهرداری بندرعباس بدهکار منطقی و قابل دفاع است.

آکواریوم شهرداری طرح گردشگری است و در حریم 60 متری هم قابلیت اجرا دارد و هیچ مشکلی ندارد و در زمان تخریب به دلیل مشکل درمانی در بندرعباس نبودم و اطلاعات نادرست می دهند که این پروژه تجاری است و تنها یک دیوار آن تخریب شده و این پروژه تخریب نشده بلکه در حال تکمیل آن هستیم.

کارکنان شهرداری بندرعباس در سال 92 تعداد 2198 نفر بود و در سال 95 به 2537 نفر رسیده است که آمار بازنشستگان این سه سال از آن کم نشده بود و در این مدت 237 نفر بازنشسته شدند که در حقیقت بخشی از استخدام ها جایگزینی بود.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
بیانیه اعتراضی فعالان فرهنگی و هنری هرمزگان به لغو بوف کورخوانی/ اعلام برائت مدیر کل فرهنگ و ارشاد: ما دخالتی نداشتیم دادستان کل کشور: صیانت از حریم دریا باید اولین اولویت دادستان جدید بندرعباس باشد اظهار امیدواری نماینده ولی فقیه در استان برای مرگـ بازار تجاوز و فساد در بندرعباس مسیر تجارت منهای ایران عاشق شدن به زبان مادری- ماه لی لی بستکی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس: به بهانه خیریه نمایشگاه کالا راه انداختند نقدی بر مقاله استانداردهای دو گانه استاندار- ابراهیم درخواه بدهی 32 میلیارد تومانی بیمه ها به علوم پزشکی هرمزگان قطع آب آشامیدنی محلات غرب بندرعباس هرمزگان رتبه سوم چک های برگشتی کشور 29 بهمن، روز عشق ایرانی * سید رضا هاشمی زاده با استانداردهای دو گانه آقای استاندار چه کنیم؟ آیت الله نعیم آبادی: جلوی قلدرهایی که مانع اجرای قانون در هرمزگان هستند را بگیرید سرنوشت مبهم پل خلیج فارس/ ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه را آب برد؟ مرگ مشکوک حیات وحش در شرق هرمزگان محکومیت قطعی ۱۷ متهم پرونده فساد مالی در راه و شهرسازی هرمزگان هشدار مدیر کل زندان ها/ کمبود پزشک مهمترین مشکل زندان های هرمزگان است هرمزگان رکورددار تصادف های نوروزی بحران کمبود سنگ آهن در فولاد هرمزگان/ تولید بهمن و اسفند کاهش می یابد کشف هشت میلیارد تومان اختلاس و وام غیر مجاز در هرمزگان حضور مردم هرمزگان در راهپیمایی 22 بهمن بهره برداری از 288 طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان سوء تفاهمی با فرم متفاوت- شهاب آب روشن شعله ور روایت نادرِ یک ضد قهرمان – نسترن محسنی واریز بیش از ۹ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکات هرمزگان به خزانه کشور نوستالوژی دهه شصت و یک سوء تفاهم– کاملیا کاکی اجرای پرفورمنس " پشت پلک های تو" در کافه ساعت پنج کشف یک تن تریاک توسط ماموران اداره اطلاعات هرمزگان شعار زدگی سینماتیک/ در نقد عرق سرد- مازیار حمزوی استاد حقوق دانشگاه آزاد: هر شهروند می تواند از متجاوزان به حریم دریا شکایت کیفری کند این کامیون نیست، یک ۱۸ چرخ است- شهاب آب‌ روشن مخاطبان، بازندگان بزرگ لاتاری در بندرعباس- علی قاسمی حاشیه نگاری جشنواره فیلم فجر در بندرعباس انتقاد نماینده بندرعباس از انتقال آب خلیج فارس به یزد و کرمان مصادره به مطلوب- نسترن محسنی قضاوت یا تجاوز، دغدغه این است - علی قاسمی سی و ششمین جشنواره ی فیلم در بندرعباس به روایت تصویر رئیس پلیس میناب: استانداری هرمزگان در طرد اتباع بیگانه با نیروی انتظامی همکاری نمی کند روایت عرفانی مدیرکل از بوسه و چشمک خداوند تا ترکیدن بمب "مصادره" در سینما- مهدی ده دار استاندار هرمزگان خبر داد: بهره برداری از 498 طرح عمرانی در دهه فجر مخالفت متخصصان با طرح های ساحلی شهرداری بندرعباس/ تراژدی مرگ مشتاها رئیس پلیس میناب: تیر مامور کمانه کرد، جوان کرگانی کشته شد کاشف تخلف اتاق بازرگانی سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان است شکایت خانواده جوان جان باخته مینابی از عاملان حادثه کارگر شهرداری جزیره هرمز بهترین بازیگر تاتر ایران شد سگ های ولگرد ۷۰۰ نفر از شهروندان بندرعباس را گاز گرفتند جانانِ پنج ماهه کوچکترین عضو کتابخانه عمومی هرمزگان مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان: ۱۵ درصد معابر حساس در بندرعباس روشنایی ندارند عقب نشینی نماینده مردم در برابر مردم هجوم فرهنگی به خودمان- رضا دبیری‌ نژاد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.